گرمایش زمین, تغییرات اقلیمی, گازهای گلخانه‌ای

گرمایش زمین, تغییرات اقلیمی

گرمایش زمین؛ زیست‌بوم میلیاردها نفر در خطر است | DW | 05.05.2020

نتیجه تحقیقات یک تیم دانشگاهی در هلند نشان می‌د‌هد که ادامه تولید گازهای گلخانه‌ای می‌تواند در سال ۲۰۷۰، سه میلیارد و ۵۰۰میلیون نفر از سکنه زمین را به کوچ اجباری برای نجات از خشکسالی و تغییرات اقلیمی وابدارد.

05/05/2020 01:56:00 ب.ظ

نتیجه تحقیقات یک تیم دانشگاهی در هلند نشان می‌د‌هد که ادامه تولید گازهای گلخانه‌ای می‌تواند در سال ۲۰۷۰، سه میلیارد و ۵۰۰میلیون نفر از سکنه زمین را به کوچ اجباری برای نجات از خشکسالی و تغییرات اقلیمی وابدارد.

نتیجه تحقیقات یک تیم دانشگاهی در هلند نشان می‌د‌هد که ادامه تولید گازهای گلخانه‌ای می‌تواند در سال ۲۰۷۰، سه میلیارد و ۵۰۰میلیون نفر از سکنه زمین را به کوچ اجباری برای نجات از خشکسالی و تغییرات اقلیمی وابدارد.

شفر می‌گوید، ویروس کرونا جهان را ناگهان و به صورتی تغییر داد که چند ماه قبل حتی تصورش هم ممکن نبود: «مشابه همین تجربه می‌تواند در زمینه تغییرات اقلیمی رخ دهد.»این پژوهشگر علوم یادآوری می‌کند که تغییرات اقلیمی آهسته پدیدار می‌شوند اما وقتی کار از کار گذشت، دیگر حتی نمی‌توان مثل مورد کرونا، به تدابیر یا مقررات حفاظتی امید بست. مارتن شفر و دستیارانش در تجزیه و تحلیل دانشگاهی خود،  تاریخ و اطلاعات مربوط به زیستگاه‌های ترجیحی مردم در مناطق مورد نظر  را بررسی کرده‌اند. 

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را به دخالت در ناآرامی‌های آمریکا متهم کرد | DW | 01.06.2020 نیروی محرکه اعتراضات در آمریکا، 'ناامیدی و درماندگی' است | DW | 01.06.2020 مصاحبه‌ای که حذف شد؛ انتقاد دریادار سیاری از دخالت نیروهای مسلح در اقتصاد و سیاست | DW | 01.06.2020

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددر بررسی مربوطه، مشخص می‌شود که تراکم جمعیت این مناطق متغیری است از میانگین دمای سالانه. در دمای میانگین ۱۱ تا ۱۵ درجه بیشترین تراکم وجود دارد و کمترین پراکندگی جمعیت در دمای متوسط ۲۰ تا ۲۵درجه است. تیم پژوهشی هلندی می‌گوید وضعیت اقلیمی و"زیست بوم حیاتی" منطقه مورد بررسی، در شش هزار سال گذشته به ندرت تغییر کرده است. زیست بوم حیاتی Ökologische Nische des Menschen محیط لازم برای بقا و حیات پایدار گیاه و موجودات زنده است.

تحقیق دانشگاه هلندی با اتکاء به الگو‌های توسعه جمعیت، پیش‌بینی می‌کندکه اگر میانگین سالانه دما ۲۹ درجه شود، خشکسالی که هم اینک ۸/ ۰درصد پیشروی دارد و عمدتا در صحاری آفریقا نمود دارد، تا سال ۲۰۷۰ ۱۹درصد بیشتر می‌شود. طبق نتایج این پژوهش، خشکسالی و  کم آبی در درجه اول دامان کشورهای امریکای جنوبی، آفریقا، هند، جنوب شرقی آسیا و شمال استرالیا را خواهد گرفت. در نیجریه، پاکستان، اندونزی و سودان نیز بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از عوارض بی‌آبی رنج خواهند برد.

بحران‌های غیرقابل پیش‌بینی پروفسور مارتن شفر می‌گوید: «این وضعیت نه تنها اثراتی ویرانگر بر جوامع خواهد گذاشت، بلکه توش و توانی برای رویارویی با بلایایی مثل یک همه گیری جدید باقی نمی‌گذارد.»در مقاله تیم هلندی آمده که افزایش دمای اقلیم، لزوما باعث کوچیدن سکنه نمی‌شود، زیرا ترک خاستگاه و زادبوم به مجموعه‌ای دلایل پیچیده مرتبط می‌شود. با این همه پروفسور شفر نتایج این تحقیق را فراخوانی دوباره به جامعه جهانی برای کاهش هرچه سریع‌تر گازهای گلخانه‌ای ارزیابی می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر پنجمین گزارش مجمع بین‌المللی تغییرات اقلیمی نیز تاکید شده که کشورها برای چند دهه، هیچ گام بازدارنده‌ای علیه غلظت گازهای گلخانه‌ای برنداشتند و زندگی نسل‌های آتی در خطر است.پنج ماه قبل، دبیرکل سازمان ملل در نطق افتتاحیه ۲۵مین کنفرانس تغییرات اقلیمی در مادرید نسبت به نابودی اکوسیستم هشدار داده و از دولت‌ها خواسته بود از جنگ با طبیعت دست بردارند و زندگی آیندگان را استفاده از سوخت‌های فسیلی، به خطر نیندازند.

در آن کنفرانس، آنتونیو گوترش خطاب به کشورهایی که بیشتری میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را دارند گفت: «آنچه مرا نومید می‌کند، کندی تغییرات و اقدامات است؛ به خصوص که ما در حال حاضر فناوری‌ها و ابزارهای لازم برای این امر را هم داریم... با وجود همه وعده‌ها، در ده سال گذشته میانگین گازهای گلخانه‌ای منتشره که موجب صدمات اقلیمی می‌شوند، سالی یک و نیم رصد افزایش داشته است.»

ادامه مطلب: DW فارسی »

خبر نداری پس کلی آمریکایی از بعد جنگ جهانی دوم کوچ کردن اومدن آلمان پایگاه زدن و خلاصه همه جوره دارن حکومت می‌کنند.

ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در روسیه به ویروس کرونادر ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ در روسیه ثبت شده است.

کرونا در جهان؛ شناسایی یک مورد ابتلا در فرانسه پیش از اعلام رسمی از سوی چیندر فرانسه، بر اساس پژوهشی که در یک نشریه پزشکی بین‌المللی منتشر شده، ویروس کرونا بسیار زودتر از زمانی که دولت فرانسه رسما اعلام کرده، وارد این کشور شده بوده است.

نگرانی در آلمان از خطر سوءاستفاده افراطی‌ها از بحران کرونا | DW | 04.05.2020کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند. نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند. راست ها واقعیت رو می گویند در تمامی کشورها چنین اعتراضاتی باید برپا شود تا آن پزشکان👨‍⚕️ بفهمند وقتی پیشرفت شان خیلی کند است، مردم نباید علاف آن‌ها شوند! البته هر چند که پزشکان خیلی از کارها را نمی‌توانند انجام دهند! مثلاً چشم پزشک👁️، خودش عینکی👓 است!! یا پزشک رشد موی سر، خودش کچل👨‍🦲 است! سیاست چه در چپ و چه در راست همیشه پر از بازی های بی اخلاق میباشد ،ما مردم باید آگاه باشیم سیاست_اخلاق

شمار قربانیان ناشی از بیماری کرونا در انگلستان به 28 هزار و 734 نفر افزایش یافتشمار قربانیان ناشی از بیماری کرونا در انگلستان به 28 هزار و 734 نفر افزایش یافت

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز 250 هزار نفر گذشت

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از یک میلیون و 200 هزار نفر گذشتتعداد بهبودیافتگان ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز یک میلیون 200 هزار نفر گذشت. - خبرگزاری آناتولی