گروسی: ایران و آژانس به نتیجه نرسند احیای برجام دشوار است

14/12/1400 11:54:00 ق.ظ

گروسی: ایران و آژانس درباره مسائل پادمانی به توافق نرسند احیای برجام دشوار است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با سفر به تهران گفت اگر این کشور با آژانس بر سر مسائل پادمانی به نتیجه نرسد توافق برجام دشوار است. - خبرگزاری آناتولی 05.03.

2022 تهران/ خبرگزاری آناتولی رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز 5 مارس در سفر به تهران و در نشست خبری مشترک با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: «در صورتی ایران و آژانس درباره مسائل پادمانی به نتیجه نرسند توافق درباره برجام دشوار است».

وی با بیان اینکه مذاکرات وین و مذاکرات ایران با آژانس به هم وابسته و متصل هستند، ادامه داد: «در این مدت ملاقات‌ مستمری با آقای اسلامی داشتم. چند موضوع خاص مانده که مدت‌ها این مسائل حل نشده بود و باید شفاف سازی می‌شد که تا پیش از این در این خصوص موفقیتی نداشتیم به همین خاطر تلاش کردیم رویکرد عملگرایانه‌ای را داشته باشیم».

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به اینکه «بسیار مهم است به درک متقابلی برای همکاری‌ها برسیم» در پاسخ به سوالی درباره انتشار گزارش‌های محرمانه ایران به آژانس و بحث اصل محرمانگی اظهار کرد: «بارها این سوال را از خود پرسیدم. متأسفانه برخی اعضا به این محرمانگی احترام نمی‌گذارند و این باعث تأسف است». headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

آژانس بین‌المللی انرژی: اروپا قادر به کاهش ۵۰ درصد گاز وارداتی از روسیه استآژانس بین‌المللی انرژی می‌گوید اتحادیه اروپا قادر است در سال جاری واردات گاز از روسیه را حداقل یک سوم کاهش دهد و اگر تلاش بیشتری کند، حتی می‌تواند این میزان را به نصف نیز...

گروسی: زمان حساسی است/ رسیدن به نتیجه‌ای که برای همه مثبت‌ باشد امکان‌پذیر استمدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفرش به تهران گفت: زمان حساسی است اما رسیدن به نتیجه‌ای که برای همه مثبت‌ باشد امکان‌پذیر است.\n‌ بدون رفع تمامی تحریمها وراستی ازمایی،توافق یعنی ادامه ننگ برجام

نماینده روسیه در آژانس: مذاکرات‌‌ هسته‌ای وین تقریبا تمام شده استمیخائيل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه سوم مارس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «دیروز ١١ ماه از آغاز مذاکرات وین گذشت. یک ماراتن طولانی و طاقت‌فرسا. اکنون تقریباً تمام شده است.»

آژانس: ایران طی سه ماه گذشته ذخایر اورانیوم ۶۰ درصدی خود را دو برابر کرده استآژانس گفته است با توجه به محدودیت‌های اعمال شده توسط جمهوری اسلامی در زمینه فعالیت و نظارت این نهاد بین‌المللی در ایران، تعیین رقم دقیق ذخایر اورانیوم کشور ممکن نیست.

آژانس: ذخایر اورانیوم ۶۰درصدی ایران دو برابر شده است | DW | 03.03.2022در آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده که طی سه ماهه گذشته ذخیره اورانیوم ایران با غلظت ۶۰درصد دو برابر شده و به بیش از ۳۳ کیلوگرم رسیده است. برای ساخت یک بمب اتمی به ۲۵ کیلوگرم اورانیوم با غلظت ۹۰درصد نیاز است. بابا غنی سازی ۶۰ درصد ول کن به چسب به اوکراین

گروسی با امیرعبداللهیان دیدار می‌کند/ انتظار می‌رود موضوعات ایران و آژانس به طور کامل مرور شودسخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره مذاکره امروز مدیر کل آژانس و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: انتظار می‌رود موضوعات بین ایران و آژانس در این مذاکرات به ‌طور کامل مرور شود و شیوه همکاری در آینده به‌طور کامل مشخص شود.