اعتراض, گرانی بنزین, اعتراضات سراسری در ایران, اعتراض به گرانی بنزین

اعتراض, گرانی بنزین

گردهمایی در کلن در ابراز همبستگی با معترضان ایران | DW | 23.11.2019

محوطه بیرونی ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن صحنه تجمع صدها ایرانی در ابراز همبستگی و همدلی با اعتراضات مردم داخل کشور بود. در قطعنامه مراسم از اروپا خواسته شد سفیران خود را در اعتراض به سرکوب مردم، از ایران فرا بخواند.

23/11/2019 08:05:00 ب.ظ

محوطه بیرونی ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن صحنه تجمع صدها ایرانی در ابراز همبستگی و همدلی با اعتراض ات مردم داخل کشور بود. در قطعنامه مراسم از اروپا خواسته شد سفیران خود را در اعتراض به سرکوب مردم، از ایران فرا بخواند.

محوطه بیرونی ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن صحنه تجمع صدها ایرانی در ابراز همبستگی و همدلی با اعتراض ات مردم داخل کشور بود. در قطعنامه مراسم از اروپا خواسته شد سفیران خود را در اعتراض به سرکوب مردم، از ایران فرا بخواند.

محسن بنایی، پزشک و پژوهشگر مقیم کلن به دویچه وله گفت: «هدف ما از شرکت در این گردهمایی، جلب توجه افکار عمومی آلمان است. همان شعارهایی را که در ایران برای سرنگونی دیکتاتور یا آزادی زندانیان داده می‌شود، به آلمانی ترجمه کرده‌ایم. چون در این ایستگاه مسافران کشورهای دیگر هم آمد و رفت دارند، پلاکاردها را به انگلیسی هم نوشته‌ایم تا همه مضمون آنها را متوجه شوند.»

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند اورامانات ایران در «فهرست میراث جهانی» یونسکو قرار گرفت

همبستگی در شهر کلن با اعتراضات مردم ایرانمحسن بنایی به کنجکاوی رهگذران اشاره کرد و افزود: «خیلی‌ها نمی‌دانند موضوع چیست و سوال می‌کنند، زیرا رسانه‌های آلمانی به اخبار ایران دیر پرداختند و اعتراض‌ها را را اول ندیده گرفتند.  متاسفانه سخنگوی صدراعظم آلمان هم تظاهرات ایران را به افزایش قیمت بنزین تقلیل داد در حالی که ما می‌دانیم بنزین بهانه است و این دمل چرکینی بود که با موضوع بنزین سر باز کرد. ما این را برای افرادی که سوال می‌کنند توضیح می‌دهیم.»

حمید مهد‌ی‌پور، مدیر انتشارات فروغ نیز به دویچه وله گفت: «طرفداران سلطنت، گروه‌های چپ و شماری از کردهای ایرانی در جمعیت حضور داشتند و در مجموع، تجمع مشترکی با مسالمت برگزار کردند. پرچم شیر و خورشید در دست بسیاری از شرکت‌کنندگان بود.»همبستگی با اعتراضات سراسری ایران در شهر کلن headtopics.com

آقای مهدی‌پور حضور جوان‌ها در تجمع کلن را چشمگیر خواند و از مشاهده نسلی در مراسم یاد کرد که هرگز در تجمعات مشابه قبلی ندیده بود: «عجیب است که جوان‌ها این قدر زیاد بودند. گویا کسانی هستند که تازه به آلمان آمده بودند و من آنها را نمی‌شناختم. رهگذران هم با دقت سوال‌هایی طرح می‌کردند و کمابیش از طریق اخبار در جریان بودند.»

شهلا فرید، کنشگر حقوق زنان و فعال سیاسی به دویچه وله گفت: «برنامه‌گذاران اعلام کرده بودند که هر کس می‌تواند با پلاکارد خودش بیاید اما شعارها مرکزی خواهند بود. دو سه مورد اختلاف نظر و بحث بین جمعیت در زمینه شعارهای خاص پیش آمد که جدی نبود و گردهمایی با مسالمت برگزار و تمام شد.»

همبستگی با اعتراضات مردم ایران در کلنخانم فرید، ترکیب متنوع جمعیت و حضور زنان و جوان‌ها در گردهمایی حمایتی کلن را بارز خواند و از تجمع دیگری نیز خبر داد که کردهای ترکیه به موازات اجتماع ایرانی‌ها برگزار می‌کردند و کردهای ایرانی در آن حضور داشتند: «در قطعنامه پایان تجمع، از کشورهای اروپایی خواسته شد که سفیران خود را از جمهوری اسلامی  فرا بخوانند و از مبارزات و مقاومت مردم ایران پشتیبانی کند. مسدود کردن اینترنت نیز در این قطعنامه محکوم شد.»

پیش‌ از این، شهرهای دیگری در اروپا از جمله هلسینکی، مالمو، آمستردام، لندن، پاریس، هامبورگ، برلین، فرانکفورت، وین و... شاهد گردهمایی‌ ایرانی‌ها در اعلام همبستگی با معترضان داخل کشور بوده‌اند. در شهرهای برلین و فرانکفورت این تجمعات با شعار"گرانی بهانه است، کل نظام نشانه است" مقابل سفارت و سرکنسولگری جمهوری اسلامی برگزار شدند. headtopics.com

دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته‌شدن 187 طالب خبر داد ادامه مطلب: DW فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

سقوط ۶ پله‌ای فوتبال ایران در رده‌بندی فیفا/ ژاپن جای ایران در صدر آسیاتیم ملی ایران پس از هشت سال رتبه یک آسیا را از دست داد بعد از پایان دیدارهای ملی، رده‌بندی فیفا در ماه نوامبر مشخص شد و بر این اساس تیم ملی ایران بعد از شکست ناامیدکننده برابر عراق با ۶ پله سقوط به رده ۳۳ رسید و بعد از هشت سال صدر آسیا را از دست داد

اعتراض‌ها در شیلی وارد ماه دوم شد؛ معترضان همچنان در خیابان‌های پایتختمعترضان روز پنجشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) در دومین ماه اعتراض ‌ها بار دیگر به خیابان‌های سانتیاگو، پایتخت آمدند و با نیروهای پلیس درگیر شدند. ما هم باید از شیلی یا یی ها یادبگیریم ادامه تظاهرات یعنی موفقیت ۱۰۰ درصدی .

اعتراض‌های خونبار عراق؛ سه کشته در بغداد و درگیری در بندر ام‌قصرسیستانی از دولتمردان خواست تا در اصلاح قوانین مربوط به انتخابات شتاب کنند زیرا این اصلاحات ممکن است تنها راه حل ناآرامی‌های خونین چند هفته‌ای در عراق باشد.

اجساد ۳۳ مهاجر افغان که در تصادفی در ایران کشته شدند، تحویل داده شدمسئولان محلی در ولایت نیمروز افغانستان می‌گویند جسد ۳۳ تن از مهاجران افغان که هفته گذشته در اثر حادثه ترافیکی در سیستان و بلوچستان ایران کشته شدند، به مقام‌های افغان در نمیروز تحویل داده شده است.

بازداشت 46 تن در ترکیه در پی انتقاد از یورش نظامی آنکارا به شمال سوریهدستگاه‌های امنیتی ترکیه شنبه 23 نوامبر 46 تن از مخالفان یورش نظامی آنکارا به شمال سوریه را با روی تان سیاه باشد

روز اشک و سرود در سانتیاگو:‌ در شیلی به یاد ایرانarash_tehran آلنده برنمیگرده نادان!