گرانی بنزین زندگی صیادان را به مخاطره انداخته است

25/12/2019 12:08:00 ب.ظ

خوزستان

رئیس اتحادیه صیادی خوزستان گفت: «۴۰ روز از افزایش قیمت بنزین گذشته و هنوز هیچ سهمیه‌ای برای قایق‌های صیادی تعیین نشده. اگر جامعه صیادی درمرکز بودند هم همینطور رفتار می‌شد؟ آیا چون ما درحاشیه و مرز هستیم باید اینطور مورد بی‌توجهی قرار بگیریم؟» اخبار_ایران

غلامرضا دهقانیافزوده «اگر جامعه صیادی در مرکز بودند هم همینطور رفتار می‌شد؟ آیا چون ما در حاشیه و مرز هستیم باید این‌طور مورد بی‌توجهی قرار بگیریم؟»پس از افزایش قیمت بنزین، صیادان خواستار تعیین سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی برای قایق‌های صیادی بنزین‌سوز شده‌اند که تاکنون این خواسته آنها محقق نشده است.

دهقانی اضافه کرده «باید قبل از اجرای طرح تمهیداتی برای قایق‌های صیادی در نظر گرفته می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد.»به گفته وی «در کشور هشت هزار قایق صیادی بنزین‌سوز مجاز فعالیت دارند و دو برابر همین تعداد هم قایق غیرمجاز داریم. با گرانی بنزین صیادان زیادی نمی‌توانند به دریا بروند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

صیادان ۴۰ روز است بلاتکلیف‌اند/ برخی به نان شب محتاج‌اندرئیس اتحادیه صیادی خوزستان با گلایه شدید از عدم تعیین تکلیف سهمیه بنزین قایق‌های صیادی، گفت: ۴۰ روز از افزایش قیمت بنزین گذشته و هنوز هیچ سهمیه‌ای برای قایق‌های صیادی تعیین نکرده‌اند. اگر جامعه صیادی در مرکز بودند هم همینطور رفتار می‌شد؟ آیا چون ما در حاشیه و مرز هستیم باید اینطور مورد بی‌توجهی قرار بگیریم؟

واکنش بعیدی نژاد به خبر رویترز درباره تعداد کشته شدگان حوادث آبان ۹۸واکنش بعیدی نژاد نسبت به ادعای غیرواقعی رویترز: خبرگزاری رویترز که کشته شدگان حوادث اخیر را ۱۵۰۰ نفر اعلام و دستور صدور خشونت‌ها را به رهبری نظام مستند کرد، در سال‌های اخیر سیاستی بر‌اساس پیش‌داوری و دروغ را علیه ایران در منطقه به اجرا در آورده است اقا ول کنید اون دروغ گفته شما راستشو بگین مردم کف خیابان کشته شدند و دیدیم رهبر در مورد کشته شدگان صحبت نکرد و رسما نگفت ...بعد اعتراضات گفت برید ملاقات! شما بگین چند نفر کشته شدند؟ امارو شما بدین! چند نفر بودند و چند نفر و بخاطرقتل دستگیر کردین؟ تا امار ندین خفه شین زر نزنید اتفاقاً تا حالا هر خبری را پیش از اعلام شما گفته درست بوده ! جریان کشتی‌ها رو که یادته !!!

دادگاه رومانی متهمان به قاچاق کودک را تبرئه کردحکم دادگاهی در رومانی مبنی بر تبرئه و آزادی متهمان به قاچاق_کودکان موجی از اعتراض را در میان کنشگران حقوق کودک و حقوق بشر برانگیخت جزئیات بیشتر🔽

نگاهی به زندگی نورعلی تابنده؛ درویشی که عرفان و سیاست را درآمیخت۹۲ سال زندگی نورعلی تابنده، توام با فراز و نشیب‌های بسیاری بود. او در جامۀ درویشی، به دادخواهی فعالان سیاسی مقابل حکومت‌های وقت پرداخت و همچون پیروانش طعم حبس را چشید.

زندی: هر مربی جای استراماچونی بیایدکارسختی داردهافبک سابق استقلال می گوید رابطه خوبی بین استراماچونی و مدیران استقلال نبوده است و همین مساله جدایی سرمربی ایتالیایی را رقم زده است.

جزئیات شروط جدید استراماچونی + سندجزئیات شروط جدید استراماچونی وکلای سرمربی ایتالیایی استقلال شروط او را برای بازگشت به این تیم اعلام کردند سلام من اپ ایسنا رو نصب کردم روی گوشی دسترسی به محل ذخیره‌ی گوشی می‌خواد اگه دسترسی ندم برنامه بالا نمیاد چه دلیلی داره اپ ایسنا دسترسی به حافظه رو بخواد؟ بره برنگرده

استان‌وایر- رئیس اتحادیه صیادی خوزستان گفته «۴۰ روز از افزایش قیمت بنزین گذشته و هنوز هیچ سهمیه‌ای برای قایق‌های صیادی تعیین نشده است.به گزارش خبرنگار ایلنا، بعد از افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن این محصول، صیادان به عنوان یکی از اقشاری که از این گرانی به شدت تاثیر می‌پذیرند؛ با رایزنی با شیلات، سازمان بنادر و دریانوردی، مجلس و .به گزارش ایسنا، حمید بعیدی نژاد در کانال تلگرام خود نوشت: ‏۱-برخی رسانه‌ها براساس سیاستی قدیمی برای باورپذیر کردن یک دروغ، آن را خیلی بزرگ می سازند.Aa حکم دادگاهی در رومانی مبنی بر تبرئه و آزادی متهمان به قاچاق کودک موجی از اعتراض را در میان کنشگران حقوق کودک و حقوق بشر برانگیخت.

» غلامرضا دهقانی افزوده «اگر جامعه صیادی در مرکز بودند هم همینطور رفتار می‌شد؟ آیا چون ما در حاشیه و مرز هستیم باید این‌طور مورد بی‌توجهی قرار بگیریم؟» پس از افزایش قیمت بنزین، صیادان خواستار تعیین سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی برای قایق‌های صیادی بنزین‌سوز شده‌اند که تاکنون این خواسته آنها محقق نشده است. دهقانی اضافه کرده «باید قبل از اجرای طرح تمهیداتی برای قایق‌های صیادی در نظر گرفته می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد..» به گفته وی «در کشور هشت هزار قایق صیادی بنزین‌سوز مجاز فعالیت دارند و دو برابر همین تعداد هم قایق غیرمجاز داریم. ۲-حتی عفو بین الملل که به دنبال بالا بردن آمار غیر تایید شده بوده، تعداد کشته شدگان را حدود۳۰۰ نفر دانسته است. با گرانی بنزین صیادان زیادی نمی‌توانند به دریا بروند. هر چند در ۴۰ روز گذشته بار‌ها اخباری مبنی بر تعیین تکلیف سهمیه بنزین قایق‌های صیادی منتشر شده، اما هنوز هیچ صیادی در هیچ استانی یک لیتر بنزین سهمیه‌ای هم نگرفته است.» این مقام افزوده «الان بیش از یک ماه است صیادان بیکار هستند و برخی آنها به نان شب محتاج‌اند. در آن سال بیش از ۳۰۰ نیروی پلیس بریتانیا و رومانی همزمان عملیات مشترکی را آغاز کردند که هدف آن انهدام یک شبکهٔ قاچاق کودک بود که هستهٔ آن در شهر رومانیاییِ «تاندارِی» جای داشت.

آنها بعضا در حرف‌هایشان می‌گویند که باید به دنبال کار دیگری بروند. در کشور هشت هزار قایق صیادی بنزین‌سوز مجاز فعالیت دارند و دو برابر همین تعداد هم قایق غیرمجاز داریم. ۴-خبرگزاری رویترز که بخشی از کمپانی تامسون رویترز بوده و چندین سال پیش از سوی کمپانی اصل انگلیسی خود به یک شخصیت کانادایی صهیونیست فروخته شد و تحت حاکمیت کانادا در آمد، متاسفانه طی سال های اخیر سیاستی بر اساس پیشداوری و دروغ را علیه ایران و جریان مقاومت در منطقه به اجرا در آورده است.» معیشت بیش از ۳۰۰ هزار نفر در هفت استانی که در آن صیادی وجود دارد با گرانی بنزین به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار گرفته است. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . او ادامه داد: در برهه‌ای اعلام شد برای هر قایق صیادی ۳۰۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است.