گرفتار شدن حدود ١٠٠ نفر در ایستگاه شماره هفت توچال

05/10/1399 03:16:00 ب.ظ

۱۰۰ کوهنورد در ایستگاه ۷ توچال گرفتار شدند

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از گرفتار شدن حدود ١٠٠ نفر در ایستگاه شماره هفت توچال خبر داد. وی افزود: بلافاصله با سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران شهر تهران، مسئولین وقت ایستگاه توچال تماس گرفته شد تا صحت موضوع بررسی شود. خبر به این شکل بوده که علیرغم توصیه های مدیریت توچال به کوهنوردان عزیزان داشتند آنان باز هم اقدام به صعود می‌کنند.

وی افزود: بلافاصله با سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران شهر تهران، مسئولین وقت ایستگاه توچال تماس گرفته شد تا صحت موضوع بررسی شود. خبر به این شکل بوده که علیرغم توصیه های مدیریت توچال به کوهنوردان عزیزان داشتند آنان باز هم اقدام به صعود می‌کنند.

وی افزود: طبیعتاً با شرایط برف و کولاک که در ایستگاه های بالایی اتفاق افتاده بود احتمال داده می شد که سلامت این کوهنوردان در معرض خطر قرار گیرد. سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به شرح وظایف مرکز اورژانس تهران بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، پنج دستگاه آمبولانس زمینی محیا شد که در ایستگاه یک مستقر شدند، البته انتقال این افراد از ایستگاه های بالاتر مربوط به همکاران امداد و نجات سازمان آتش نشانی بود.

وی ادامه داد: آمادگی های لازم برای درمان این عزیزان هم انجام شد و بیمارستان های شهدای تجریش و طالقانی به علت نزدیکی به محل در حالت آماده باش قرارگرفتند. خالدی گفت: همچنان در حال رصد وضعیت هستیم و گویا تلکابین راه اندازی شده و در حال جا به جایی افراد به ایستگاه های پایین تر است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.