گام امیدبخش یک شرکت آلمانی در دسترسی به واکسن کرونا | DW | 15.05.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک شرکت بیوتکنولوژی در شهر توبینگن از گامی موفقیت‌آمیز در راستای تهیه واکسن کرونا خبر داده است. نخستین نمونه هنوز در سطح پایین است، اما نتایج اولیه بسیار امیدبخش بوده و شرکت را به تولید نمونه‌هایی بیشتر برانگیخته است.

شرکت تولیدات بیوتکنولوژی کیوروک Curevac در شهر توبینگن آلمان در آزمایش پیش‌داروی ویروس سارس-کوو۲ به موفقیتی قابل‌توجه دست یافته است. یکی از نامزدهای اولیه برای تهیه واکسن در آزمایش روی حیوانات نتایج مثبتی نشان داده است. سیستم ایمنی بدن تعادل مناسبی نشان داده و این نشانه مقابله مؤثر با ویروس کرونا است.

با این که شرکت کیوروک تولید سریع و مطمئن واکسن را امکان‌پذیر دانسته است، باز هم تولید داروی نهایی برای پیشگیری از اپیدمی کرونا چند ماهی طول می‌کشد. دیروز پنجشنبه انتشار اطلاعیه‌ای از سوی شرکت بزرگ سانوفی Sanofi با خشم و انزجار زیادی روبرو شد. این شرکت بزرگ داروسازی گفت که قصد دارد واکسن احتمالی را نخست به بازار ایالات متحده تحویل دهد.

امانوئل مکرون، رئيس جمهوری فرانسه، تصریح كرد که واکسن کرونا نباید از"قوانین بازار" پیروی کند، بلکه باید در سرتاسر جهان یک فرآورده عمومی محسوب شود. دفتر مکرون اطلاع داده است که او هفته آینده با نمایندگان شرکت سانوفی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امیدوارم تلاششون برای نجات انسان ها موفقیت آمیز باشه.

دیگه بابا خسته شدیم اینقدر درباره ساختن واکسن کرونا شنیدیم و بعدش گفتن حالا حالاها دست بشر نمیاد الآن امکان اصلاح شدن جمهوری اسلامی بیشتر از ساخت واکسن کروناست امکان محال 😁😁😁😁

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رویترز:‌ یک نفتکش ایرانی در راه ونزوئلا استخبرگزاری رویترز به نقل از اطلاعات وب سایتی که کشتی‌ها را ردیابی می کند،‌ گزارش داد یک تانکر نفتکش ایرانی حامل سوخت عازم ونزوئلا شده است. رویترز با استناد به اطلاعات وب سایت «رفینیتیو ایکون» روز چ خب که چه قربان؟ بعد از تحویل دادن با شمش طلا بر میگردد و مردم خیال پرداز و ساده لوح از این منبع درامد چیزی دریافت نمیکنند . خامنه ای ننگ بر اسم و رسمت باد احتمالا به جای نفت یه کلاس قاچاق یا تحریمی میبره، از این دو حکومت فقط میشه انتظار رفتار غیرقانونی و تروریستی داشت .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خاتمی در قامت یک مصلح وارد فضای اجتماعی شدخاتمی گوه خورد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

راست افراطی آلمان؛ اسلحه و مواد منفجره در خانه یک سرباز نیروی ویژه پیدا شدنیروهای ارتش آلمان می‌گویند در پی عملیات‌هایی در خصوص یافتن پیوندها میان نیروهای دست راستی نئونازی و ارتش این کشور به چنین انباری دست یافتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تجمع پرستاران برزیلی در یادبود قربانیان کادر درمانی در مبارزه با کروناپرستاران در پایتخت برزیل به یاد بیش از یک صد همکار قربانی‌شان در جریان مبارزه علیه ویروس کرونا گرد هم جمع شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو عضو گروه حمایت‌های اجتماعی «وفا» در حمله پ.ک.ک در وان جان باختنددو عضو گروه حمایت‌های‌اجتماعی وفا در حمله پ‌ک‌ک در وان جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در عملیات میت در شمال عراق٬ قالیا بکیر که سرکرده گروه تروریستی پ.ک.ک/کا.ج.کا در منطقه مخمور بود٬ از پای در آمددر عملیات میت در شمال عراق٬ قالیا بکیر که سرکرده گروه تروریستی پ.ک.ک/کا.ج.کا در منطقه مخمور بود٬ از پای در آمد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »