عراقچی

عراقچی

گام سوم حدود ۱۰ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد

عراقچی: گام سوم حدود ۱۰ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد

28/08/2019 10:22:00 ب.ظ

عراقچی : گام سوم حدود ۱۰ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با طرح سناریو‌های ایران برای فروش نفت، گفت: هیچ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها نداریم.

او ادامه داد: در این جلسات هم سه کشور اروپایی و هم مجموعه گروه ۱+۴ تعهداتی را انجام دادند که در ۱۱ حوزه مختلف، منافع ایران را در برجام تامین کنند.عراقچی تاکید کرد: حوزه‌های بانکی، تجارت، حمل و نقل، کشتیرانی، سرمایه گذاری و حوزه بیمه از جمله این ۱۱ حوزه بود و قرار شد راه‌های عملیاتی پیدا کنند به گونه‌ای که ایران بتواند از منافع برجام استفاده کند.

اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم پزشکیان: طرح صیانت از کاربران اینترنتی در دستیابی به اهداف خود موفق نخواهد شد پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

او افزود: برای پیدا کردن راه‌های عملی، مهمترین قسمت، حوزه‌های مالی و بانکی بود، زیرا وجود این کانال، مقدمه حرکت‌های اقتصادی دیگر بود برای این منظور با چین و روسیه کانال‌های مالی بر اساس ارز‌های ملی ایجاد کردیم و با اروپا هم تلاش کردیم ایجاد کنیم.معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اروپایی‌ها ابتدا SPV را طراحی کردند سپس به اینستکس تبدیل شد و در این مسیر جلو رفتند.

او اضافه کرد: همزمان، آمریکا فشار حداکثری خود را به شدت دنبال و اجرا کرد و با همه شرکت‌های خارجی که قصد تعامل با ایران داشتند برخورد و آن‌ها را به تحریم تهدید کرد.آقای عراقچی گفت: سپس آمریکایی‌ها سیاست نفت صفر ایران را طراحی کردند و با اینکه برخی خریداران نفت ایران به آن‌ها گفتند هیچ جایگزینی برای نفت ایران ندارند، اما هیئت حاکمه آمریکا اصرار کرد که فروش نفت ایران باید به صفر برسد. headtopics.com

معاون سیاسی وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در این زمان، جمهوری اسلامی ایرن تصمیم گرفت مسیر خود را تغییر دهد و ۱۸ اردیبهشت امسال اعلام کردیم سیاست جمهوری اسلامی ایران تغییر کرده است و سیاست مقاومت فعال را پی می‌گیرد و اعلام کردیم هیچ کنشی را بدون واکنش رها نمی‌کنیم و در ادامه اعلام کردیم تعهدات خود را کاهش می‌دهیم تا تعادل از بین رفته برجام را جبران کنیم.

او افزود: این حرکت را به گونه‌ای انجام دادیم که همچنان فرصت برای دیپلماسی و تعاملات منجر به راه حل معقول، فراهم باشد بنابراین گام‌ها را یکی یکی برداشتیم و بین هر گام، دو ماه فاصله قرار دادیم تا فرصت برای دیپلماسی باز باشد. البته گام اول و دوم برداشته شد و زمان .

عراقچی اظهار کرد: از حدود یکی دو ماه پیش، زمانی که متوجه شدند جمهوری اسلامی ایران جدی است و از خواسته‌های خود به هیچ وجه کوتاه نمی‌آید حرکت‌هایی از طرف کشور‌های اروپایی و برخی کشور‌های دیگر آغاز شد.معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: شفاف گفتیم که جمهوری اسلامی ایران زمانی به اجرای کامل برجام بر می‌گردد که بتواند نفت خود را بفروشد و درآمد حاصل از آن را در اختیار داشته باشد و بتواند آن را هزینه کند و بدون محقق شدن این شرط، به کاهش تعهدات خود ادامه خواهیم داد.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

الویری: برخی دنبال تسویه حساب با شوراهایند؛ پیگیر جلسه‌ صمیمانه با رئیسی هستیمالویری، رییس شورای عالی استان‌ها: - برای ما قابل درک نیست وقتی یک نماینده شورای شهر شیراز از حقوق شهروندی چند نفر دفاع می‌کند، چه مشکلی به لحاظ قانونی دارد و ثانیاً این موضوع چه ارتباطی دارد که تکلیف شود این فرد نباید در جلسات شورا شرکت کند

واعظی: اگر پیشرفتی در مذاکرات پیشِ‌رو نباشد حتماً گام سوم اجرایی می‌شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس‌ دفتر روحانی: *اگر پیشرفتی در مذاکرات پیش رو نباشد حتما گام_سوم اجرایی می‌شود *آنچه که آمریکایی ها در بحث ملاقات مطرح میکنند این است که صرف ملاقات کنند *ملاقات بدون هدف مشکلی را حل نمی‌کند *پیشرفت خوبی در مذاکرات با فرانسه حاصل شده است تکمیلی/ واعظی: *یک گروه اقتصادی برای مذاکره به فرانسه اعزام خواهد شد *دولت دنبال این است از هر ابزاری استفاده کنند تا تحریم‌ها برداشته شود *باید پیام وحدت به خارج از ایران ارسال شود یک گروه اندک تمام دستاوردهای دولت و نظام را زیر سوال میبرند فقط برای اهداف جناحی

سخنگوی طالبان: دستیابی به توافق نهایی با آمریکا نزدیک است | DW | 28.08.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کسب توافق با نمایندگان گروه طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان ابراز خوش‌بینی کرد. سخنگوی طالبان نیز تایید کرده که دستیابی به 'توافق نهایی' نزدیک است.

مقامات آمریکایی 'شرایط مذاکره با ایران' را شرح دادنددر پی ابراز تمایل رئیس جمهوری آمریکا به مذاکره با مقامات ایران برای حل اختلاف بین دو کشور 'در صورت وجود شرایط مساعد'، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه، و جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا نظرات خود در مورد شرایط انجام و موفقیت در چنین مذاکراتی را شرح داده‌اند.

کشاورزان و سیاستمداران برزیل در مقابله با بولسونارو | DW | 28.08.2019تنش میان کشورهای گروه جی ۷ و رئیس جمهور برزیل باعث شده که حالا ژائیر بولسونارو در برزیل هم با مخالفت و فشار روبرو شود. سیاستمداران محلی و کشاورزان، نگران خدشه‌دار شدن وجهه برزیل هستند.

کشته شدن 14 نیروی خیزش مردمی در درگیری با طالبان در هراتمنابع امنیتی در هرات افغانستان چهارشنبه 28 اوت اعلام کردند که در نتیجه‌ درگیری طالبان با نیروهای