گانتس: به هرگونه حمله ایران به شهروندانمان قاطعانه پاسخ می‌دهیم | DW | 19.06.2022

29/03/1401 08:55 ق.ظ

وزیر دفاع اسرائیل هشدار داد که اگر شهروندان این کشور از سوی ایران مورد هرگونه حمله‌ای قرار بگیرند، جمهوری اسلامی با 'پاسخی قاطع' روبرو خواهد شد. موساد و سازمان اطلاعات ترکیه روز جمعه 'یک حمله را خنثی کرده‌اند'.

گانتس: به هرگونه حمله ایران به شهروندانمان قاطعانه پاسخ می‌دهیمبنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای که روز شنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) منتشر شد، تصریح کرد که این کشور به هرگونه حمله احتمالی به شهروندان اسرائیل در ترکیه"قاطعانه" پاسخ خواهد داد.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای که روز شنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) منتشر شد، تصریح کرد که این کشور به هرگونه حمله احتمالی به شهروندان اسرائیل در ترکیه"قاطعانه" پاسخ خواهد داد. در بیانیه وزارت دفاع اسرائیل نیز از شهروندان این کشور خواسته شده، به دستورالعمل‌های نیروهای امنیتی توجه کرده و آن‌ها را رعایت کنند.به گفته گانتس اسرائیل سرگرم انجام اقداماتی جهت خنثی کردن تلاش‌های جمهوری اسلامی برای حمله است و آماده خواهد بود تا"به هر حمله‌ای به شهروندان اسرائیلی در هر نقطه قاطعانه پاسخ بدهد".

ادامه مطلب:
dw_persian »

'يك' حمله را خنثى كردند !!! Israel does not want anyone to harm its citizens, so Israel should not assassinate Iranian citizens. If Israel assassinates an Iranian, Iran has the right to punish Israel.,it's so simple.payback time ,Revenge is a is so delicious when you served like a cold dish دویچه وله رسانه 'ازاد'صهیونیست جهانی رژیم موقت اشغالگر سرزمین فلسطین در حمایت از داعش هر جنایتی را در منطقه انجام داد وشما سکوت کردید ،فرودگاه بین الملی دمشق را بمباران کرد شما سکوت کردید دستان شما رسانه 'ازاد' همانند اربابانتان به خون مردم بیگناه آغشته است

منتظر باش به همین زودی

بنی‌گانتز می‌گوید اسرائیل به هرگونه حمله ایران به شهروندانش پاسخ «قاطع» خواهد دادبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل روز شنبه ۲۸ خرداد هشدار داد که اسرائیل در به هرگونه حمله احتمالی به شهروندان این کشو در ترکیه «قاطعانه» پاسخ خواهد داد. برای_ایران ما_حامی_شاهزاده_رضاپهلوی_هستیم ایران_متحد نه_به_جمهوری‌_اسلامی no_to_islamicrepublic تهدید، توهین، دروغ و تهمت گفتار زورپرستان است، میبینیم که مسولان استبداد ولایت مطلقه فقیه و حکومت جنایتکار اسراییل همجنسند و زورپرستند. اما باید به وزیر دفاع حکومت جنایتکار اسراییل گفت، فعلا این شما هستید که ایرانیان را حتی در وطنشان ترور کرده و میکنید و این حکومت جنایتکار شما..

حمله به عبادتگاه اقلیت سیک در کابل 2 کشته و 7 زخمی به جا گذاشتدر پی چندین انفجار و تیراندازی درعبادت اقلیت سیک‌های هند مقیم کابل پایتخت افغانستان 2 نفر کشته و 7 نفر دیگر زخمی شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

حمله هوایی اسرائیل به غزه «در پاسخ به» شلیک راکت توسط حماسارتش اسرائیل می‌گوید بامداد شنبه، ۲۸ خرداد، با انجام حمله هوایی به مرکز غزه به شلیک راکت از این باریکه به جنوب اسرائیل «پاسخ داده است».

حمله سایبری به حزب سبزها؛ هک اکانت‌ ایمیل هابک و بربوک | DW | 18.06.2022سیستم‌های فناوری اطلاعات حزب سبزها چند بار مورد حمله هکرها قرار گرفته است. اکانت ایمیل روبرت هابک و آنالنا بربوک روسای سابق این حزب نیز هک شده‌اند. تحقیقات جریان دارد و سرنخ‌ها به روسیه ختم می‌شود. اعتصابات_سراسری_ایران

کشته‌شدن 4 عضو «پ ک ک» در حمله پهپادی ترکیه به سلیمانیهمرکز مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان عراق، جمعه 27 خرداد اعلام کرد که 4 عضو حزب کارگران کردستان «پ‌ ک‌ ک» در پی حمله پهپادی ترکیه به خوروی حامل آنها در شهر

حمله هوایی ارتش اسرائیل به غزهجنگنده‌های ارتش اسرائیل برخی مواضع در نوار غزه را بمباران کردند. - خبرگزاری آناتولی

گانتس: به هرگونه حمله ایران به شهروندانمان قاطعانه پاسخ می‌دهیم

وزیر دفاع اسرائیل هشدار داد که اگر شهروندان این کشور از سوی ایران مورد هرگونه حمله‌ای قرار بگیرند، جمهوری اسلامی با"پاسخی قاطع" روبرو خواهد شد. موساد و سازمان اطلاعات ترکیه روز جمعه"یک حمله را خنثی کرده‌اند".هشدارهای اسرائیل در مورد حملات احتمالی ایران به شهروندانش همچنان ادامه دارد. مقامات اسرائیلی در طی هفته گذشته هشدار داده‌اند که خطری جدید از سوی جمهوری اسلامی شهروندان اسرائیل در ترکیه را تهدید می‌کند.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای که روز شنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) منتشر شد، تصریح کرد که این کشور به هرگونه حمله احتمالی به شهروندان اسرائیل در ترکیه"قاطعانه" پاسخ خواهد داد.

در این راستا همچنین شهروندان اسرائیلی در ترکیه فراخوانده شده‌اند تا این کشور را ترک کرده و یا در صورت ادامه حضور و اقامت در استانبول و سایر شهرهای ترکیه"توصیه‌های امنیتی را رعایت کنند".

در بیانیه وزارت دفاع اسرائیل نیز از شهروندان این کشور خواسته شده، به دستورالعمل‌های نیروهای امنیتی توجه کرده و آن‌ها را رعایت کنند.به گفته گانتس اسرائیل سرگرم انجام اقداماتی جهت خنثی کردن تلاش‌های جمهوری اسلامی برای حمله است و آماده خواهد بود تا"به هر حمله‌ای به شهروندان اسرائیلی در هر نقطه قاطعانه پاسخ بدهد".

دستورالعمل‌های نیروهای امنیتی اقداماتی مشخص را در بر می‌گیرد. به گزارش رسانه‌های اسرائیل برای نمونه به شهروندان این کشور در ترکیه، مخصوصا استانبول توصیه شده، در اتاق‌های هتل را به دقت ببندند، از باز کردن در اتاق به روی خدمه خوداری کرده و همچنین از خدماتی که در چارچوب"روم سرویس" ارائه می‌شود، چشم بپوشند.

در چارچوب این توصیه‌های امنیتی همچنین از شهروندان اسرائیلی در ترکیه خواسته شد، در لابی‌ها، رستوران‌ها و اماکن عمومی هتل به"تحرکات مشکوک" توجه کنند و افزون بر این هیچ نشانی از اسرائیل در وسایل خود به همراه نداشته باشند.

شورای امنیت ملی اسرائیل همچنین به گردشگران توصیه کرده، از ذکر و انتشار جزییات برنامه‌های سفر خود در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و پیوسته با بستگان خود در اسرائیل در تماس باشند و آنان را در جریان جزییات مربوطه قرار دهند.

این توصیه‌ها و هشدارها در حالی منتشر می‌شود که کانال ۱۲ اسرائیل روز شنبه (۱۸ ژوئن / ۲۸ خرداد) گزارش داد، موساد و سازمان اطلاعات ترکیه روز جمعه موفق به خنثی کردن یک حمله شده‌اند. شبکه مزبور جزییات دقیق در مورد این حمله ارائه نکرد، اما گفت که"سطح هشدار همچنان بالا است".به گفته یک مقام وزارت دفاع اسرائیل که نامش فاش نشده، شهروندان این کشور که قرار بود مورد حمله قرار گیرند، تنها"چند دقیقه با مرگ فاصله داشته و خود نیز متوجه این موضوع نبودند".

کانال ۱۲ اسرائیل همچنین به نقل از این مقام از"فوق‌العاده بودن" همکاری نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل و ترکیه خبر داده است.

رسانه‌های اسرائیلی پیشتر نیز گزارش داده بودند که نیروهای امنیتی ترکیه و اسرائیل به طور مشترک، ''هسته‌های تروریستی'' جمهوری اسلامی در ترکیه را که قصد حمله به اسرائیلی‌ها را داشتند، شناسایی کرده‌اند.

در همین خصوص، یک مقام امنیتی ترکیه به خبرگزاری رویترز گفت نیروهای این کشور، چندین"مظنون را دستگیر کرده‌اند که احتمالاً از سوی سپاه پاسداران، به ترکیه اعزام شده بودند."

شمار شهروندان اسرائیلی که در ترکیه به سر می‌برند، حدود ۲ هزار نفر برآورد می‌شود.