گاه‌شمار کرونا در ایران؛ جولای ۲۰۲۰

02/07/2020 08:03:00 ق.ظ

کرونا_در_ایران, ویروس_کرونا

👈 گاه‌شمار کرونا_در_ایران ۱۱ تیر (اول جولای) ⚡️۶۳ درصد از مبتلایان به ویروس_کرونا که در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌اند، به خاطر حال نامساعد، بستری هستند و روند ابتلا و مرگ و میر در ١٧ استان صعودی است. به روز رسانی از ShahedAlavi لینک گاه‌شمار :

، مقامات ایرانی درباره شیوع این ویروس در کشور و تلفات ناشی از آن هم اطلاعات ضدونقیض زیادی منتشر کرده‌اند.نکته قابل توجه این است ‌که تا زمان تنظیم این گزارش، مقام‌های رسمی ایران حاضر نشده‌اند آمار مرگ‌و‌میر بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» در استان‌های تهران و قم را منتشر کنند که احتمال داده می‌شود دلیل آن، میزان بالای مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این دو استان باشد.

«ایران‌وایر» در این گزارش، که به صورت مرتب و هر هفته‌ چند‌بار به روزرسانی می‌شود، نحوه رویارویی مقامات ایرانی با ویروس کرونا و مواضع متناقض و متضاد آن‌ها در این پیوند را مرور می‌کند. این مرور از ۱۰ تیر ۱۳۹۹ (اول جولای ۲۰۲۰) تا ۳۱ ماه جولای را در بر دارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

گام‌های تند ایران در ساخت واکسن کرونا/مطالعات بالینی بر روی انسان؛ بزودیوزیر بهداشت ضمن اعلام اقدامات موثر ایران در ساخت واکسن کووید-۱۹ گفت: اغلب تست‌های مدل‌های حیوانی این واکسن پاس شده و در آینده بسیار نزدیک برای کلینیکال ترایال (مطالعات بالینی) در انسان وارد عمل خواهیم شد.

نماینده اقلیم کرد شمال عراق در ایران به کرونا مبتلا شدنماینده اداره اقلیم کرد شمال عراق در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران؛‌ فوت 147 بیمار دیگر و 2457 مبتلای جدیدکرونا در ایران؛‌ فوت 147 بیمار دیگر و 2457 مبتلای جدید

در 13 استان ایران اقدامات ویژه مقابله با کرونا اجرایی می شود

کرونا در ایران؛ برای کم نشان دادن آمار مبتلایان اجازه افزایش تست‌ها را نمی‌دهند

کرونا در ایران؛ 141 مرگ طی یک روزکرونا در ایران؛ 141 مرگ طی یک روز

است ، مقامات ایرانی درباره شیوع این ویروس در کشور و تلفات ناشی از آن هم اطلاعات ضدونقیض زیادی منتشر کرده‌اند.به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰ با اشاره به درس‌های کووید ۱۹ به دنیا، گفت: کووید-۱۹ گرچه برای دنیا بلا بود، اما درس‌های بزرگی هم به دنیا آموخت؛ اولین درس این بود که دنیا در عین ادعای آگاهی، اما بسیار ناآگاه است به آنچه که می‌تواند اقتصاد، فرهنگ و تمام زیربناهای کشورها را تحت تاثیر قرار دهد.نماینده اداره اقلیم کرد شمال عراق در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.30.

نکته قابل توجه این است ‌که تا زمان تنظیم این گزارش، مقام‌های رسمی ایران حاضر نشده‌اند آمار مرگ‌و‌میر بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» در استان‌های تهران و قم را منتشر کنند که احتمال داده می‌شود دلیل آن، میزان بالای مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این دو استان باشد. «ایران‌وایر» در این گزارش، که به صورت مرتب و هر هفته‌ چند‌بار به روزرسانی می‌شود، نحوه رویارویی مقامات ایرانی با ویروس کرونا و مواضع متناقض و متضاد آن‌ها در این پیوند را مرور می‌کند. وزیر بهداشت ادامه داد: نکته دیگری که کووید -۱۹ به دنیا آموخت آن است که برای غلبه بر این بیماری همه باید کنار هم باشند و نمی‌شود جزیره‌ای قدرتمند داشت و بر بیماری فائق آمد. این مرور از ۱۰ تیر ۱۳۹۹ (اول جولای ۲۰۲۰) تا ۳۱ ماه جولای را در بر دارد.2020 عکس از ایرنا استانبول/ نرگس رضایی/ خبرگزاری آناتولی ناظم دباغ، نماینده اداره اقلیم کرد شمال عراق در ایران به خبرنگار «آناتولی» گفت که به ویروس کرونا مبتلا شده و روند درمان را طی می‌کند. *** ۱۱ تیر (اول جولای) ۶۳ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا که در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌اند، به خاطر حال نامساعد، در بیمارستان‌ها بستری هستند و روند ابتلا و مرگ و میر در ١٧ استان به همین دلیل صعودی است. گام‌های موثر ایران در ساخت واکسن کرونا مطالعات بالینی بر روی انسان؛ بزودی وزیر بهداشت همچنین گفت: خبر خوش برای مردم آن است که خوشبختانه ما در ساخت واکسن کووید-۱۹ گام‌های موثری برداشتیم و امروز تعداد قابل توجهی از دانشمندان ما با تکیه بر دانش بومی و استفاده از تجربیات جهانی در کنار یکدیگر در ساخت واکسن کووید۱۹ گام‌های تندی را برمی‌دارند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعمال محدودیت‌های جدید در ١٣ استان کشور، از جمله تعطیلی یک هفته‌ای در مشهد و هرمزگان خبر داد و مدیر روابط عمومی این وزارت‌خانه مدعی شد ایران در زمینه تولید واکسن کرونا یک هفته تا یک ماه از سایر کشورهای دنیا جلوتر است.

«سیما سادات‌لاری»، سخن‌گوی وزارت بهداشت گفت در شبانه‌روز گذشته دو هزار و ۵۴۹ مبتلای دیگر به کرونا شناسایی شده‌اند که هزار و ۶۲۱ نفر از آن‌ها بستری هستند و مجموع مبتلایان به ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر رسیده است. اعلام می‌کنم که در ساخت واکسن علیه کووید-۱۹ گام‌های موثری برداشته‌ایم و اغلب تست‌های مدل‌های حیوانی پاس شده و در آینده بسیار نزدیک برای کلینیکال ترایال (مطالعات بالینی) این واکسن در انسان وارد عمل خواهیم شد. دباغ تاکید کرد: کرونا را شکست می‌دهیم. در همین مدت، ۱۴۱ بیمار دیگر هم درگذشته‌اند و شمار درگذشتگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران به ۱۰ هزار و ۹۵۸ افزایش یافته است . به گفته سخن‌گوی وزارت بهداشت، استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌ غربی، آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز هستند و در استان‌های اصفهان، همدان، زنجان، کرمان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد و تهران افزایش قابل توجه موارد بستری . جمهوری اسلامی ایران سال قبل علی‌رغم همه فشارهای ناشی ازتحریم‌های ظالمانه توانست با حدود ۶۰۰ میلیون یورو یعنی بیش از ۲۰ درصد از مصرف ارز در سال ۱۳۹۷، سال ۱۳۹۸ را با افتخار به پایان برساند.