گرانی بنزین, سهمیه بندی بنزین, اعتراض علیه گرانی بنزین, افزایش بهای بنزین, اعتراض

گرانی بنزین, سهمیه بندی بنزین

گرانی بنزین؛ مقاومت مردم، مماشات مجلس | DW | 17.11.2019

تظاهرات در کرمانشاه، تبریز،شیراز و سنندج جریان دارد. رفت و آمد در تهران از سر گرفته شده اما اختلال در خطوط ارتباطات موبایل ادامه دارد. مجلس در تکاپوی استیضاح لاریجانی است. فارس از دستگیری ۱۰۰۰ نفر در روز شنبه خبر داد.

17/11/2019 06:17:00 ب.ظ

تظاهرات در کرمانشاه، تبریز،شیراز و سنندج جریان دارد. رفت و آمد در تهران از سر گرفته شده اما اختلال در خطوط ارتباطات موبایل ادامه دارد. مجلس در تکاپوی استیضاح لاریجانی است. فارس از دستگیری ۱۰۰۰ نفر در روز شنبه خبر داد.

تظاهرات در کرمانشاه، تبریز، شیراز و سنندج جریان دارد. رفت و آمد در تهران از سر گرفته شده اما اختلال در خطوط ارتباطات موبایل ادامه دارد. مجلس در تکاپوی استیضاح لاریجانی است. فارس از دستگیری ۱۰۰۰ نفر در روز شنبه خبر داد.

نمایندگان به رئیس مجلس اعتراض دارند که مخالفت آنها با افزایش بهای بنزین را منعکس نکرده است. بر این اساس تلاش‌هایی برای استیضاح لاریجانی در جریان است. هم‌زمان اعلام شد که محمود صادقی و چند نماینده دیگر عصر یکشنبه به نشانه اعتراض علیه نادیده گرفتن نظر مجلس استعفا خواهند داد. محمد قسیم عثمانی، نماینده بوکان نخستین فردی بود که استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کرد. 

واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان ویدیو؛ سیل و تگرگ در ایتالیا به ده‌ها خودروی سواری خسارت زد چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

جواد حسینی کیا عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس نیز با اشاره به آتش زدن بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری در واکنش به گرانی بنزین، خواستار پاسخگویی روحانی در این زمینه شد. حسین مقصودی نماینده سبزوار نیز در نطق میان دستور، رئیس جمهوری را دروغگو خواند.علی شمخانی، دبیر شورایعالی امنیت ملی در جلسه غیرعلنی صبح یکشنبه ۲۶ آبان، اعتراض‌های مردم را سناریویی از پیش تعیین شده برای آشوب در ایران، عراق، لبنان و برخی دیگر از کشورها خواند. شمخانی ادعا کرد اسناد حمله گروه‌های سازماندهی شده‌"منافقین و ضد انقلاب" به ماموران انتظامی و آسیب رسانی آنها به بانک‌ها و اموال عمومی و خصوصی را در اختیار دارد. او افزود که برخی از تظاهرکنندگان سلاح گرم به همراه داشته‌اند.

احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه غیرعلنی، روش دولت برای افزایش قیمت بنزین را نادرست خواند و گفت: «کمیسیون اقتصادی مجلس مأمور شد بر کنترل بازار از سوی دولت نظارت کرده و کمیسیون برنامه و بودجه نیز مأمور شد نسبت به توزیع عادلانه و دقیق منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به صورت یارانه نقدی به مردم نظارت کند.» headtopics.com

محمود شاه‌نشین نماینده شهریار، کشته شدن یک نفر از اهالی شهریار را تایید کرد و گفت این فرد بر اثر پرتاب سنگ درگذشته است.هزار بازداشتی، هشت کشتهجلسه علنی و غیرعلنی مجلس در روز یکشنبه در حالی تشکیل شد که مقامات استانداری‌ها از بازگشت آرامش به شهرها و استان‌هایی خبر می‌دهند که روز یکشنبه صحنه اعتراض و خشونت بودند. خبرگزاری ایسنا می‌نویسد تجمعاتی که از روز گذشته در برخی شهرهای کشور در اعتراض به گران شدن بنزین شکل گرفته بود عمدتا پایان یافته و گزارش‌ها از بیشتر شهرهایی که محل انجام تجمعات پراکنده بود، حاکی از برقراری آرامش و عادی شدن روال کار و زندگی در آنها است.

هم‌زمان دادستانی یزد از دستگیری ۴۰ نفر در تجمعات اخیر این شهر خبر داده و گفته که اکثر دستگیرشدگان غیربومی بوده‌اند. شیراز روز یکشنبه نیز شاهد تجمع‌های پراکنده بوده است. ایسنا می‌نویسد بعد از ظهر یکشنبه افرادی موتورسوار یا پیاده با تجمع در نقاطی چون کوزه‌گری، چهارراه عدالت، نقاطی از بلوار رحمت، چهارراه زند و معالی اباد پلیس را به واکنش واداشتند.

فرماندار شهریار تسخیر بخش‌هایی از این شهرستان توسط معترضان را تکذیب کرده اما افزوده که حدود ۶۰ نفر در تظاهرات مجروح شده‌اند.خبرگزاری فارس تعداد کل بازداشت شدگان در کل کشور را ۱۰۰۰ نفر قید کرده و می‌نویسد بیش از ۱۰۰ بانک و ۵۷ فروشگاه بزرگ فقط در یک استان آتش کشیده شده یا غارت شده‌اند. رسانه‌های رسمی آماری از کشته شدگان ارائه نکرده‌اند اما بر اساس خبرها، هشت نفر در شهریار، کرمانشاه، سیرجان، بهبهان و مریوان جان خود را از دست داده‌اند. فرد کشته شده در کرمانشاه یک سرگرد نیروی انتظامی معرفی شده‌است.

یک راننده تاکسی در تهران به دویچه‌وله گفت ترافیک پایتخت به دلیل تعطیلی مدارس در صبح یکشنبه خلوت بود و در مسیرهای اصلی، راه بندان یا واکنش‌های اعتراضی به چشم نمی‌خورد. او افزود که تاکسیران‌ها و رانندگان اسنپ تصمیم گرفته‌اند چند روز برای تغییر کرایه‌ها صبر کنند. headtopics.com

واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم آمریکا سرکوب معترضان ایرانی را محکوم کرد و خواستار دسترسی آزادانه آنان به اینترنت شد فسیل‌های مرموز کشف شده می‌توانند قدیمی‌ترین نشانه‌های حیوانات در زمین باشند ادامه مطلب: DW فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد♦️در پی اعتراض ات شدید به مردم به گرانی_بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد ⚡️در ادامه اعتراض ات مردم به افزایش نرخ بنزین و قطعی گسترده اینترنت، رسانه‌های داخل ایران به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قطعی اینترنت مشخص نیست چه زمانی وصل شود.

مجلس برای خروج از فضای کنونی طرح سه فوریتی داردرئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس: مجلس شورای اسلامی در حال آماده‌سازی یک طرح سه فوریتی یا دوفوریتی در خصوص بنزین است تا این موضوع مدیریت شود مجلس در هر حال باید دولت را مجاب کند تا به مردم به خصوص اقشار آسیب‌پذیر توجه شود

تجمع در برخی از شهرهای ایران در اعتراض به گرانی بنزیندر پی اعلام ناگهانی افزایش نرخ بنزین، گزارشها حاکی از موج اعتراض ها در برخی از شهرهای ایران است.\r\n بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از شهروندان در اهواز، مشهد، شیراز و برخی دیگر از شهرها

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض ‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.

دست‌کم پنج نفر در اعتراض‌ها به گرانی بنزین در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند🔴 خبر فوری | دست‌کم پنج نفر در اعتراض ‌ها به گرانی_بنزین در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند صدای آمریکا از ویدئوها و تصاویری که دریافت کرده می‌تواند کشته شدن دست‌کم پنج نفر از معترضان در شهرهای ایران را با تیراندازی ماموران تائید کند.

دست‌کم هفت نفر در اعتراض‌ها به گرانی بنزین در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند🔺دست‌کم هفت نفر در اعتراض ‌ها به گراني_بنزين در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند ⚡️گزارش‌های ارسالی به صدای آمریکا و دیگر رسانه ها تائید می‌کند که تا روز دوم اعتراض ‌های گسترده به گرانی ناگهانی بنزین توسط دولت ایران، دست‌کم هفت نفر کشته شده اند.