گام تاریخی قانون‌گذاران آمریکا برای مجاز کردن سقط جنین | DW | 25.09.2021

03/07/1400 12:50 ب.ظ

مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس قانونی را تایید کرد که حق سقط جنین را به رسمیت می‌شناسد. تصویب این قانون بیشتر جنبه نمادین دارد چرا که تقریبا محال است مجلس سنای آمریکا آن را تایید کند.

مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس قانونی را تایید کرد که حق سقط جنین را به رسمیت می‌شناسد. تصویب این قانون بیشتر جنبه نمادین دارد چرا که تقریبا محال است مجلس سنای آمریکا آن را تایید کند. این طرح که نام"قانونی برای محافظت از سلامت زنان" را بر خود دارد از سوی جو بایدن، رییس جمهوری نیز حمایت می‌شود.

تصویب این طرح بیشتر جنبه نمادین دارد و حرکتی تاریخی است چرا که تقریبا غیرممکن است این طرح در مجلس سنا که در آن دموکرات‌ها اکثریتی شکننده دارند، تصویب شود. این حرکت از این منظر نیز تاریخی است که برای اولین بار یکی از دو مجلس آمریکا سعی کرده تا حکم موسوم به Roe v. Wade صادره از سوی دیوان عالی این کشور در سال ۱۹۷۳ را به قانون تبدیل کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بر اساس این حکم که از سوی هفت قاضی در مقابل دو قاضی در دیوان عالی آمریکا به تصویب رسید، سقط جنین امر خصوصی تلقی شد که زنان خود حق دارند درباره آن تصمیم بگیرند.

تا کنون حتی بسیاری از دموکرات‌ها نیز از تلاش برای قانونی کردن این حکم سرباز می‌زدند. این موضوع جامعه آمریکا را به شدت به دو بخش تقسیم کرده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید نانسی پلوسی، رییس دموکرات مجلس قانون‌گذاران گفته است: «بالاخره ما توانستیم در مجلس نمایندگان رأی اکثریت دموکرات‌ها را برای حق سقط جنین به دست آوریم.» headtopics.com

قانونی برای رسمی سازی قتل! غرب وحشی یعنی همین!

ادامه مطلب:
dw_persian »

آمریکا: تحریم‌ها بر طالبان را حفظ، اما تاثیرش بر مردم افغانستان را بررسی می‌کنیمآنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا، در واکنش به اظهارات وانگ یی، وزیر خارجه چین در نشست گروه «جی 20»، گفته است که این کشور تحریم‌های خود علیه طالبان و دیگر

مجلس نمایندگان آمریکا کمک یک میلیارد دلاری به «گنبد آهنین» اسرائیل را تصویب کردمجلس نمایندگان آمریکا با 420 رای موافق و 9 رای مخالف، لایحه اعطای کمک یک میلیارد دلاری این کشور به اسرائیل برای تقویت سامانه‌های «گنبد آهنین» را تصویب عربستان که مثلا خودشو خادم مسجد پیامبر خدا می داند : تعجب می کنیم ۴۳ سال چطور اجازه دادید منطقه کشورهای اسلامی و فلسطین ایران نابود بشه البته ایران چون غارت ایران و نابودی ایران چون جهان عربستان ۴۳ سال پیش از حسادت و طمع همین خواستند عربستان که خودتون رو خادم ها می دانید چطور اجازه دادید فلسطین در برابر اسرائیل خوار و ذلیل بدبخت نابود بشه و اجازه دادید رژیم ایران تروریست‌های وحشی ها ایجاد کند مانند یه نمونه حماس جهاد شیطانی که از غارت ایران بخورند فلسطینی ها رو کشتار کنند و فلسطین نابود بشه عربستان چرا اجازه دادید که رژیم ایران از غارت ایران به اسرائیل بدهد و الان اسرائیل پیشرفت آباد قدرت داره و محبوب جهان شده در عوض فلسطین بیچاره نابود جلوی چشم تان کشته می شن اینها مسلمان هستند

قوه قضاییه مرگ مشکوک شاهین ناصری در زندان را تایید کرد؛ دلیل فوت تحت بررسی است🔺واکنش قوه قضاییه به جان باختن شاهین_ناصری در زندان: دلیل فوت تحت بررسی است ▪️شاهین ناصری که بارها در دادگاه شهادت داده بود که نوید_افکاری شکنجه شده، اعلام کرده بود خودش نیز بارها مورد شکنجه‌هایی قرار گرفته که «شرم و حیا» اجازه بیان آن را نمی‌دهد واقعا که خیلی رو دارن دوباره وقت میخوان برای ماله‌کشی مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوري_اسلامي مرگ_بر_خامنه‌ای قاتل دنبال چه دلیلی می‌گرده؟؟؟

آیا ایران توانایی شناسایی گونه‌های نوظهور کرونا را دارد؟ پاسخ سازمان بهداشت جهانی به صدای آمریکاطبیعت ویروس‌های دارای «آر ان ای» مانند ویروس کرونا این است که تکامل یافته هستند و به تدریج تغییر کنند. بسیاری از جهش‌ها، بر روی توانایی ویروس در گسترش یا ایجاد بیماری تأثیر نمی گذارند، زیرا پروتئین‌های اصلی دخیل در ایجاد ابتلا را تغییر نمی دهند، اما این جهش‌ها سرانجام مغلوب آنهایی می‌شوند که... اسکل مثلا کشور های دیگه تا الان خیلی توانایی شناسایی گونه های نو ظهور رو داشتن ؟ اکبر گنجی اونجا هم داره پونز میزنه به مغزتون ؟ حضرت عیسی_مسیح حی و زنده در میان پیروان خویش است و به اذن_خداوند در بحران کرونا به آنان در ساختن واکسنهای موثر و مفید کمک کرد. اما پیروان امام زمان پوشالی و کذائی فقط دستگاه کرونایاب تقلبی و واکسن برکت تقلبی ساختند و ملت_ایران را به کشتن دادند. فرق حق با باطل کاملا نمایان شد علی خامنه ای امام پرست با عقاید پوچ و ویرانگر خودکفائی درب نعمات_الهی را بروی ملت_ایران بسته است. بیماران قلبی در ایران مجبورند بدلیل بی اثر بودن و تقلبی بودن داروهای وطنی ماهیانه 20 میلیون تومان از اروپا و امریکا داروی موثر و با کیفیت تهیه کنند . آنهائیکه ندارند چکار کنند؟

بایدن رفتار پلیس مرزی آمریکا را 'شرم‌آور' خواند | DW | 25.09.2021جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا رفتار پلیس مرزی این کشور در شهر مرزی دل‌ریو با پناهجویان را 'شرم‌آور' خواند و گفت مسئولان این رویداد 'وحشتناک' عواقب کارشان را خواهند دید. خوب بلدید از آب گل آلود ماهی بگیرید همون طور که توسط هیتلر یهودی ها رو قتل عام کردید حالا در اومدید تو ماسک دوچوله فک کردید همه مثل خودتون اوشگولن؟ به وقتش فعلا به عادت خاک پدریت حاشیه پردازی کن یه کم مهاجر ایرانی بیشتر برفست واس آینده نیازه چرا شرم آور ... روتوش کنار رفته... برگشتن به اصل خویش... والسلام بایدن باید از اوسکل بودن خودش شرمسارباشه که توتصمیماتش شاسکوله😜🤪

وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهای ارسال کمک بشردوستانه به افغانستان را به‌رغم تحریم‌ها صادر می‌کندوزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهای ارسال کمک بشردوستانه به افغانستان را به‌رغم تحریم‌ها صادر می‌کند سازمان ملل متحد اعلام کرده است در حال حاضر بیش از ۱۸ میلیون شهروند افغانستان، و در جریان دومین خشکسالی در این کشور در چهار سال گذشته، نیاز به کمک دارند. درسته موضوع راجب افغانستان هست ولی تف به ناموس خامنه‌ای کمک؟ اگه از ۲٠٠٠میلیارد دلار قبلی، یک پاپاسی به مردم افغانستان کمک شد؟؟!!، از این به بعد هم خاهد شد ایران بیدار باش و هشیار!!!