گام نخست وزارت خارجه ایران برای پیشبرد ابتکار «جنبش جهانی تعهد به خانواده»

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه هفته گذشته در جریان سخنرانی خود در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده تاکید کرد: ما امروز نیازمند جنبش جهانی تعهد به خانواده هستیم تا همه اعضای خانواده زندگی گرم در کنار یکدیگر را تجربه کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، «سید ابراهیم رئیسی» در این سخنرانی با اشاره به برخی از حملات سازمان‌یافته در ماه‌های اخیر به کتب آسمانی از جمله قرآن کریم و با تاکید بر این‌که اسلام‌ستیزی و آپارتاید فرهنگی‌، در صورت‌های مختلف خود از جمله سوزاندن کتاب مقدس قرآن تا منع حجاب در مدارس و ده‌ها تبعیض شرم‌آور دیگر، شایسته پیشرفت‌های انسان معاصر نیست، اظهار کرد: در کنار جنگ علیه اسلام، شاهد جنگ علیه خانواده نیز هستیم.

رئیسی با اشاره به این‌که آموزش، توسعه و تعالی انسانی جز در چارچوب ارزش‌های خانوادگی به کمال نمی‌رسد و روایت‌های ساختگی از زوجیت و جنسیت، در حقیقت تلاش برای حذف مفاهیم متعالی نظیر مادر، پدر و خانواده طبیعی است؛ گفت: این اقدامات را می‌توان مصادیق جنایت علیه بشریت و موجب انقطاع نسل بشر دانست. به گزارش ایسنا، در راستای تاکیدات رئیس‌جمهور مبنی بر اهمیت ایجاد جنبش جهانی تعهد به خانواده و پیگیری این موضوع در عرصه جهانی از جمله در سطح سازمان ملل، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه شب و در جریان دیدار با «آنتونیو گوترش» دییرکل سازمان ملل متحد در ارتباط با این موضوع رایزنی و گفت‌وگو کرد .

این دپیلمات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران همچنین بعد از این دیدار در جمع خبرنگاران ایرانی در این زمینه اظهار کرد: در این دیدار در بخشی از گفت‌وگوها به موضوع ابتکار و پیشنهاد رئیس‌جمهور در خصوص ضرورت پایبندی و همبستگی‌ها در کانون گرم خانواده اشاره کردیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مراکز دانشگاهی جنبش جهانی تعهد به خانواده را طراحی کنندنماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور برای ایجاد جنبش جهانی تعهد به خانواده گفت که مراکز حوزوی و دانشگاهی جنبش تعهد به خانواده را طراحی کرده و آن را به گوش جهانیان برسانند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش وزارت امور خارجه به توییت جعلی منتسب به علی باقریروابط عمومی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به توییت جعلی منتسب به علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه واکنش نشان داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ماجرای توییت جعلی منتسب به علی باقری چیست؟ + عکسروابط عمومی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به توییت جعلی منتسب به علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه واکنش نشان داد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

تبادل پیام با آمریکا ادامه داردوزیر امور خارجه کشور گفت: ما برای بازگشت به برجام جدی هستیم تا در چارچوب ابتکار عمان همه طرفها به تعهدات خود در برجام برگردند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

دعوت امیر عبداللهیان از وزیر خارجه اریتره جهت سفر به ایرانوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از وزیر خارجه اریتره جهت سفر به ایران دعوت کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فیلم/ عقب‌نشینی نتانیاهو از تهدید ایران به حمله اتمینخست وزیر رژیم صهیونیستی برای چندمین بار در سازمان ملل به لفاظی علیه ایران پرداخت اما این بار با فشار افکار عمومی مجبور به عقب نشینی شد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »