گرما و کمبود برق در ایران منجر به تغییر ساعت کار ادارات شد

17/03/1401 10:13 ق.ظ

در پی افزایش دمای هوا در بسیاری شهرهای ایران و کسری ۱۰ هزار مگاواتی برق در سال جاری، ساعت کار ادارات دولتی در برخی استان‌های کشور تغییر کرد.

در پی افزایش دمای هوا در بسیاری شهرهای ایران و کسری ۱۰ هزار مگاواتی برق در سال جاری، ساعت کار ادارات دولتی در برخی استان‌های کشور تغییر کرد. سرگئی لاوروف چندی پیش نیز ناچار شد از حضور در نشست مذاکرات خلع سلاح در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو صرف‌نظر کند اقدام مشترک بلغارستان، مقدونیه و مونته‌نگرو در بستن حریم هوایی خود به روی هواپیمای وزیر خارجه روسیه که قصد داشت روز دوشنبه ۱۶ خرداد به...

سرگئی لاوروف چندی پیش نیز ناچار شد از حضور در نشست مذاکرات خلع سلاح در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو صرف‌نظر کند اقدام مشترک بلغارستان، مقدونیه و مونته‌نگرو در بستن حریم هوایی خود به روی هواپیمای وزیر خارجه روسیه که قصد داشت روز دوشنبه ۱۶ خرداد به صربستان برود، با واکنش شدید مسکو روبرو شد.سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفت: «یک رویداد غیرقابل تصور رخ داده» و روسیه به عنوان «یک کشور مستقل از حق اجرای سیاست خارجی خود محروم شده است».

صربستان یکی از آخرین متحدین روسیه در اروپا است که بر خلاف اکثر کشورهای اروپایی، تصمیم گرفته که روابط نزدیک با مسکو را، با وجود یورش نظامی روسیه به اوکراین، ادامه دهد. قرار بود سرگئی لاوروف با سفر به بلگراد، پایتخت صربستان، با مقامات صرب درباره راه‌های کمک به روسیه که زیر فشار تحریم‌های شدید غرب قرار گرفته است، رایزنی کند.

مذاکرات در باره معاملات گاز برای سه سال آینده نیز در دستور کار سفر آقای لاوروف به صربستان قرار داشت.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

گزارش تازه در مجلس در تلاش برای کاهش سن ازدواج در ایرانمرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی تازه «پیشنهادهای» خود را برای کاهش دادن سن ازدواج در ایران ارائه داده است که «تقویت مشاغلی که وابستگی به تحصیلات عالی ندارند» ازجمله... اینها بروش موشها میخوان امار جمعیت را بالا ببرند! باورم نمیشه برای حرف های مفتتون ماهیانه حقوق هم میگیرید!! سن ازدواج توی ایران اونقدر بالا هست که هرچی مجلس خودشو بکشو شاید تا پایان این دور مجلس بتونه برسونش به ۲۵ سال!!

یک مرگ مشکوک دیگر در ایران؛ وفات کارشناس هسته‌ای شاغل در نطنزبرخی رسانه‌های فارسی‌زبان یک‌شنبه 15 خرداد به نقل از سایت اینترنتی روزنامه اسرائيلی «یدیعوت آخرونوت» نوشتند، «کامران ملاپور» دانشمند جوانی که در سایت اینتلی تایمز نزدیک به موساد میگه هیچ خبری پیدا نکرده و انگار چنین شخصی اصلا وجود خارجی نداره(ما پیدا نکردیم)

دو کارگر دیگر در کمتر از یک هفته در ایران خودکشی کردندرسانه‌ها از خودکشی دو کارگر در کم‌تر از یک هفته در شهرهای مختلف ایران خبر داده‌اند. دیگر کشی با اسلحه در آمریکا و بحران زن کشی در فرانسه را چه می نامی ! های بابام وای

دومین روز آتش‌سوزی‌ها در یونان؛ جنگل‌ها در حومه آتن در آتش می‌سوزندمقام‌های محلی می‌گویند به دلیل گستردگی مکان‌های آتش‌سوزی و همچنین وزش باد شدید، محدوده مناطقی که درگیر حریق شده‌اند، گسترش یافته است. کارجمهوری اسلامیه

ساعات اداری در ٢٠ استان تغییر می‌کندساعات اداری در ٢٠ استان تغییر می‌کند مدیر عامل توانیر: طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران داده شده و تاکنون، تغییر ساعات اداری در ۱۰ استان که گرمسیر هستند، اجرایی شده است.

همه‌پرسی تغییر قانون اساسی در قزاقستان و پایان حکومت مطلق نظربایفرییس کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان با استناد به نتايج شمارش اولیه آرا اعلام کرد که حدود ۷۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی رای مثبت داده‌اند.

سه کشور اروپایی مانع عبور هواپیمای وزیر خارجه روسیه به مقصد صربستان شدند

سرگئی لاوروف چندی پیش نیز ناچار شد از حضور در نشست مذاکرات خلع سلاح در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو صرف‌نظر کند

اقدام مشترک بلغارستان، مقدونیه و مونته‌نگرو در بستن حریم هوایی خود به روی هواپیمای وزیر خارجه روسیه که قصد داشت روز دوشنبه ۱۶ خرداد به صربستان برود، با واکنش شدید مسکو روبرو شد.سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفت: «یک رویداد غیرقابل تصور رخ داده» و روسیه به عنوان «یک کشور مستقل از حق اجرای سیاست خارجی خود محروم شده است».

صربستان یکی از آخرین متحدین روسیه در اروپا است که بر خلاف اکثر کشورهای اروپایی، تصمیم گرفته که روابط نزدیک با مسکو را، با وجود یورش نظامی روسیه به اوکراین، ادامه دهد.

قرار بود سرگئی لاوروف با سفر به بلگراد، پایتخت صربستان، با مقامات صرب درباره راه‌های کمک به روسیه که زیر فشار تحریم‌های شدید غرب قرار گرفته است، رایزنی کند.

مذاکرات در باره معاملات گاز برای سه سال آینده نیز در دستور کار سفر آقای لاوروف به صربستان قرار داشت.

وزیر خارجه روسیه گفت که در پی «اقدام ظالمانه» همسایگان صربستان، روابط مسکو- بلگراد متزلزل نشده است بلکه او همتای صرب خود را به سفر به روسیه دعوت می‌کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، نیز گفت سه کشوری که حریم هوایی خود را روی هواپیمای وزیر خارجه روسیه بستند، مرتکب «اقدامی خصمانه» شده‌اند.

کنستانتین کوساچف، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس علیای روسیه، هم مدعی شد که ناتو و در صدر آن، آمریکا، همسایگان صربستان را برای بستن حریم خود به روی سرگئی لاوروف «زیر فشار گذاشتند».

الکساندر وولین، وزیر کشور صربستان، با ابراز تاسف از تصمیم همسایگان گفت: «صربستان مفتخر است که بخشی از روس‌هراسی نیست و کشورهایی که این‌گونه هستند، باید از خود خجل باشند».

آقای لاوروف چندی پیش نیز ناچار شد از حضور در نشست مذاکرات خلع سلاح در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو صرف‌نظر کند زیرا اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روی پروازهای روسیه بسته است.