گام سوم حدود ۱۰ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد

28/08/2019 10:22:00 ب.ظ

عراقچی: گام سوم حدود ۱۰ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد

عراقچی

عراقچی : گام سوم حدود ۱۰ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با طرح سناریو‌های ایران برای فروش نفت، گفت: هیچ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها نداریم.

او ادامه داد: در این جلسات هم سه کشور اروپایی و هم مجموعه گروه ۱+۴ تعهداتی را انجام دادند که در ۱۱ حوزه مختلف، منافع ایران را در برجام تامین کنند.عراقچی تاکید کرد: حوزه‌های بانکی، تجارت، حمل و نقل، کشتیرانی، سرمایه گذاری و حوزه بیمه از جمله این ۱۱ حوزه بود و قرار شد راه‌های عملیاتی پیدا کنند به گونه‌ای که ایران بتواند از منافع برجام استفاده کند.

او افزود: برای پیدا کردن راه‌های عملی، مهمترین قسمت، حوزه‌های مالی و بانکی بود، زیرا وجود این کانال، مقدمه حرکت‌های اقتصادی دیگر بود برای این منظور با چین و روسیه کانال‌های مالی بر اساس ارز‌های ملی ایجاد کردیم و با اروپا هم تلاش کردیم ایجاد کنیم.معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اروپایی‌ها ابتدا SPV را طراحی کردند سپس به اینستکس تبدیل شد و در این مسیر جلو رفتند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

الویری: برخی دنبال تسویه حساب با شوراهایند؛ پیگیر جلسه‌ صمیمانه با رئیسی هستیمالویری، رییس شورای عالی استان‌ها: - برای ما قابل درک نیست وقتی یک نماینده شورای شهر شیراز از حقوق شهروندی چند نفر دفاع می‌کند، چه مشکلی به لحاظ قانونی دارد و ثانیاً این موضوع چه ارتباطی دارد که تکلیف شود این فرد نباید در جلسات شورا شرکت کند

واعظی: اگر پیشرفتی در مذاکرات پیشِ‌رو نباشد حتماً گام سوم اجرایی می‌شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس‌ دفتر روحانی: *اگر پیشرفتی در مذاکرات پیش رو نباشد حتما گام_سوم اجرایی می‌شود *آنچه که آمریکایی ها در بحث ملاقات مطرح میکنند این است که صرف ملاقات کنند *ملاقات بدون هدف مشکلی را حل نمی‌کند *پیشرفت خوبی در مذاکرات با فرانسه حاصل شده است تکمیلی/ واعظی: *یک گروه اقتصادی برای مذاکره به فرانسه اعزام خواهد شد *دولت دنبال این است از هر ابزاری استفاده کنند تا تحریم‌ها برداشته شود *باید پیام وحدت به خارج از ایران ارسال شود یک گروه اندک تمام دستاوردهای دولت و نظام را زیر سوال میبرند فقط برای اهداف جناحی

سخنگوی طالبان: دستیابی به توافق نهایی با آمریکا نزدیک است | DW | 28.08.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کسب توافق با نمایندگان گروه طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان ابراز خوش‌بینی کرد. سخنگوی طالبان نیز تایید کرده که دستیابی به 'توافق نهایی' نزدیک است.

مقامات آمریکایی 'شرایط مذاکره با ایران' را شرح دادنددر پی ابراز تمایل رئیس جمهوری آمریکا به مذاکره با مقامات ایران برای حل اختلاف بین دو کشور 'در صورت وجود شرایط مساعد'، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه، و جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا نظرات خود در مورد شرایط انجام و موفقیت در چنین مذاکراتی را شرح داده‌اند.

کشاورزان و سیاستمداران برزیل در مقابله با بولسونارو | DW | 28.08.2019تنش میان کشورهای گروه جی ۷ و رئیس جمهور برزیل باعث شده که حالا ژائیر بولسونارو در برزیل هم با مخالفت و فشار روبرو شود. سیاستمداران محلی و کشاورزان، نگران خدشه‌دار شدن وجهه برزیل هستند.

کشته شدن 14 نیروی خیزش مردمی در درگیری با طالبان در هراتمنابع امنیتی در هرات افغانستان چهارشنبه 28 اوت اعلام کردند که در نتیجه‌ درگیری طالبان با نیروهای

به گزارش ایلنا، سید عباس عراقچی در ارتباط تصویری با تحریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: در بیش از یک سال گذشته که آمریکا از برجام خارج شد اقدامات بسیار جدی را انجام دادیم و مذاکرات بسیار فشرده‌ای با اعضای باقیمانده در برجام آغاز کردیم و در نتیجه آن، سه جلسه در سطح وزرای امور خارجه و همچنین چند جلسه معاونان برگزار شد.در طول دو سال اخیر، تعداد زیادی از اعضای شوراهای شهر استان‌های مختلف با شکایت افراد و نهادهای مختلف به‌دلیل اظهارنظرهای انتقادی محکوم شدند و علاوه بر محکومیت زندان، حتی کار به سلب عضویت آنها کشیده است.خبرگزاری تسنیم ، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه نشست خبری امروز ( چهارشنبه 6 شهریور) هیئت دولت، گفت: اگر پیشرفتی در مذاکرات پیشِ‌رو صورت نگیرد، برداشت گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی دولت حتمی است.جهان سخنگوی طالبان: دستیابی به توافق نهایی با آمریکا نزدیک است مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کسب توافق با نمایندگان گروه طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان ابراز خوش‌بینی کرد.

او ادامه داد: در این جلسات هم سه کشور اروپایی و هم مجموعه گروه ۱+۴ تعهداتی را انجام دادند که در ۱۱ حوزه مختلف، منافع ایران را در برجام تامین کنند. عراقچی تاکید کرد: حوزه‌های بانکی، تجارت، حمل و نقل، کشتیرانی، سرمایه گذاری و حوزه بیمه از جمله این ۱۱ حوزه بود و قرار شد راه‌های عملیاتی پیدا کنند به گونه‌ای که ایران بتواند از منافع برجام استفاده کند. نمونه آن، پرونده فساد مالی و تبانی برخی اعضای شورای شهر تبریز در دوره گذشته بود که هیچ‌کس از سرانجام آن اطلاعی ندارد. او افزود: برای پیدا کردن راه‌های عملی، مهمترین قسمت، حوزه‌های مالی و بانکی بود، زیرا وجود این کانال، مقدمه حرکت‌های اقتصادی دیگر بود برای این منظور با چین و روسیه کانال‌های مالی بر اساس ارز‌های ملی ایجاد کردیم و با اروپا هم تلاش کردیم ایجاد کنیم. رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: همواره گفته‌ایم ملاقات برای ملاقات مشکلی را حل نمی‌کند. معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اروپایی‌ها ابتدا SPV را طراحی کردند سپس به اینستکس تبدیل شد و در این مسیر جلو رفتند. شاکی او ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان بود که باعث شد دادگاه کیفری قضایی کارکنان دولت او را به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به پرداخت جریمه نقدی محکوم کند. او اضافه کرد: همزمان، آمریکا فشار حداکثری خود را به شدت دنبال و اجرا کرد و با همه شرکت‌های خارجی که قصد تعامل با ایران داشتند برخورد و آن‌ها را به تحریم تهدید کرد. خبرگزاری فرانسه (AFP) روز سه‌شنبه پنجم شهریور (۲۷ اوت) در پایان پنجمین روز از دور جدید گفت‌وگوهای بین آمریکا و طالبان در قطر، خبر از احتمال کسب توافق بر سر استقرار صلح در افغانستان داده است.

آقای عراقچی گفت: سپس آمریکایی‌ها سیاست نفت صفر ایران را طراحی کردند و با اینکه برخی خریداران نفت ایران به آن‌ها گفتند هیچ جایگزینی برای نفت ایران ندارند، اما هیئت حاکمه آمریکا اصرار کرد که فروش نفت ایران باید به صفر برسد. دلیل این شکایت، انتشار توییتی از خداکرمی درباره حجاب بود. وی تصریح کرد: اگر آمریکا به دنبال روش دیگر است، ابتدا باید اشتباهی که در تحریم‌ها کرده را اصلاح کند و بعد وارد گفت‌وگو شود. معاون سیاسی وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در این زمان، جمهوری اسلامی ایرن تصمیم گرفت مسیر خود را تغییر دهد و ۱۸ اردیبهشت امسال اعلام کردیم سیاست جمهوری اسلامی ایران تغییر کرده است و سیاست مقاومت فعال را پی می‌گیرد و اعلام کردیم هیچ کنشی را بدون واکنش رها نمی‌کنیم و در ادامه اعلام کردیم تعهدات خود را کاهش می‌دهیم تا تعادل از بین رفته برجام را جبران کنیم. او افزود: این حرکت را به گونه‌ای انجام دادیم که همچنان فرصت برای دیپلماسی و تعاملات منجر به راه حل معقول، فراهم باشد بنابراین گام‌ها را یکی یکی برداشتیم و بین هر گام، دو ماه فاصله قرار دادیم تا فرصت برای دیپلماسی باز باشد.» ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان، پارسال هم از خداکرمی به دلیل اظهاراتش در جلسه علنی شورای شهر و نوشته‌هایش در شبکه‌های اجتماعی درباره حق انتخاب در نوع پوشش شکایت کرده بود. البته گام اول و دوم برداشته شد و زمان .. عراقچی اظهار کرد: از حدود یکی دو ماه پیش، زمانی که متوجه شدند جمهوری اسلامی ایران جدی است و از خواسته‌های خود به هیچ وجه کوتاه نمی‌آید حرکت‌هایی از طرف کشور‌های اروپایی و برخی کشور‌های دیگر آغاز شد. اما یکی از جنجالی‌ترین پرونده شکایت‌ها طی دو سال اخیر مربوط به اعضای شورای شهر اصفهان و یزد است که حتی تا مرحله سلب عضویت آنها هم پیش رفت. این توافق برای واشنگتن به معنای خروج بخش اعظم نیروهای نظامی خود از خاک افغانستان خواهد بود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: شفاف گفتیم که جمهوری اسلامی ایران زمانی به اجرای کامل برجام بر می‌گردد که بتواند نفت خود را بفروشد و درآمد حاصل از آن را در اختیار داشته باشد و بتواند آن را هزینه کند و بدون محقق شدن این شرط، به کاهش تعهدات خود ادامه خواهیم داد. وی در پایان خاطرنشان کرد: چند جلسه کمیسیون مشترک در این رابطه برگزار و رفت و آمد‌های سیاسی انجام شد و در نهایت مکرون رئیس جمهور فرانسه با برخی ایده‌ها و ابتکاراتی به سمت ما آمد و تماس‌های تلفنی با آقای روحانی برقرار شد و هر دو طرف فرستادگان ویژه‌ای را فرستادند و ابتکاراتی را طراحی کردند.  مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه شورای عالی استان‌ها مسئله برخورد قوه قضاییه با اعضای شورای شهر در نقاط مختلف کشور را پیگیری می‌کند، در گفت‌وگو با ایرناپلاس می‌گوید: نکته اساسی و مهم در این‌باره این است که اگر اعضای شورای شهر اقدام مجرمانه‌ای انجام دهند، مانند هر شهروند عادی دیگری می‌توانند مورد تعقیب و پیگیری قرار گیرند. .