گرمایش زمین؛ زیست‌بوم میلیاردها نفر در خطر است | DW | 05.05.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

نتیجه تحقیقات یک تیم دانشگاهی در هلند نشان می‌د‌هد که ادامه تولید گازهای گلخانه‌ای می‌تواند در سال ۲۰۷۰، سه میلیارد و ۵۰۰میلیون نفر از سکنه زمین را به کوچ اجباری برای نجات از خشکسالی و تغییرات اقلیمی وابدارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اگر کشورهای صنعتی و رو به توسعه، تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش ندهند، بخش‌هایی از کره زمین در سال ۲۰۷۰ گرمایی غیرقابل تحمل را تجربه خواهد کرد. سه میلیارد و ۵۰۰میلیون نفر از سکنه مناطقی که میانگین دمای سالانه آنها ۲۵درجه است، قربانیان اصلی تغییرات آب و هوایی خواهند بود. این چکیده مطالعه‌ای است که مارتن شفر، متخصص علوم در دانشگاه واگنینگن هلند با همکارانش انجام داده است. او طی مقاله‌ای در مجله آکادمی علوم آمریکا می‌نویسد، چنین تغییری موجب کوچ این جمعیت عظیم از زیست‌گاه چند هزار ساله خود می‌شود.

این پژوهشگر علوم یادآوری می‌کند که تغییرات اقلیمی آهسته پدیدار می‌شوند اما وقتی کار از کار گذشت، دیگر حتی نمی‌توان مثل مورد کرونا، به تدابیر یا مقررات حفاظتی امید بست. مارتن شفر و دستیارانش در تجزیه و تحلیل دانشگاهی خود، تاریخ و اطلاعات مربوط به زیستگاه‌های ترجیحی مردم در مناطق مورد نظر را بررسی کرده‌اند. در بررسی مربوطه، مشخص می‌شود که تراکم جمعیت این مناطق متغیری است از میانگین دمای سالانه.

تحقیق دانشگاه هلندی با اتکاء به الگو‌های توسعه جمعیت، پیش‌بینی می‌کندکه اگر میانگین سالانه دما ۲۹ درجه شود، خشکسالی که هم اینک در مقاله تیم هلندی آمده که افزایش دمای اقلیم، لزوما باعث کوچیدن سکنه نمی‌شود، زیرا ترک خاستگاه و زادبوم به مجموعه‌ای دلایل پیچیده مرتبط می‌شود. با این همه پروفسور شفر نتایج این تحقیق را فراخوانی دوباره به جامعه جهانی برای کاهش هرچه سریع‌تر گازهای گلخانه‌ای ارزیابی می‌کند.در پنجمین گزارش مجمع بین‌المللی تغییرات اقلیمی نیز تاکید شده که کشورها برای چند دهه، هیچ گام بازدارنده‌ای علیه غلظت گازهای گلخانه‌ای برنداشتند و زندگی نسل‌های آتی در خطر است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خبر نداری پس کلی آمریکایی از بعد جنگ جهانی دوم کوچ کردن اومدن آلمان پایگاه زدن و خلاصه همه جوره دارن حکومت می‌کنند.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در روسیه به ویروس کرونادر ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ در روسیه ثبت شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ شناسایی یک مورد ابتلا در فرانسه پیش از اعلام رسمی از سوی چیندر فرانسه، بر اساس پژوهشی که در یک نشریه پزشکی بین‌المللی منتشر شده، ویروس کرونا بسیار زودتر از زمانی که دولت فرانسه رسما اعلام کرده، وارد این کشور شده بوده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی در آلمان از خطر سوءاستفاده افراطی‌ها از بحران کرونا | DW | 04.05.2020کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند. نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند. راست ها واقعیت رو می گویند در تمامی کشورها چنین اعتراضاتی باید برپا شود تا آن پزشکان👨‍⚕️ بفهمند وقتی پیشرفت شان خیلی کند است، مردم نباید علاف آن‌ها شوند! البته هر چند که پزشکان خیلی از کارها را نمی‌توانند انجام دهند! مثلاً چشم پزشک👁️، خودش عینکی👓 است!! یا پزشک رشد موی سر، خودش کچل👨‍🦲 است! سیاست چه در چپ و چه در راست همیشه پر از بازی های بی اخلاق میباشد ،ما مردم باید آگاه باشیم سیاست_اخلاق
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان ناشی از بیماری کرونا در انگلستان به 28 هزار و 734 نفر افزایش یافتشمار قربانیان ناشی از بیماری کرونا در انگلستان به 28 هزار و 734 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز 250 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از یک میلیون و 200 هزار نفر گذشتتعداد بهبودیافتگان ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز یک میلیون 200 هزار نفر گذشت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »