گروسی: در آستانه توافق در وین قرار داریم

25/12/1400 08:43:00 ق.ظ

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در آستانه توافق در وین قرار داریم

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: طرف‌های حاضر در مذاکرات وین در آستانه رسیدن به توافق قرار دارند. مدیر کل آژانس اتمی گفت: بله، فکر می‌کنم در آستانه توافق هستیم. مشکلاتی که طی روزهای قبل پیش آمدند، البته مشکلات واقعی بودند. وی در ادامه افزود: مشکلات ناشی از تحریم‌های جدید علیه روسیه باعث ایجاد وقفه در گفت‌وگوها شد.

بنابراین، من خیلی خوشحالم که سرگئی لاوروف گفته که از آمریکا ضمانت دریافت کرده. امیدوارم به زودی به توافق دست پیدا کنیم.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به سفر اخیرش به تهران، آیا از نظر او در زمینه مسائل فنی ،چارچوب همکاری‌های لازم با ایران در دسترس می‌باشد و تنها به پیش‌برد دیپلماتیک امور نیاز است، گفت: فکر می‌کنم چیزی که می‌گویید درست است. نمی‌خواهم کارهایی که باید انجام شوند را تقلیل بدهم، آن‌چه ما با ایران داریم، مسیری رو به جلو است، طرح و نقشه راهی که باید در پیش بگیریم و گام‌به‌گام آن را دنبال کنیم تا چیزهایی را که نیاز به شفاف‌سازی دارند، شفاف‌سازی کنیم. امیدوارم بتوانیم این کار را انجام دهیم. کارهای زیادی پیش رو داریم. به ویژه در حال حاضر که با کشمکش‌هایی عذاب‌آور و غیرمنتظره مانند آن‌چه در اوکراین رخ می‌دهد، مواجهیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

صبح قیامت😁😁🖐🖐🖐🖐 یک قرن هست منتظریم توافقی حاصل نمیشه😁😁🖐🖐🖐

امیرعبداللهیان: روسیه هیچ مانعی برای رسیدن به توافق در وین نیستامیرعبداللهیان: *روسیه هیچ مانعی برای رسیدن به توافق در وین نیست *هیچ ارتباطی میان تحولات اوکراین و مذاکرات وین وجود ندارد *روسیه نقش سازنده‌ای در مذاکرات وین ایفا کرده است ببینیم وتعریف کنیم شاهنامه ست آخرش رو ببین !

هنوز به نقطه توافق در وین نرسیده‌ایم/ امیدواریم پیام حمله اربیل گرفته شده باشدسخنگوی وزارت خارجه کشورمان با بیان اینکه وزیر امور خارجه فردا به روسیه سفر می‌کند درباره‌ روند مذاکرات وین گفت:‌ ما اگر در نقطه توافق قرار بگیریم به تمام ملت ایران با صدای بلند اعلام می‌کنیم مسائل باقی مانده بین ما و آمریکا در جریان این مذاکرات نیازمند تصمیمات سیاسی واشنگتن است. هنوز این تصمیمات به ما اعلام نشده و اگر اعلام شود به وین برمی‌گردیم.

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

لاوروف: مذاکرات وین در حالت نهایی قرار گرفته/امیرعبداللهیان: بر حسن روابط با روسیه تاکید داریموزیر خارجه روسیه در دیدار با وزیر خارجه کشورمان به روابط مستحکم دو کشور اشاره و تاکید کرد : مناسبات تهران و مسکو در همه زمینه‌ها رو به گسترش است و در حال حاضر نیز سند جامع همکاری‌های بلندمدت دو کشور در دست بررسی و نهایی شدن است.

شمخانی: تا زمان تأمین مطالبات قانونی خود در مذاکرات وین باقی می‌مانیمدبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تاکید کرد: تا زمان تامین مطالبات خود و دستیابی به «توافق قوی» در مذاکرات وین باقی خواهیم ماند. شمخانی همان نیست از غارت ایران شده شاهان چه زندگی درست کرده بعد کسی که مال حرام بدست گرفته بعد شده نوکران برده های روسیه و چین چطور شده در امنیت ملی عجب ایران امنیت داریم چون این نعمت وجود نداره 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 علی شمخانی به عرض تان برسانم جمهوری شیطانی ایران تا زمانی که نوکران برده ها در استعمار جهان و روسیه چین باشد هرگز حکومت مستقل ملی دموکرات سکولار مانند حکومت های جهان ندارید و تازه در حد حتی خداوندگار تان چین روسیه نیستید پس نوکر و برده چه به این حرفها 😆😆😆😆😆😆😆😆😆 علی شمخانی ژست پست تون و پست هاتون و سخنرانی هاتون رو فقط می تونید به بسیجی های الدنگ و طرفداران بی مغز بگید بسیار اینها خوشحال می شن افتخار می کنند که شما هستید اما برای ما ایرانی ها محال که باور کنیم شمخانی ایرانی وجدان داره ترس خدا داره محال باور کنیم باشه

امیرعبداللهیان: رویکرد روسیه در مذاکرات سازنده بوده است/ لاوروف: مانع دستیابی به توافق نیستیمحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور گفتگو کرد.