گروسی: توافق با ایران اجازه نظارت بر فعالیت‌های کلیدی این کشور را می‌دهد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص توافق میان ایران و آژانس اتمی تصریح کرد که این توافق به آژانس اجازه نظارت بر فعالیت‌های کلیدی ایران را خواهد داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، به نقل از نشنال پست، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس‌ بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در اظهاراتی درخصوص توافق میان آژانس اتمی و ایران گفت: این سیستمی است که به ما اجازه می‌دهد تمامی فعالیت‌های کلیدی ایران را که در این برهه انجام می‌گیرد، ثبت و بر آن‌ها نظارت کنیم تا در انتها بتوانیم تمام این اطلاعات را بازیابی کنیم.

وی در ادامه تصریح که آژانس بین‌المللی انزژی اتمی از این طریق می‌تواند بفهمد که ایران در این بازه زمانی چه میزان مواد را"غنی‌سازی" کرده است. گروسی ادامه داد: برخی می‌گویند که در آخر اگر ایران بخواهد و توافقی در کار نباشد، آن‌ها این اطلاعات را از بین خواهند برد. بله اما اگر در آخر توافقی درکار نباشد، همه چیز از بین رفته است.

وی با تاکید بر اینکه اگر به خاطر توافق آخر هفته وی نبود، شرایط قابل بازگشت نمی‌شد، گفت: در این صورت ما درخصوص اینکه چه اتفاقاتی در زمینه غنی‌سازی و دیگر فعالیت‌های مربوطه رخ می‌دهد هیچ اطلاعی پیدا نمی‌کردیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توافق تازه ایران و آژانس تاثیری چندانی در مناسبات ایران و 1+5 نخواهد گذاشتحسن بهشتی‌پور گفت‌: توافق اولیه ایران و آژانس بین‌المللی هسته‌ای فقط مهلت سه‌ماهه‌ای است که کنترل آژانس در سطح پروتکل‌های الحاقی متوقف شود و ایران در طول این مدت فیلم‌های فعالیت را نگه دارد؛ اگر در این مدت تغییری در فضای هسته‌ای رخ داد، آنها را در اختیار آژانس قرار دهد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

با تذکر خامنه‌ای، مجلس در مورد توافق ایران و آژانس عقب نشست | DW | 23.02.2021اکثریت نمایندگان مجلس خواستار ابطال توافق ایران با آژانس بین‌المللی شدند اما با تذکر خامنه‌ای این کار منتفی شد. رئیس مجلس از تشکیل کمیته‌ای خبر داد که قرار است با 'محوریت شورای عالی امنیت ملی' به این موضوع رسیدگی کند. یعنی چی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توافق ایران و آژانس؛ تقابل کیهان و دولت با مجلس | DW | 23.02.2021اکثریت نمایندگان مجلس علیه توافق ایران و آژانس به پا خواسته و روحانی، صالحی و ظریف را به نقض قانون متهم کرده‌اند. دولت و روزنامه کیهان می‌گویند این توافق با نظر نهادهای بالاتر و تائید شورای عالی امنیت ملی گرفته شده است. اینها که همه سرشان درون یک آخور است، اگر در حین خوردن نمی توانند با هم حرف نمی زنند در حین نشخوار کردن که می توانند ادمین گرامی, *خاسته با احترام یک ویرایشگر
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

«ایران تهدید کرد به توافق خود با آژانس اتمی پایان می‌دهد» | DW | 26.02.2021خبرگزاری رویترز به نامه‌ای دست یافته که در آن ایران تهدید کرده است، در صورتی که شورای حکام در جلسه آتی خود به خواست آمریکا برای تحت فشار گذاشتن ایران تن دهد، این کشور به توافق اخیر خود با آژانس اتمی پایان می‌دهد. داداش اینارو ول کن گور باباشون.. از شرق ایران که دارن مبارزه میکنن با اشغال گرای ایران چخبر؟؟ از سراوان بگو برامون اینا فقط تهدید بلدند‼️🤨 با راکت ، با اتم، با ترور، با گروگانگیری، با راهزنی، با کشتار،…😪 کار ج ا دقیقا مانند فردی است بی حیا که اومده جلو در خونه فحش میده شما هم برا حفظ آبرو یه چیزی پولی استخونی میندازی جلوش که شر رو کم کنه ولی جامعه جهانی بداند این بی حیا گری ولایت فقیه عاقبت خیلی بدی داره چون هم استخونو میگیره بعدش گاز میگیره تحریم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار ایران درباره احتمال بازنگری در توافق با آژانس | DW | 02.03.2021علی ربیعی هشدار داده که اگر در شورای حکام قطعنامه‌ای علیه ایران تصویب شود این کشور در توافق با آژانس بازنگری خواهد کرد. سه کشور اروپایی طرف برجام در پیش‌نویس قطعنامه‌ای از ایران خواسته‌اند به نقض برجام پایان دهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »