گرانی آرد ۲۰۰ کارگر نانوایی را در خوی بی‌کار کرد

24/09/1399 11:06:00 ب.ظ

رئیس اتحادیه نانوایان خوی گفته که گرانی_آرد موجب بی‌کاری بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران نانوایی این شهرستان شده است. در خوی ۲۰۰ واحد نانوایی وجود دارد که اخیرا قیمت آرد مصرفی آن‌ها به کیسه‌ای ۱۸۰ هزار تومان رسیده است. اخبار_ایران آذربایجان_شرقی گرانی_نان

«احد اصلانی» با اعلام این مطلب به خبرگزاری ایسنا گفته در شهرستان خوی ۲۰۰ واحد نانوایی آزاد‌پز از نوع «تافتون» و «سنگک» وجود دارد که اخیرا قیمت آرد مصرفی آن‌ها به کیسه‌ای ۱۸۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داده است که گرانی آرد و افزایش کلیه هزینه‌های نانوایی از یک سو و عدم افزایش قیمت نان از سوی دیگر موجب متضرر شدن و در نتیجه تعطیلی نانوایی‌های آزادپز شده است.

اصلانی نسبت به کمبود نان در شهرستان خوی هشدار داده است. به گفته وی، در این وضعیت تورم و گرانی‌، با توجه به بسته شدن نانوایی‌ها و بی‌کاری کارگران، مردم در تهیه تافتون و سنگک در مضیقه هستند. پیش از این گزارش‌هایی از کمبود نان و صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی منتشر شده بود.

وخامت اوضاع اقتصادی نیز سبب دشواری شهروندان در تهیه این کالای اساسی شده است. گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ایران نشان می‌دهند که در برخی از استان‌های کشور، مردم اقدام به خرید قسطی نان با گرو گذاشتن کارت ملی خود می‌کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.