گروسی بی‌طرفی خود را حفظ کند/ انگلیس در برهه‌هایی تلاش کرده آرامش به روابط تهران-لندن بازنگردد

25/12/1399 12:50 ب.ظ

واکنش خطیب‌زاده به حمله به کشتی ایرانی در دریای مدیترانه: جایی که حمله رخ داده اولین انگشت اتهام را به سوی رژیم اشغالگر قدس معطوف می‌کند رفتارهای تجاوزکارانه این رژیم این فرض را قوت می‌بخشد از تمامی گزینه‌ها برای دفاع از حقوق حقه خود استفاده خواهیم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری امروز خود با رسانه‌ها از مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست که در چارچوب فنی اظهارنظر کرده و بی‌طرفی خود را حفظ کند. وی همچنین از مدیرکل آژانس انرژی اتمی خواست که در چارچوب فنی اظهارنظر کند و بی‌طرفی خود را حفظ کند. او گفت: روابط خوب ایران و آژانس در همین چارچوب می‌تواند ادامه پیدا کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که جک استراو وزیر خارجه پیشین انگلیس اخیرا در یک مصاحبه اعلام کرده که در سال 2013 تعدادی از کارشناسان و دیپلمات های ایرانی ویزای انگلیس دریافت کرده بودند تا با دولت انگلیس در مورد موضوع بدهی انگلیس به ایران در ارتباط با تانک‌های چیفتن رایزنی کنند ولی این افراد به محض ورود به انگلیس بازگردانده شدند و در واقع به نوعی دیپورت شدند، گفت: البته من جزییات این موضوع را دقیق به یاد ندارم ولی دولت انگلیس تاکنون چندبار با انجام اقدامات این چنینی از انجام به تعهدات خود سرباز زده و به تعهدات خود عمل نکرده است و این موضوع مشکلاتی را به همراه داشته است. از جمله موضوعی که آقای جک استراو اعلام کردند و اصل موضوع درست است و فکر می‌کنم دولت انگلیس بیش از یکبار به افرادی ویزا داده است سپس آنها را دیپورت کرده است و این نشان می‌دهد که دولت انگلیس در برهه‌هایی نهایت تلاش خود را کرده که آرامش به روابط دو کشور باز نگردد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »