گرهِ اصلی ابرچالش آب، در نظام حکمرانی آب است

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

رئیس مرکز بررسی‌های استراتریک ریاست‌جمهوری:گره اصلی ابرچالش آب، در نظام حکمرانی آب است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش روابط‌عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، دکتر محمدصادق خیاطیان در این نشست به تشریح فعالیت‌های مرکز پس از ماموریت ویژه رئیس‌جمهور در خصوص انجام مطالعات علمی احیای حوضه زاینده‌رود پرداخت و به اهمیت بالای نقش و جایگاه مسئولان محلی از جمله نمایندگان مجلس در هر گونه سیاستگذاری در زمینه مدیریت آب در منطقه مورد نظر، تاکید کرد.

وی تک‌بعدی تلقی کردن موضوع احیای حوضه آبریز زاینده‌رود را خطایی راهبردی دانست و تاکید کرد که علاوه بر رویکرد علمی و کارشناسی، حتما باید سایر جنبه‌های مرتبط با موضوع از جمله مسائل اقتصادی و نکات مرتبط با معیشت مردم در منطقه در نظام تصمیم‌سازی لحاظ گردد. رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، مکاتبه با مراکز دانشگاهی را دومین اقدام این مرکز برای اجرای ماموریت ویژه رئیس‌جمهور در زمینه آب زاینده‌رود خواند و گفت: در مکاتباتی که با ۹ دانشگاه ملی و محلی با تاکید بر ارائه راهکار انجام شد، تلاش کردیم تا ضمن اطلاع از سابقه پژوهش‌هایی که در دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این خصوص انجام شده، از نظرات و پیشنهادات نخبگان دانشگاهی هم استفاده کنیم.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک، ایجاد اجماع نسبی میان تمامی ذینفعان را اولین ضرورت غلبه بر چالش‌های مرتبط با آب دانست و گفت: نشست با مجمع نمایندگان استان چهار محال و بختیاری نیز در راستای همان اجماع تشکیل شده و هدف‌گذاری اصلی برگزاری این نشست این است که اگر در نهایت به یک نقشه راه در حوزه سیاست‌گذاری و اجرا دست یافتیم، با اجماعی که بین نمایندگان استان‌ها از یک‌سو و از سوی دیگر با دستگاه‌های اجرایی مسئول همچون وزارت نیرو، صمت، کشاورزی و محیط زیست به وجود می‌آید، اجرایی شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این از اون حرفهایی است که می دانیم باید در مناطقی که در طول تاریخ کمبود آب داشته اند را بدلیل ناتوانی تامین شغل محلی و هدایت ونظارت در نوع کشت آنرا به موضوع کم آبی قفل کنید ودیگیر استان‌هارادرگیر این مسئله ساده نمایید،کلاخود درگیری دراین چندین دولت گذشته وحال دراین کشور عادی شده

بله وقتی این همه زمین لب رودخانه_ارمند خشک افتاده باشه بیکاری بیداد کنه،نکنه میخواهید بگید من مقصر ام..!؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وقوع انفجار در نزدیکی مرکز هسته‌ای نطنز در اصفهان انفجار در نزدیکی مرکز هسته‌ای نطنز در اصفهانرسانه‌های ایران از وقوع انفجار در نزدیکی مرکز هسته‌ای نطنز در استان اصفهان خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار بمب در رستورانی در سومالی 5 کشته بر جای گذاشتبر اثر انفجار بمب جاسازی شده در رستورانی در ایالت جنوب غربی سومالی 5 نفر جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در اندونزی ادامه دارد🔺 جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در جاوه اندونزی ادامه دارد ▪ انبوه خاکستر و آوار سوخته و گل و لای غلیظ تلاش امداد‌گران و گروه نجات را دشوار کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تاثیر توقف مذاکرات هسته‌ای: قیمت دلار در ایران به بالاترین میزان در یکسال گذشته رسید🔻تاثیر توقف مذاکرات هسته‌ای: قیمت دلار در ایران به بالاترین میزان در یکسال گذشته رسید ▪️قیمت دلار آمریکا از مرز ٣٠ هزار تومان گذشت و ارزش یورو و پوند بریتانیا نیز به ترتیب به ۳۴ هزار تومان و ۴۰ هزار تومان رسید. ⬇️بیشتر بخوانید: اگر فشار اسرائیل نبود، تا ب امروز بایدن خائن و حزب او ب رژیم یاغی و تروریستی و نامشروع جمهوری اسلامی پول و امکانات داده بود.فعلا بایدن مایه ننگ آمریکایی ها میباشد و نامحبوب نزد اکثریت مردم ایالات متحد حزب دموکرات آمریکا بداند یا با اسرائیل یا باج ب رژیم و عواقب آن برای آمریکا 😏
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سرقت بیش از ۹ هزار در منهول فاضلاب در خوزستان طی یک‌سال
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پاپ در کمپ پناهجویان در جزیره لسبوس: جلوی غرق شدن تمدن را بگیریمپاپ پس از پنج سال به اردوگاه پناهجویان لسبوس بازگشت. پیشوای کلیسای کاتولیک از دولت‌های اروپایی خواست تا با کمک به پناهجویان «نه‌ تنها جان آن‌ها، بلکه تمدن» را نجات دهند. «این عکس را در اینترنت دیدم. زن‌های آزاد دیروز، سیاه‌پوش شده‌اند و آن مرد هم شاید به اتهام سیاسی اعدام شده است. به گمانم طنز بسیار تلخی دارد؛ به وسعت چهار دهه ظلم به زنان و همچنین مردان سرزمین‌ام و گواه روشنی است بر پسرفتی چهل‌ساله. انسانم ارزوست 🙏🏼 پاپ فقط تا یونان میاد. ترکیه نمیاد؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »