گرامیداشت یاد محمود طرزی در استانبول

30/05/1398 12:03:00 ق.ظ

یاد محمود طرزی نويسنده و سياستمدار بزرگ افغان طی مراسمی در آرامگاه وی در استانبول گرامی داشته شد. - خبرگزاری آناتولی

یاد محمود طرزی نويسنده و سياستمدار بزرگ افغان طی مراسمی در آرامگاه وی در استانبول گرامی داشته شد. - خبرگزاری آناتولی Nazanin Hansu Razavi,Halil Silahşör | 21.08.2019 Istanbul استابنول/خبرگزاری آنانولی مراسم گرامیداشت یاد و خاطره محمود طرزی، روزنامه‌نگار، سیاست‌مدار و روشنفکر افغان در آرامگاه وی در قبرستان پیرلوتی منطقه ایوب‌سلطان استانبول برگزار شد.

این مراسم که به مناسبت سالگرد استرداد استقلال افغانستان از سوی سرکنسولگری این کشور در استانبول با ادای احترام و گل گذاری به مزار محمود طرزی برپا شده و جمعی از خانواده طرزی، مقامات افغان و ترک در آن حضور یافتند.

ذکریا بارکزی، سرکنسول افغانستان در استانبول طی سخنانی در این مراسم با بیان این‌که عزت و افتخار امروز خود را مدیون روشنفکرانی همچون علامه طرزی می‌داند، اظهار داشت: محمود طرزی اسطوره ای بود که در مقابل استبداد و استعمار ایستادگی کرد. امروز بر سر مزار این گرانقدر به نشانه دوستی افغانستان و ترکیه گردهم آمدیم. headtopics.com

وی افزود: «محمود طرزی پس از 25 سال زندگی در ترکیه، سال 1902 برای شرکت در جنبش آزادی افغانستان به کشورش بازگشت. دین اسلام برای وی وحدت‌بخش بود. ما مدیون این بزرگواریم و نقش وی در استقلال افغانستان را نمی‌توان نادیده گرفت».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

کشف آثار باستانی در «شهر گلادیاتور‌ها» در ترکیهبا ادامه حفاری‌های باستان‌شناسی در «شهر گلادیاتور‌ها» در استان بوردور ترکیه آثار تاریخی فراوانی به دست آمده است. - خبرگزاری آناتولی

تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان استتماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان است شرکت مخابرات ایران تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر خم را رایگان اعلام کرد.

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.

برخورد پلیس ترکیه با معترضان در دیاربکر در پی برکناری شهردارانپلیس ترکیه در دیاربکر برای متفرق کردن معترضان به برکناری شهردار سه شهر کردنشین از خودروی آب پاش استفاده کرده است. تظاهرکنندگان برای اعتراض به برکناری شهرداران شهرهای دیاربکر، مردین و وان تجمع کرده بودند. اعتراض های مشابهی هم در استانبول و آنکارا برگزار شده که در آنجا هم پلیس بعضی از تظاهرکنندگان را بازداشت کرده است.

مشارکت بحرین در تلاش‌های آمریکا برای تامین امنیت دریانوردی در آب‌های خلیجپادشاهی بحرین دوشنبه 19 اوت اعلام کرد، این کشور به تلاش‌هایی خواهد پیوست که آمریکا همگام با دیگر

نتانیاهو در مورد حمله به مراکز حشد الشعبی: ایران در هیچ کجا مصون نیستنخست وزیر اسرائیل در مورد ارتباط کشورش با حملات 'مشکوک' به مراکز شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق، با اظهار اینکه 'رژیم ایران اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند' گفته است که 'ایران در هیچ کجا مصون نیست' و اسرائیل هرکجا لازم باشد وارد عمل شده و خواهد شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تلویحا دست داشتن این کشور در حمله به مراکز شبه‌نظامیان عراقی وابسته به دولت ایران را تایید کرده است.