گروسی به‌زودی به تهران سفر می‌کند

24/08/1400 11:55 ق.ظ

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امورخارجه با بیان اینکه تاریخ سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به وی اعلام شده و او به زودی به تهران سفر می‌کند، گفت: گروسی در این سفر علاوه بر رییس سازمان انرژی اتمی با وزیر امورخارجه هم دیداری خواهد داشت. ایرنا

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه تاریخ سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به مدیر کل آژانس اعلام شده و وی به زودی به تهران سفر می‌کند، گفت: گروسی در این سفر علاوه بر رئیس سازمان انرژی اتمی با وزیر امور خارجه هم دیداری خواهد داشت. وی یادآورشد: وزیر خارجه ترکیه در این سفر علاوه بر دیدار با همتای ایرانی خود با رییس جمهوری هم دیدار خواهد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین در پاسخ به سوالی درباره افتتاح سد ایلیسو ترکیه و تاثیرات زیست محیطی آن گفت: موضوعات مرزی و مربوط به مدیریت آب‌های مشترک یکی از موضوعات و محورهای سفر وزیر خارجه ترکیه به ایران است.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان ادامه داد: بخشی از مدیریت جهانی آب داشتن رویکرد مشترک و موضوع حقابه است. باید جهانی فکر کرد و مشترک تصمیم گرفت. چنین موضوعاتی را باید از نگاه و تصمیم منطقه ای مدیریت کرد چون در بلندمدت تاثیر منطقه ای خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران گفت: آقای گروسی مراودات بسیار نزدیک را هم با سازمان انرژی اتمی و هم با سفارت ایران در وین دارند. خطیب زاده افزود: باید اجازه داد این روابط در مسیر عادی خودش این ادامه پیدا کند. headtopics.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «به زودی» به تهران سفر می‌کندسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی «به‌ زودی» به تهران سفر خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری من مطمئنم جمهوری اسلامی این یارو را حامله کرده و طرف جرات نداره به اینا حرفی بزنه و کارش فقط التماسه

سفر ایرانی‌ها به سوریه از کی آغاز می‌شود؟رییس سازمان حج و زیارت از اعزام زائران ایرانی به سوریه تا دو سه هفته آینده خبر داد. ایران و سوریه توافق کرده‌اند سالانه ۱۰۰ هزار زائر ایرانی به این کشور اعزام شوند. ۱۰۰ هزار توریست یعنی بازم ما به اونا باج بدیم مفته میبرن

مسیرهای جدید برای سفر دریایی به اروپا؛ گارد ساحلی ایتالیا ۵۵۰ مهاجر را نجات داددر حالی که بیشتر مهاجرانی که به دنبال رسیدن به ایتالیا در مدیترانه مرکزی هستند از لیبی یا تونس خارج می‌شوند، مقامات می‌گویند که اخیرا شمار فزاینده‌ای از قایق‌های قاچاقچیان که به سمت سواحل اروپا حرکت می‌کنند، مسیری را طی می‌کنند که از ترکیه آغاز می‌شود.

هشدار بهزیستی نسبت به «افزایش جمعیت معلولان» با اجرای قانون «جوانی جمعیت»در حالی قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده هفته گذشته به تصویب رسیده که به اعتقاد سازمان بهزیستی کشور دو ماده از این قانون به نوعی موجب افزایش جمعیت معلولان کشور خواهد شد و این درحالیست که با وجود آن که سازمان بهزیستی متولی معلولان است اما به گفته معاون پیشگیری از معلولیت‌هایش، در این زمینه کمیسیون جوانی جمعیت، مجلس و شورای نگهبان، هیچ کدام، سازمان بهزیستی را در بررسی مواد قانون دخیل ندانسته‌ و نظرخواهی نکردند.

با عقب‌نشینی نیروهای وابسته به امارت، حوثی‌ها بار دیگر وارد حدیده شدنددولت عبد ربه منصور هادی و سازمان ملل متحد اعلام کردندکه نیروهای تحت حمایت امارات عربی متحده، شامگاه جمعه ۱۲ نوامبر با خروج از بندر حدیده به حوثی‌ها امکان تسلط دوباره بر این بندر را دادند.

کاخ سفید: پرزیدنت بایدن به طور مجازی با همتای چینی خود دیدار می‌کندمتولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.\r\n از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد. از همین حالا رئیس جمهور چین خودش برای صداهای اضافی که در پروتکول گنجانده نشده آماده میکند !! 😂 صداهای ماندگار در گوش کوین انگلیسی! گویا بعد از ملاقات بایدن کوین هر شب از خواب میپره و هر کدام از این صداها مثل یک بمب اتاق خواب را به هم میریزه😇