گرانی ۴۰۰ درصدی قیمت دارو در ایران؛ ما به التفاوت بر گردن بیماران است

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کمبود دارو و گرانی آن مشکلات مختلفی را برای بیماران، خانواده‌های بیماران و حتی داروخانه‌های تامین کننده دارو به همراه آورده است. برخی اقلام دارویی در ایران بین سیصد تا چهارصد درصد گران شده است.

برخی اقلام دارویی در ایران بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد گران شده است. به طور مثال پلاویکس که جلوی لخته شدن خون را می‌گیرد حدودا ۵۸ تا ۶۰ هزار تومان بود، قیمت این دارو بیش از یک ماه بعد به ۱۴۶ هزار تومان رسید و بعد از یک ماه قیمت آن به ۱۶۴ هزار تومان.

این عضو انجمن داروخانه‌داران همچنین گفت با برخی کمبودها می‌توان به شکلی کنار آمد، مثلا نداشتن توانایی در خرید البسه، اما دارو لباس نیست که بیمار و خانواده او از خرید آن صرف نظر کنند، هرچند در این شرایط هستند بیمارانی که به دلیل ناتوانی در خرید یا تامین دارو از خیر آن می‌گذرند. یک کارشناس حوزه دارو با اشاره به اینکه مسئولان عملا نمی‌خواهند بپذیرند که در این بخش مشکل اساسی داریم، می‌گوید تحریم دارویی نیست، اما بانکی هم وجود ندارد که حاضر شود مبادلات بانکی انجام دهد و ارزی هم که به بخش دارو تعلق گرفته عملا به افراد خاص داده می شود که به جای تامین دارو دلالی می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲ دارو برای درمان کووید-۱۹ در روسیه مجوز گرفتند۲ دارو برای درمان کووید-۱۹ در روسیه مجوز گرفتند وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد، دو داروی درمان کروناویروس ساخت روسیه برای فروش در داروخانه‌ها تایید شده است که با آن‌ها امکان درمان بیماری در خانه فراهم خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کمبود دارو و تجهیزات، چالش بزرگ دیابتی هاعضو شورای فعالان انجمن دیابت ایران، کمبود دارو و تجهیزات مورد نیاز برای بیماران دیابتی را چالش بزرگ این جامعه در ماه های گذشته دانست و گفت: کمیاب شدن نوار تست قند خون در داروخانه ها باعث شده بیماران چندماهی منتظر شوند تا تعداد محدودی در بازار توزیع شود، همچنین کمبود قلم های انسولین دیابتی ها را ناگزیر به استفاده از انسولین های سرنگی کرده که برخلاف قلم های قبلی، نوسانات سختی در میزان قند خون ایجاد می کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رهبر مخالفان دولت بلاروس: ایستادگی برای حقوق بشر دخالت در امور داخلی نیست - BBC News فارسیسوتلانا تیخانوفسکایا، از چهره‌های مخالف دولت بلاروس در سخنانی در سازمان ملل بر ضرورت فوری توجه جامعه جهانی به سرکوب معترضان در این کشور توسط نیروهای امنیتی تاکید کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فکر نکنیم بایدن بیاید، بلافاصله تحریم‌ها تمام می‌شود/ تلاش ترامپ برای عرضه سلسله‌ای از دستاوردهای سیاست خارجی به رای‌دهندگان آمریکاییقهرمان‌پور در گفت‌وگو با ایلنا: فکر نکنیم بایدن بیاید، بلافاصله تحریم‌ها تمام می‌شود/ تلاش ترامپ برای عرضه سلسله‌ای از دستاوردهای سیاست خارجی به رای‌دهندگان آمریکایی
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا: همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران بازگشته و اجرایی شدندوزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای با اشاره به ارائه نامه این کشور به شورای امنیت در ۳۰ مرداد و پایان روند سی روزه بازگشت تحریم‌ها، اعلام کرد: تحریم‌های تعلیق شده سازمان ملل از ساعت هشت شب ۲۹ شهریور به وقت شرق آمریکا، بازگشته و اجرایی شدند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

غریب آبادی: سلاح اتمی رژیم صهیونیستی تهدیدی جدی برای منطقه و جهان استنماینده ایران در آژانس گفت: دستیابی رژیم صهیونیستی اسرائیل به سلاح هسته ای، تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »