گره مکافات با معلولیت بازنمی‌شود/ گناهان خودمان را گردن خدا نیندازیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حواشی پایانیِ سریال 'دل'؛ گره مکافات با معلولیت بازنمی‌شود/ گناهان خودمان را گردن خدا نیندازیم

هفته گذشته قسمت آخر سریال "دل" به کارگردانی منوچهر هادی در شبکه نمایش خانگی پخش شد. این سریال باوجود تمامی حواشی و انتقادات وارد به آن، یکی از پرمخاطب‌ترین سریال‌های نمایش خانگی هم بود که توانست در مدت پخش؛ بینندگان زیادی را جذب کند.

چرا باید فعل و انفعالات طبیعی مثل سکته، معلولیت و بیماری را به مکافات ربط بدهیم؟ آدم‌ها ممکن است مریض شوند یا تصادف کنند، لزوما هر کسی که اتفاقی برایش افتاده باشد، آدم بدی نیست اقلیما ادامه می‌دهد: در هر جامعه‌ای افراد با شکل و شمایل مختلف زندگی‌ می‌کنند. یکی چاق است و یکی لاغر، یکی کوتاه و یکی قد بلند. این دلیل بر این نیست که خدا آن فرد را مجازات کرده است. یک زمانی است که فرد پایش به جایی گیر می‌کند و زمین می‌خورد، آیا ما به سرعت بگوییم او کار بدی کرده است که خدا او را مجازات کرده؟ این حرف‌ها ریشه در خرافات و تعلیمات اشتباهی است که در جامعه نهادینه شده است.

وی با بیان این مطلب که "سینما و تلویزیون ایران همواره راحت‌ترین شکل عقوبت را نشان می‌دهد و با منطق سریال‌هایی مثل «کلید اسرار» و «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» به سراغ سرنوشت شخصیت‌های منفی می‌روند"، می‌افزاید: معلولیت را نباید به عقوبت یک اتفاق تقلیل داد. اگر این کار را بکنیم آن وقت با هر معلولی که روبرو می‌شویم با همین نگرش به آن نگاه می‌کنیم که حتما عقوبت یک اتفاقی او را معلول کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف: حق مردم نیست به خاطر دعواهای جناحی منافع آنها را در نظر نگیریمظریف: شرمنده مردم هستیم باید بپذیریم آنچه را که باید برای مردم انجام ندادیم باید بپذیریم که بدهکار مردم هستیم باید بپذیریم این سخنان امام که مردم ولی نعمت ما هستند را نپذیرفتیم حق مردم ما نیست که بخاطر دعواهای سیاسی و جناحی منافع آنها در نظر گرفته نشود جواد شارلاتان کار از این حرفها گذشته به پایان سلام کنید ظریف ,دشمنی باامریکا و اسراییل نکند و دشمنی خامنه ای باامریکا و اسراییل راتشدید نکند و خامنه ای راتشویق به مقاومت نکند کافی است نه بابا شرمنده چیه انشالله خداوند به کمرتون بزنه و حق مظلوم و از حلقوم ظالم بگیره انشالله به حق شهید این ماه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا امکان دارد بدون بازگشت به ایران مهریه‌ام را به اجرا بگذارم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مجلس ترکیه حملات ارمنستان به آذربایجان را محکوم کردمجلس ترکیه حملات ارمنستان به آذربایجان را محکوم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادعای عضو کارزار ۲۰۱۶: ترامپ به جای پنس دخترش را برای معاونت مدنظر داشتیکی از اعضای پیشین کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ می‌گوید که وی در سال ۲۰۱۶ دخترش، ایوانکا ترامپ را به جای مایک پنس به عنوان گزینه معاونت خود در نظر داشت جزئیات بیشتر🔽 So what? what is wrong? Best choice
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عربستان: ۱۰ نفر را به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران ایران بازداشت کردیمعربستان سعودی روز دوشنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور «یک گروه تروریستی» را کشف و ۱۰ نفر را بازداشت کرده‌اند. آن‌ها مدعی شدند که این گروه در ارتباط با سپاه پاسداران ایران بوده است. بیشتر بخوانید🔽 پیش میاد......چیزی نیست... یورونیوز (بخوانید اروپا) رسما حامی ج.ا. است شاهزاده (چه خوشمان بیاید یا نه) یکی از لیدرهای اصلی اپوزوسیونه. یورو نیوز سخنرانی امروز ایشان رو نادیده گرفته البته اروپا سالهاست که حامی رژیم جنایتکار ج.ا است و ایرانیان برایش اهمیتی ندارن. لااقل قبلا ژستش را میومد ولی حالا ...!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سعادتمند: دروغ در ذات من نیست/ استراماچونی پیشنهاد ما را قبول نکردمدیرعامل استقلال: *دروغ در ذات من نیست *استراماچونی پیشنهاد ما را قبول نکرد *خیلی بد است که بازیکن من با خودش قلیان ببرد *کارگری که ماهی دو میلیون تومان حقوق می‌گیرد، نگاهش به ساق‌های شماست، شما آن وقت تا صبح بیدارید؟ *اهل استعفاء نیستم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »