سرزمینهای فلسطینی, فلسطینی‌ها, صنعت موسیقی, جوانی, نوار غزه, کرانه باختری

سرزمینهای فلسطینی, فلسطینی‌ها

گذرگاه مرزی و مصائب جوانان فلسطینی برای تمرین در یک ارکستر

🎥گذرگاه مرزی و مصائب نوازندگان فلسطینی بیشتر بخوانید:

29/08/2019 04:01:00 ب.ظ

🎥گذرگاه مرزی و مصائب نوازندگان فلسطینی بیشتر بخوانید:

نواختن ویالون و انجام تمرین‌ها برای حضور در یک ارکستر برای خیلی از نوازندگان جهان مساله‌ای نیست که بخواهند به آن فکر کنند اما اینجا در فلسطین یکی دو ساعت تمرین گروهی به سختی میسر می‌شود چرا که گذرگاه‌های مرزی اسرائیل مانع از آن است تا اعضای یک گروه موسیقی بتوانند به سادگی زیر یک سقف جمع شوند.

برای خیلی از نوازندگان بین‌المللی سفر دو روزه برای اجرای یک کنسرت موسیقی، زحمت عبور از گذرگاه مرزی و دردسرهای اینچنینی را به ذهن متبادر نمی‌کند اما برای ابراهیم ماسری، نوازنده ۱۹ ساله آلتو ماجرا طور دیگری است. او یک جوان فلسطینی است.او عضوی از گروه ارکستر جوانان فلسطین (PYO) است که به مدت سه هفته به اروپا سفر کرده است. این ارکستر ۷۶ نوازنده دارد که اعضای آن هر کدام دین و مذهب مختلفی دارند: از مسلمان گرفته تا دروزی و مسیحی.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد توضیحات دفتر رییس‌جمهوری در پی برخی شایعات درباره دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

نوازندگان جوان این گروه موسیقی می‌گویند که نمی‌توانند به سادگی برای تمرین گروهی زیر یک سقف جمع شوند و محدودیت‌های عبور از گذرگاه‌های مرزی اسرائیلی‌ها، گردهم آمدن افراد از غزه تا کرانه باختری و بیت المقدس را دشوار کرده است.اسرائیل می‌گوید اقدامات امنیتی در کرانه باختری برای محافظت از شهروندان خود در برابر حملات بمب‌گذاران انتحاری و افراد مسلح است که در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ در قیام‌های فلسطین به اوج خود رسید.

اسرائیل همچنین سال‌هاست غزه را محاصره‌ کرده و عبور و مرور به این منطقه را تحت کنترل شدید نیروهای امنیتی خود قرار داده است.ابراهیم برای رسیدن به اسلو، پایتخت نروژ باید دو روز در سفر می‌بود. او از نابلس در کرانه باختری و از مسیر اردن خودش را به محل برگزاری این تور می‌رساند. headtopics.com

این ارکستر یک برنامه ترکیبی از موسیقی سنتی کلاسیک و عربی اجرا می‌کند، ارکستری که حالا در قالب یک تور اروپایی در نروژ، سوئد، دانمارک، آلمان و هلند اجرا داشته است.زینا خوروری، مدیر این ارکستر می‌گوید: «نوازندگان این ارکستر از ۱۴ تا ۲۷ ساله هستند و از مناطق مختلفی از جمله بیت المقدس و کرانه باختری و حتی برخی موزیسین‌ها از خود اسرائیل به این جمع پیوسته بودند. در این تور اروپایی همچنین نوازندگان فلسطینی از اردن، سوریه و لبنان و برخی غیر فلسطینی‌ها حضور داشتند. بر خلاف تورهای قبلی، هیچ کس از غزه در این ارکستر حضور نیافت.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل

یک مخالف حجاب اجباری در ایران 'به ۲۴ سال زندان محکوم شد'وکیل صبا کرد افشاری می گوید این فعال حقوق زنان و از مخالفان حجاب اجباری در دادگاه انقلاب از جمله به اتهام تشویق به فساد و فحشا، در مجموع به ۲۴ سال زندان محکوم شده است. گفته می شود که ۱۵ سال از این مدت قابل اجرا خواهد بود.

حمله مردان مسلح به یک بار در مکزیک ۲۳ کشته بر جای گذاشتپلیس محلی گفته است که عاملان این حمله فرار کرده و نیروهای امنیتی به دنبال آنها هستند.

صنعت خودروسازی به اندازه یک جنگ به کشور خسارت می‌زندسخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «صنعت خودروسازی به اندازه یک جنگ به کشور خسارت می‌زند»، خواستار تصمیم گیری جدی قوای سه گانه در این زمینه شد.

نابسامانی سیم‌های برق در بازار تاریخی ملایر/ یک آتش‌سوزی دیگر می‌تواند در راه باشدآتش‌سوزی در کمین بازارهای تاریخی است. در این میان همچنان شاهد نابسامانی سیم‌ها و کابل‌های برق در بازارهای تاریخی مانند بازار ملایر هستیم.

پنتاگون: روند تشکیل ائتلاف برای حفاظت از کشتیرانی در خليج به خوبی پیش می‌رودمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه 28 اوت در یک کنفرانس خبری گفت، ائتلاف این کشور با برخی