گرانی مسکن ربطی به وزارت‌ راه و شهرسازی ندارد/ عرضه اولین ملک یکی از بانک‌ها در «بورس مسکن»/ جزئیات فعال‌سازی «صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان»

08/07/1399 10:14:00 ق.ظ

اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ گرانی مسکن ربطی به وزارت‌ راه و شهرسازی ندارد/ عرضه اولین ملک یکی از بانک‌ها در «بورس مسکن»/ جزئیات فعال‌سازی «صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان»

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: گرانی مسکن ربطی به وزارت خانه ندارد اگر کسی چنین حرفی می‌زند اطلاعاتی از بازار و اقتصاد ندارد، گرانی مسکن محصول شرایط، اتفاق‌ها و تلاطمی است که در بازار رخ می‌دهد. وی ادامه داد: برای شروع یک زمین را عرضه کردیم و یکی از بانک‌ها هم تا جایی که من اطلاع دارم اولین ملک خودش را عرضه کرده است.

اسلامی افزود: گام دیگری که در حال برداشتنش هستیم، توجه به ماده ۱۴ قانون سامان‌دهی زمین و مسکن است؛ طبق این ماده قانون‌گذار به ما اجازه داده است «صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان» ایجاد کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این صندوق‌ها را از طریق وزارت اقتصاد و بانک مرکزی فعال می‌کنیم تا کسانی که دوست دارند، در ساخت و ساز سرمایه‌گذاری کنند. وی تشریح کرد: در این طرح، زمین خودمان را با نقشه، پروانه ساخت و سازنده معتبر وارد این صندوق می‌کنیم و سهامش به مردم عرضه می‌شود. اولویت بهره‌برداری از خانه‌هایی که در این زمین‌ها هستند و نوعاً مرغوبند، با صاحبان سهام خواهد بود؛ یعنی اگر افراد مایل باشند، به متراژی که طبق فرمول سرمایه‌گذاری، پول ریخته‌اند واحد می‌گیرند اما اگر مایل نباشند، می‌توانند صبر کنند تا واحده‌ها فروخته شود، آن‌وقت سود خودشان را بگیرند.

اسلامی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که با همه این تدابیر این روزها قیمت مسکن افزایش یافته و ما شاهد گرانی در این بازار هستیم، وزارت راه چه تدبیری خواهد اندیشید، گفت: گرانی مسکن ربطی به وزارت‌خانه و عرضه و تقاضا ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

سقف وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شدسقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران ۶۰ درصد افزایش یافت و به ۴۰۰ میلیون تومان رسید.

وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیونی شدوام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد طبق اعلام بانک مسکن، سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران ۶۰ درصد افزایش یافته و از ۲۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. جوان این مبلغ را از حقوق ماهانه اش باز پرداخت می‌کنه یا از جای دیگه باید تامین کنه؟ چهار میلیارد بازپرداختشه حتما باهاش یه مستراح میشه خرید تو نازی آباد

قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی داردرییس مجلس: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی‌دارد، در حال حاضر اگر خانوارها ۱۰۰ درصد درآمد خود را به مسکن اختصاص دهند، باز نمی‌توانند از عهده هزینه مسکن بربیایند

109 هزار خانه خالی تا الان شناسایی شد- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimمعاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان در مرحله اول 109 هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.

کاغذ تحریر بندی 440 هزار تومان/ احتکار کاغذ در انبار تاجران به امید گرانی بیشتر- اخبار ادبیات و نشر - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimاحتکار کاغذ در انبار تاجران به امید گرانی بیشتر قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد به بندی ۴۴۰ هزار تومان رسید‌ سایر انواع کاغذ همچون مقوا‌، کاغذ روزنامه،‌ گلاسه و .. نیز با افزایش دو تا پنج هزار تومانی در قیمت روبرو شده‌اند

109 هزار خانه خالی تا الان شناسایی شد- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimمعاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان در مرحله اول 109 هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.