گران‌ترین ماسک جواهرنشان کرونا در اسرائیل ساخته شد | DW | 17.11.2020

27/08/1399 10:57 ب.ظ

یک شرکت جواهرسازی اسرائیلی گران‌ترین ماسک کرونا را به سفارش یک تاجر ثروتمند ساخته است. این ماسک طلایی که مزین به سنگ‌های قیمتی است، بیش از یک میلیون یورو قیمت دارد.

یک شرکت جواهرسازی اسرائیلی گران‌ترین ماسک کرونا را به سفارش یک تاجر ثروتمند ساخته است. این ماسک طلایی که مزین به سنگ‌های قیمتی است، بیش از یک میلیون یورو قیمت دارد. این ماسک لوکس از ۲۵۰ گرم طلای ۱۸ عیار ساخته شده و ۳۶۰۸ قطعه سنگ قیمتی سفید و سیاه آن را تزیین کرده‌اند. بهای این ماسک یک میلیون و ۳۰۰هزار یورو است.

فردی که این ماسک را می‌زند می‌تواند ماسک‌های رایج N99 را از شکافی که در آن تعبیه شده عبور دهد و از آن استفاده کند. در واقع این ماسک‌های معمول هستند که از انتقال ویروس جلوگیری می‌کنند.

یک تاجر چینی ساکن آمریکا ساخت این ماسک را سفارش داده است. اسحاق لوی، بنیانگذار جواهرسازی یوول در این رابطه گفت، این ماسک در عین حال که نقش حفاظتی دارد، یک اثر هنری نیز هست. خلاقیت و نوآوری هنرمندان و طراحانی که به سراغ ماسک رفته‌اندطراحان مد هم از ماسک غافل نشده‌اند. البته باید گفت که مسلما همه‌ی طرح‌هایشان از آزمون‌های سازمان جهانی بهداشت سربلند بیرون نخواهند آمد. در هفته مد نیویورک در فوریه ۲۰۲۰، این مانکن یک ماسک دیدنی از جنس لطیف اورگانزا را به نمایش گذاشت که مسلما از سدی در برابر ویروسی نخواهد بود.

خلاقیت و نوآوری هنرمندان و طراحانی که به سراغ ماسک رفته‌اندپای کرونا به صحنه‌ی هنر خیابانی هم کشیده شده است و مدتی است که فعالان این عرصه، ماسک‌های سفید رنگ را به عنوان المانی در هنرنمایی خود کشف کرده‌اند. در این تصویر، جوانی ۱۶ ساله به نام"اس.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آیا استفاده از ماسک پس از پایان همه‌گیری کرونا نیز ادامه خواهد یافتآیا استفاده از ماسک پس از پایان همه‌گیری کرونا نیز ادامه خواهد یافت بیماری‌های همه‌گیر در گذشته نیز سبب ایجاد تغییر در عادات عمومی شده است. برای نمونه، ماسک‌گذاری در شرق آسیا از زمان شیوع بیماری تنفسی ویروسی «سارس» در سال ۲۰۰۳ به بعد متداول‌تر شده است. بخدا نمیدونم

فائوچی: زدن دو ماسک روی هم برای جلوگیری از شیوع کرونا خوب استاز زمان مراسم تحلیف جو بایدن، زدن دو ماسک در ایالات متحده آمریکا رواج پیدا کرده است. فائوچی: سه تا بزنید عالی میشه نفس نکشید بهتر است

دانشمندان آمریکایی: استفاده از دو ماسک احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهدبه گفته دانشمندان استفاده از یک ماسک پارچه‌ای بر روی ماسک جراحی می‌تواند از انتقال ۹۲.۵ درصد از ذراتی که به طور بالقوه حامل ویروس کرونا هستند جلوگیری کند. تازه اگه 3 تاشو بزنی بیشتر کاهش میدهد بیش ترش کرونا رو به گایش میدهد Eagle1Artillery علمش رو هم تولید کردند استفاده از دو شرت هم لابد احتمال کونی شدن را کاهش میدهد

رئیس انستیتو پاستور: تا ۲سال دیگر باید ماسک زددر همه جای دنیا، در خوشبینانه‌ترین شرایط، حتی برای شرکت‌های آلمانی، هندی، آمریکایی، چینی و انگلیسی که به واکسن دست پیدا کرده‌اند، مردم باید حداقل تا دو سال ماسک بزنند و مراقب ‌باشند، چراکه با تولید انبوه واکسن هم می‌توان در سال اول، واکسن مورد نیاز فقط ۲۰درصد از جمعیت کل جهان را تهیه کرد. ساختن واکسن قابل اعتماد خیالی بیشتر نیست. ولی کار بر روی داروییی که جلوی عفونت شدید این ویروس را بگیرد عملی تر است. اگربه سیستم ایمنی طبیعی کمک شود درمان بیماری آسان می شود.

ترفندی ساده برای آنکه شیشه عینک هنگام ماسک زدن بخار نکندچند راه‌کار خوب تا کنون پیشنهاد شده که برخی از آنها نظیر تنظیم صحیح ماسک، شستشوی شیشه عینک با صابون و یا حتی استفاده از اسپری‌های ضد غبار بسیار مورد آزمایش قرار گرفته است. قابل توجه دوستانی که مشکل بخار بر روی عینک خود دارند در زمانی که از ماسک استفاده میکنند شما گوه می خورید با هفت پشتتان! SharareDavoodi