گروسی با ظریف در تهران دیدار کرد

25/08/2020 03:29:00 ب.ظ

#گروسی با #ظریف در #تهران دیدار کرد

گروسی, ظریف

گروسی با ظریف در تهران دیدار کرد

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با وزیر امورخارجه ایران در تهران دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

25.08.2020تهران/ خبرگزاری آناتولیرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه سفر دو روزه خود به تهران با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیدار و رایزنی کرد.در این دیدار، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز حضور داشتند.

گفتنی است، وی که در رأس هیئتی به ایران سفر کرده است صبح امروز با علی اکبر صالحی، رئیس سازمان سازمان انرژی اتمی ایران ملاقات کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست/ مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی استسخنگوی وزارت خارجه: *درباره تمایل ونزوئلا برای خرید موشک از ایران، درخواستی دریافت نکردیم *مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی است *ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست *اسنپ بک یک واژه جعلی است که آمریکایی‌ها سعی کردند آن را به زبان‌ها بیندازند

دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ظریف«رافائل گروسی » مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ، ظهر امروز در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد.

درخواست توییتری برای آشتی دولتی‌ها با شهردار تهران

معاون وزیرخارجه آمریکا در سفر به لیتوانی با رهبر مخالفان بلاروس دیدار کرد؛ تاکید بر نقش جامعه مدنی در تقویت دموکراسی و حقوق بشرمعاون وزیرخارجه آمریکا در سفر به لیتوانی با رهبر مخالفان بلاروس دیدار کرد؛ تاکید بر نقش جامعه مدنی در تقویت دموکراسی و حقوق بشر

استاندار تهران: در تعطیلات پیش رو سفر نرویددر تعطیلات به سفر نرویم | استاندار تهران : به شهروندان تهران ی توصیه می کنم برای حفظ سلامتی خود و دیگر هموطنان در تعطیلات پیش رو از سفر به دیگر شهرها خودداری کنند

رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راه تهران؛ سفر پومپئو به اسرائیل - BBC News فارسیمحمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران، در آستانه سفر رافائل گروسی ، رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به تهران گفت این سفر هیچ ارتباطی به 'مکانیسم ماشه' ندارد. این نخستین بار است که رافائل گروسی پس از انتخاب به عنوان مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران سفر می‌کند. همزمان اعلام شده مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در آغاز سفر پنج روزه خود به خاورمیانه، وارد اسرائیل شده است. هدف از این سفر گفت‌وگو درباره امنیت خاورمیانه و پرونده هسته‌ای ایران اعلام شده است.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با وزیر امورخارجه ایران در تهران دیدار کرد.به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده در آغاز این نشست با ابراز خرسندی از حضور در جمع خبرنگاران  از زحمات سیدعباس موسوی، سخنگوی  پیشین وزارت امور خارجه تشکر کرد .به گزارش ایسنا در این دیدار، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت امور خارجه کشورمان نیز حضور داشتند.استان وایر- «محسن هاشمی»، رییس شورای شهر تهران خواستار رفع کدورت میان شهرداری تهران با هیات دولت شد.

25.08. سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در بخش دیگری از این نشست تاکید کرد که روابط ایران و ونزوئلا مبتنی بر منافع و اصول سیاست خارجی و منافع دو کشور است و این روابط مرتبط با هیچ کشور ثالثی نیست.2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه سفر دو روزه خود به تهران با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیدار و رایزنی کرد. گروسب شب گذشته وارد تهران شد و سفر او به ایران تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت. در این دیدار، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز حضور داشتند.  همانطور که آقای دکتر ظریف گفتند ما در زمینه دور زدن تحریم‌ها  دارای تبحر و تجربه هستیم  و  به شما می‌گویم که در این مبادلات قران به قران منافع ملت ایران حفظ  می‌شود و همه این مبادلات در چارچوب منافع ملی است. گفتنی است، وی که در رأس هیئتی به ایران سفر کرده است صبح امروز با علی اکبر صالحی، رئیس سازمان سازمان انرژی اتمی ایران ملاقات کرد. موضوع این ساخت‌وساز‌ها چند ماه پیش در فضای رسانه‌ای ایران جنجال برانگیخت و همین مساله منجر به شکل‌گیری موجی از انتقاد‌ها از «حسن روحانی» و دولت وی شد.

وی همچنین با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران نیز ملاقات خواهد کرد. خطیب زاده در پاسخ به سوال ایسنا در ارتباط با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام که خبر آن از سوی مقامات روسیه اعلام شده و دستور کار این نشست گفت: جلسه کمیسیون مشترک برجام براساس رویه فصلی خود برگزار می‌شود البته  چند روزی به تاخیر افتاد  ولی تاریخ آن تعیین شده بود و ربطی به تحولات اخیر ندارد. .