ظریف, نیویورک, مجید تخت روانچی, ریچارد گرنل

ظریف, نیویورک

گرنل جنجال ممنوعیت دیدار ظریف با روانچی را 'ریاکاری' خواند | DW | 29.09.2019

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان جنجال خبری ممنوعیت دیدار ظریف با تخت‌روانچی را 'نهایت ریاکاری ظریف' خواند. دولت آمریکا به ظریف اجازه نداد از محدوده تعیین‌شده خارج شود و با مجید تخت‌روانچی در بیمارستان ملاقات کند.

29/09/2019 03:20:00 ب.ظ

ریچارد گرنل ، سفیر آمریکا در آلمان جنجال خبری ممنوعیت دیدار ظریف با تخت‌روانچی را 'نهایت ریاکاری ظریف ' خواند. دولت آمریکا به ظریف اجازه نداد از محدوده تعیین‌شده خارج شود و با مجید تخت‌روانچی در بیمارستان ملاقات کند.

ریچارد گرنل ، سفیر آمریکا در آلمان جنجال خبری ممنوعیت دیدار ظریف با تخت‌روانچی را 'نهایت ریاکاری ظریف ' خواند. دولت آمریکا به ظریف اجازه نداد از محدوده تعیین‌شده خارج شود و با مجید تخت‌روانچی در بیمارستان ملاقات کند.

گرنل جنجال ممنوعیت دیدار ظریف با روانچی را"ریاکاری" خواندریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان جنجال خبری ممنوعیت دیدار ظریف با تخت‌روانچی را"نهایت ریاکاری ظریف" خواند. دولت آمریکا به ظریف اجازه نداد از محدوده تعیین‌شده خارج شود و با مجید تخت‌روانچی در بیمارستان ملاقات کند.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد شناور پوتین در اختیار فرمانده نیروی دریایی ایران مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمانریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان خطاب به محمد جواد ظریف در حساب کاربری خود نوشته است: «شما مانع دسترسی مردم ایران به فناوری و رسانه‌های اجتماعی می‌شوید و هچنان گروگان می‌گیرید. ریاکاری شما حد ندارد».این پیام از قرار پاسخی است به پیام محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که یک روز پیشتر در حساب کاربری خود در توییتر نوشته بود: «به لطف فناوری، توانستم دوست ۴۰ ساله‌ام و سفیر ایران در سازمان ملل ‌تخت‌راوانچی که در بیمارستانی اینجا در نیویورک، تنها چند بلوک دورتر از من بستری است، ببینم و صحبت کنم».

مجید تحت‌روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل به دلیل ابتلا به سرطان در بیمارستانی در نیویورک بستری است. محمد جواد ظریف، وزیرخارجه ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، تصمیم داشت در بیمارستان او را ملاقات کند. اما دولت آمریکا با درخواست ظریف برای خروج از محدوده از پیش تعیین شده و سفر به بیمارستانی که چند خیابان بیشتر با مقر سازمان ملل در نیویورک فاصله ندارد، مخالف کرد. مقامات ایرانی دلیل این مخالفت را عدم پذیرش درخواست آمریکا برای آزادی یک زندانی آمریکایی در ایران اعلان کردند.  headtopics.com

وزارت خارجه آمریکا با تأیید این گفته، رسمأ اعلام کرد، در صورتی با درخواست خروج ظریف از محدود مجاز موافقت می‌شود که یک شهروند آمریكایی محبوس در ایران آزاد شود. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم تأکید کرد: «ایران سال‌ها به ناحق شهروندان آمریکا را زندانی و از دیدار آزادانه با بستگان و دوستانشان محروم می‌کند.»

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان که از منتقدان سرسخت جمهوری اسلامی به شمار می‌رود خطاب به ظریف نوشته است: «باب لوینسون کجاست؟ او ۱۲ سال است که در ایران به گروگان گرفته شده است. طولانی‌ترین زمان گروگان‌گیری یک آمریکایی»او همچنین به توییتی از حساب کاربری فرزندان لوینسون اشاره کرده است که خطاب به ظریف نوشته‌اند: «چه خوب که شما فهمیدید چقدر مهم است که بتوانید آنهایی را که دوست دارید، ببینید و با آنها صحبت کنید. ما هنوز منتظر دیدار و گفتگو با آنها هستیم»

باب لوینسون سال ۲۰۰۷ پس از سفر به ایران ناپدید شد. ایران می‌گوید اطلاعاتی از سرنوشت او ندارد اما مقامات آمریکای معتقدند او در ایران گروگان گرفته شده است. از دیگر شهروندان آمریکایی زندانی در ایران می‌توان به مایکل وایت، سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی اشاره کرد.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در گفتگو با شبکه خبری فاکس‌نیوز در پاسخ به پرسشی در مورد آمریکایی‌های زندانی در ایران گفت که دولت ترامپ وعده داده در ازاء آزادی هر یک از آنها، یک ایرانی زندانی در آمریکا را آزاد کند.رئیس‌جمهور ایران با اشاره به آزادی نزار زاکا، شهروند لبنان که اقامت دائم آمریکا را دارد، گفت: «آنها فقط از ایران تشکر کردند. توپ حال در زمین آمریکاست» headtopics.com

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است اورامانات ایران در «فهرست میراث جهانی» یونسکو قرار گرفت لایحه احداث قبرستان‌های جدید در تهران تصویب شد

نزار زاکا به اتهام جاسوسی در ایران به ده سال زندان محکوم شده بود، اما شواهد و اسنادی که جاسوسی او را ثابت کنند هرگز در اختیار عموم قرار نگرفت.نزار زاکا پس از آزادی، بازداشت خود در ایران را یک آدم‌ربایی خواند. ادامه مطلب: DW فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

مخالفت آمریکا با درخواست ظریف برای عیادت از تخت‌روانچی | DW | 28.09.2019وزارت خارجه آمریکا با درخواست محمد جواد ظریف برای عیادت از نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل مخالفت کرد. شرط موافقت با این درخواست آزادی یکی از زندانیان آمریکایی در ایران عنوان شده است.

ظریف: آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی‌دهیموزیر امورخارجه ایران پیش از ترک نیویورک اعلام کرد اقتصاد و آینده مردم را در گرو یک دیدار نمایشی با رئیس جمهور آمریکا قرار نمی‌دهیم. - خبرگزاری آناتولی

ممانعت از دیدار ظریف با تخت‌روانچی «یاغی‌گری» استدستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در واکنش به رفتار واشنگتن درقبال مجید تخت روانچی گفت: رفتار حاکمان کاخ سفید «یاغی‌گری» است.

رایزنی ظریف با وزیر امور خارجه عراق ظریف در حاشیه برگزاری هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با همتای عراقی خود در ارتباط با مسائل دوجانبه ،منطقه‌ای و بین المللی رایزنی و گفتگو کرد

آمریکایی‌ها اجازه دیدار ظریف با روانچی را ندادندنشریه فارین پالیسی نوشت مقامات آمریکایی به محمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان اجازه دیدار مجید تخت روانچی ، نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل را - که هم‌اکنون در بیمارستانی در نیویورک بستری است - نداده‌اند

تجمع جوانان اسرائیلی با هدف مبارزه با تغییرات آب و هواییآنها در این تجمع به دولت هشدار دادند که در صورت نابودی زمین، «هیچ سیارۀ جایگزینی برای زندگی وجود ندارد».