گذرگاه مرزی رفح موقتا بازگشایی می‌شود

10/08/2020 04:54:00 ب.ظ

رفح, غزه

گذرگاه مرزی رفح موقتا بازگشایی می‌شود

10.08.2020غزه/ رمزی محمود و نور ابوعيشه/ خبرگزاری آناتولیسفارت فلسطین در قاهره امروز دوشنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دولت مصر گذرگاه مرزی رفح را از فردا به مدت سه روز باز بطور موقت باز خواهد کرد.این برای نخستین بار است که گذرگاه مرزی رفح پس از شیوع ویروس کرونا به صورت دو طرفه باز خواهد شد.

وزارت کشور فلسطین در غزه اعلام کرده افرادی که از مرز غزه وارد می‌شوند به مدت 21 روز قرنطینه خواهند شد.بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین 81 نفر در نوار غزه به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد یک نفر فوت کرده و 71 بیمار هم بهبود یافته‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

سناریوهای بازگشایی مدارستهران- ایرنا- محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگویی با روزنامه ایران گفت: کلاً سیاست آموزش و پرورش این است که کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کند. در مدارس غیردولتی شاید به دلیل تعداد دانش‌آموزان ما بتوانیم فاصله اجتماعی را در این مدارس رعایت کنیم. بنابراین هر جایی که امکان رعایت فاصله وجود داشته باشد ما به صورت حضوری برگزار می‌کنیم.

زدن ماسک در برخی فضاهای باز در پاریس اجباری می‌شود - BBC News فارسیدر خلال افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در پاریس و اطراف آن، پوشیدن ماسک در برخی فضاهای باز شلوغ در پایتخت فرانسه از روز دوشنبه اجباری خواهد شد.

نقشه‌ انگلیسی‌ها برای حذف آسمان ایران از مسیر پروازی ایرلاین‌ها/بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimوزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌ یک شرکت انگلیسی برای حذف آسمان ایران از مسیر پرواز شرکت‌های هواپیمایی، گفت:بیانیه نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به‌زودی صادر می‌شود.

در دو هفته آینده تست انسانی واکسن کرونا شروع می‌شود

آغاز پروازهای چارتر و سیستمی از روسیه به آنتالیا، بودروم و دالامان ترکیهپروازهای چارتر و سیستمی از روسیه به فرودگاه‌های آنتالیا، بودروم و دالامان ترکیه از فردا دوباره از سرگرفته می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

کمیسر سلامت اتحادیه اروپا: واکسن کروناویروس به زودی آماده می‌شودکمیسر سلامت اتحادیه اروپا: واکسن کروناویروس به زودی آماده می‌شود «استلا کریاکیدس» کمیسر سلامت اتحادیه اروپا در اظهاراتی گفت: واکسن کروناویروس جدید به زودی و تا پایان سال جاری یا در شروع سال آینده آماده خواهد شد.

دولت مصر گذرگاه مرزی رفح که تنها راه ارتباطی مردم غزه با جهان است را موقتا به مدت سه روز باز خواهد کرد.گفت و گوی روزنامه ایران با محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش را در ادامه متن زیر می خوانیم: وزیر آموزش و پرورش روزهای سخت و دشواری را سپری می‌کند.خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌‌بی‌سی فارسی دنبال کنید مقام های پاریس هنوز نگفته اند کدام نقاط شهر تحت تاثیر این دستور که از هشت صبح روز دوشنبه اجرا می شود خواهد بود.خبرگزاری تسنیم ، محمد اسلامی امروز در حاشیه معارفه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر این‌که آسمان ایران امن‌ترین فضا در منطقه است، افزود: مداخله‌های استکبار جهانی عمدتا از جنس شیطنت است و می‌خواهد کاری کند که ایرلاین‌ها از آسمان ایران استفاده نکنند.

10.08. آنها از یک‌سو به خاطر شیوع بیماری کرونا نگران سلامت فرزندانشان در مدارس هستند و از سوی دیگر دغدغه درس و مشق دانش‌آموزانشان را دارند.2020 غزه/ رمزی محمود و نور ابوعيشه/ خبرگزاری آناتولی سفارت فلسطین در قاهره امروز دوشنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دولت مصر گذرگاه مرزی رفح را از فردا به مدت سه روز باز بطور موقت باز خواهد کرد.۶ درصد است این میزان برای پاریس و حومه ۲. این برای نخستین بار است که گذرگاه مرزی رفح پس از شیوع ویروس کرونا به صورت دو طرفه باز خواهد شد. البته همه این موضوعات در گفت‌وگوی خبرنگار «ایران» با وزیر آموزش و پرورش مورد بحث قرار گرفت. وزارت کشور فلسطین در غزه اعلام کرده افرادی که از مرز غزه وارد می‌شوند به مدت 21 روز قرنطینه خواهند شد. اسلامی با تاکید بر این‌که منتظر هماهنگی هیئت اوکراینی هستیم درباره پرداخت وام به ایرلاین‌ها،‌گفت: مبلغ 2350 میلیارد تومان به بانک‌ها ابلاغ شده و ایرلاین‌ها در حال تشکیل پرونده برای دریافت این وام هستند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین 81 نفر در نوار غزه به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد یک نفر فوت کرده و 71 بیمار هم بهبود یافته‌اند. در فرصتی که برای گفت‌وگو با او داشتیم تلاش کردیم تا بخشی از سؤالات و دغدغه‌های خانواده‌ها را با وزیر آموزش و پرورش در میان بگذاریم. دستور تازه بعد از آن صادر می شود که مشاوران علمی دولت روز سه شنبه اخطار دادند که دولت ممکن است کنترل ویروس را در هر زمان از دست بدهد. گذرگاه مرزی رفح که تنها راه ارتباطی نوار غزه با جهان است بعد از کودتای نظامی ژوئیه سال 2013 در مصر مسدود شده و تنها گاهی اوقات برای مدت کوتاهی بازگشایی می‌شود. . از او درباره برنامه وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان مناطق محروم سؤال کردیم و اینکه چه برنامه‌ای برای ساماندهی مدارس غیردولتی دارد که پول‌های کلانی از خانواده‌ها می‌گیرند و.