گالری تصویری: ۱۱ شگفتی درباره درختان | DW | 05.04.2021

05/04/2021 09:50:00 ق.ظ

درختان کربن را از هوا جذب می‌کنند، زیستگاه حیات وحش می‌شوند و به روح ما نیز جلا می‌بخشند. اما آیا می‌دانستید که آن‌ها می‌توانند با یکدیگر 'حرف بزنند' و وقتی مورد حمله قرار گرفتند پیام‌های هشدار از خود ارسال کنند؟

عجایب درختان

📸گالری عکس: درختان کربن را از هوا جذب می‌کنند، زیستگاه حیات وحش می‌شوند و به روح ما نیز جلا می‌بخشند. اما آیا می‌دانستید که آن‌ها می‌توانند با یکدیگر 'حرف بزنند' و وقتی مورد حمله قرار گرفتند پیام‌های هشدار از خود ارسال کنند؟

درختان کربن را از هوا جذب می‌کنند، زیستگاه حیات وحش می‌شوند و به روح ما نیز جلا می‌بخشند. اما آیا می‌دانستید که آن‌ها می‌توانند با یکدیگر 'حرف بزنند' و وقتی مورد حمله قرار گرفتند پیام‌های هشدار از خود ارسال کنند؟

۶۰هزار گونه مختلفروشن است که درختان نمی‌توانند راه بروند، اما آ‌ن‌ها می‌توانند مرکز تراکم خود را به دلیل فشارهای ناشی از تغییرات آب‌ و هوایی تغییر دهند. در یک بررسی بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵ در شرق ایالات متحده مشخص شد که ۷۳درصد از درختان به سمت غرب، جایی که در آن بارندگی بیش‌تر بود حرکت کرده‌اند. باقی درختان نیز ظاهرا برای فرار از گرما راهی قطب‌ها شده‌اند. به طور متوسط آن‌ها در هر دهه ۱۶ کیلومتر جابه‌جا شده‌اند.

مکنده مواد زیان‌بخشدرختان می‌توانند سطح استرس ما را کاهش دهند و به ما کمک‌ کنند تا خود را شاد و سالم حس کنیم. چندین مطالعه نشان داده که وقت گذراندن در طبیعت یا حتی نگاه کردن به درختان یا گل‌ها از پنجره می‌تواند باعث کاهش فشار خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود خواب، کاهش افسردگی و اضطراب و حتی تسریع بهبودی بعد از جراحی شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مشکلی در خواندن مطالب دویچه‌وله در برازر amp وجود داره. برای مثال من می‌تونم عکس‌ها رو ببینم ولی نمی‌تونم تمام کپشن‌ها رو بخونم.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا | DW | 04.04.2021پاندمی کرونا نظم جهان را دوباره نوشته است. اینجا و آنجا تعطیلی و محدودیت حاکم است. طاقت مردم جهان طاق شده و اندوه جان‌های بسیاری را فراگرفته است . با رعایت چند نکته ساده به جنگ ترس و اندوه رفته و به جان‌تان آرامش ببخشید.

در کمتر از شش ماه؛ مرگ بیش از نیمی از جمعیت زنبورهای ایرانگاومیش های اهواز هم گفتن از گشنه گی و تشنگی دارن تلف میشن اینا هم لابد از گشنگی و تشنگی دارن می میرن

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

گزارش تصویری از ملکه‌های زیبایی و پیام‌هایشان | DW | 17.05.2021آندرا متزا از مکزیک به عنوان ملکه زیبایی جهان در سال ۲۰۲۱ برگزیده شد. این مراسم اما با پیام‌های ملکه‌های زیبایی سنگاپور و میانمار توأم بود. تصاویر دیگری از اعتراض‌های سال‌های گذشته ملکه‌های زیبایی در این گزارش تصویری:

دانش و محیط زیست گالری تصویری: ۱۱ شگفتی درباره درختان درختان کربن را از هوا جذب می‌کنند، زیستگاه حیات وحش می‌شوند و به روح ما نیز جلا می‌بخشند.قدم بزنید یک پیاده‌روی سریع یا حتی یک قدم زدن ساده در دل طبیعت، از میان مزارع، در کنار دریاچه‌ها، در جنگل و راه‌های کوهستانی یا در حاشیه دریاها همیشه آرامش‌بخش است.استان‌وایر - مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران با در خواست از کمک فوری برای نجات جمعیت زنبورها در ایران، می‌گوید مرگ زنبورهای عسل در برخی از استان‌ها به بیش از ۵۲ درصد جمعیت رسیده است.حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: به دنبال انتشار فایل صورتی از وزیر خارجه ، تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص در خصوص فعالیت مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌ جمهوری را به جریان انداخته اند، این موضوع با در صحن علنی اجرایی خواهد شد.

اما آیا می‌دانستید که آن‌ها می‌توانند با یکدیگر"حرف بزنند" و وقتی مورد حمله قرار گرفتند پیام‌های هشدار از خود ارسال کنند؟ ۶۰هزار گونه مختلف طبق یک مطالعه جهانی به سرپرستی محققان دانشگاه ییل آمریکا، حدود سه تریلیون درخت در سراسر جهان وجود دارد. این تعداد درخت شامل ۶۰هزار گونه شناخته‌شده می‌شود که بیش از نیمی از آن‌ها بومی‌‌اند، به این معنی که فقط در کشوری خاص یافت می‌شوند. دنیا را به اتاق‌تان بیاورید! با توجه به محدودیت‌های اعمال شده در عرصه سیر و سیاحت، مردم دل‌تنگ لحظاتی‌ا‌ند که با فراغ خاطر چمدان خود را می‌بستند و با کشتی یا هواپیما راهی سفر می‌شدند. برزیل، کلمبیا و اندونزی بیش‌ترین گونه‌های درختی را در خود جا داده‌اند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران گفته که بارها از ادارات جهاد کشاورزی استان‌ها خواسته شده که زمان سمپاشی با زنبورستان‌ها هماهنگ شود اما به نظر می‌رسد آن‌ها آگاه به نتایج از دست رفتن جمعیت زنبور عسل و آثار مخرب آن بر کشور نیستند. اما یک خبر بد: امروزه تعداد درختان کره خاکی ما نسبت به آغاز تمدن بشر ۴۶درصد کاهش یافته است. بسیاری از وب‌ها تورهای ویدئویی جالبی برای شهرگردی و موزه‌گردی ارائه می‌دهند. درختان مهاجرت می‌کنند" روشن است که درختان نمی‌توانند راه بروند، اما آ‌ن‌ها می‌توانند مرکز تراکم خود را به دلیل فشارهای ناشی از تغییرات آب‌ و هوایی تغییر دهند. معاونت نظارت مجلس ملزم به پیگیری اداری موارد مذکور است و گزارش پرونده‌ها را هر سه‌ماه یک‌بار به اطلاع نمایندگان می‌رساند.

در یک بررسی بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵ در شرق ایالات متحده مشخص شد که ۷۳درصد از درختان به سمت غرب، جایی که در آن بارندگی بیش‌تر بود حرکت کرده‌اند. تردستی یاد بگیرید یا روی بند راه بروید. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. باقی درختان نیز ظاهرا برای فرار از گرما راهی قطب‌ها شده‌اند. به طور متوسط آن‌ها در هر دهه ۱۶ کیلومتر جابه‌جا شده‌اند. بسیاری از مربی‌های بدن‌سازی کلاس‌های آنلاین راه‌اندازی کرده‌اند. خنک‌ کردن شهرها درختان نه تنها سایه‌گسترند بلکه می‌توانند با تعریق ـ جذب اکسیژن و انتشار آب به هوا از طریق برگ‌ها ـ دمای شدید هوا را کاهش دهند. مناطق شهری امکان دارد در تابستان به"جزایر گرم و سوزنده" تبدیل شوند. به سرزمین‌های خیالی سفر کن! دلتان می‌خواهد، مثل یک شوالیه ماجراجویی کنید؟ بازی‌های ویدئویی امکان فوق‌العاده‌ای برایتان فراهم می‌آورد تا تنش را دور و ملالت را فراموش کنید و وارد دنیایی دیگر شوید.

اما مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۹ در آمریکا انجام شد نشان داد که پوشش تاج درختان می‌تواند در تابستان دمای شهرها تا ۵ درجه سانتی‌گراد کاهش دهد. مکنده مواد زیان‌بخش درختان گاز دی اکسید کربن را از هوا می‌گیرند و بنابراین در مبارزه با تغییرات آب و هوایی نقشی مهم بازی می‌کنند. بروید سراغ کتاب، این یار همیشگی! بروید سراغ کتاب‌هایی که مدت‌هاست انتظارتان را می‌کشند. آن‌ها می‌توانند از برگ‌های خود برای فیلتر ذرات معلق در هوا و گاز‌های سمی، نظیر دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد استفاده کنند. اخیرا در بریتانیا تحقیقی انجام شده که حاصل آن این است: سه درخت توس نقره‌ای، سرخدار و آقطی به‌ترتیب قادرند ذرات معلق در هوا را ۷۰، ۷۱ و ۷۹درصد کاهش دهند. بسیاری از مردم در پاندمی کرونا اوقات فراغت بیش‌تری دارند چرا که ساعات کم‌تری برای کار صرف می‌کنند. شفابخش انسان درختان می‌توانند سطح استرس ما را کاهش دهند و به ما کمک‌ کنند تا خود را شاد و سالم حس کنیم.

چندین مطالعه نشان داده که وقت گذراندن در طبیعت یا حتی نگاه کردن به درختان یا گل‌ها از پنجره می‌تواند باعث کاهش فشار خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود خواب، کاهش افسردگی و اضطراب و حتی تسریع بهبودی بعد از جراحی شود. خانه‌تکانی کنید! از آموزه‌های کتاب ماری کندو، نویسنده زن ژاپنی یاد بگیر و بلند شو. درختان با یکدیگر"حرف می‌زنند" جنگل‌ها سیستم ارتباطی خاص خود را دارند که مثل یک اینترنت زیرزمینی زمینه مبادله مواد مغذی و ارسال پیام‌های هشداردهنده در مورد خشکسالی یا بیماری را برای آنان فراهم می‌کند. آن‌ها از طریق‌ شبکه‌ میکوریزا یا قارچی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. مرتب کردن وسایل و نظم دادن دوباره به اشیای پیرامونمان روح‌افزاست. تحقیقات سوزان سیمارد بوم‌شناس نشان داد که درختان توس کاغذی (در عکس بالا) و صنوبر از این سیستم برای ارسال آب، کربن و مواد مغذی استفاده می‌کنند. ارسال سیگنال هشداردهنده درختان نمی‌توانند برای در امان ماندن از گزند گیاه‌خواران فرار کنند. بیهوده نیست که کلاس‌های آشپزی این همه طرفدار پیدا کرده‌اند.

اما آ‌ن‌ها می‌توانند موادی شیمیایی، حاوی ترکیبات آلی هشداردهنده از خود آزاد کنند که به سایر همنوعانشان می‌گوید: تهدیدی در منطقه وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که در این موارد سایر درختان با افزایش تولید مواد سمی ضد علف‌خواران به این پیام واکنش نشان می‌دهند؛ همان موادی که باعث تلخ شدن برگ اقاقیا می‌شود. هم‌نشین گل و گیاه شو! چه به گل و گیاه یا خاک علاقه داشته باشید یا نه در هر صورت پرورش گل و گیاه در اتاق، حیاط یا بالکن‌تان جان‌فزا و آرامش‌بخش است؛ استرس از شما دور و سرگرمی ارزشمندی وارد زندگی‌‌تان می‌شود. فراخوان کمک وقتی برخی گونه‌ها مانند درختان سیب و گیاهان گوجه‌فرنگی، خیار و لوبیای لیما در محاصره حشرات موذی یا انگل‌ها قرار می‌گیرند از خود ترکیباتی به هوا ساطع می‌کنند تا شکارچی این مهاجمان را جذب کنند. اغلب این مهاجمان حشره‌اند. مراقبه کن! مدیتیشن راهی عالی برای ریلکس و آرام شدن است. طبق یک بررسی مطالعاتی در اروپا، درختان آلوده به کرم برای جذب پرندگان کرم‌خوار، مانند پرنده چرخ‌ریسک بزرگ که در عکس دیده می‌شود از خود سیگنال‌هایی شیمیایی ارسال می‌کنند.

متوسلاه، قدیمی‌ترین درخت جهان درختان کهن‌ترین موجودات زنده روی زمین هستند. در اینترنت بسیاری فیلم‌های آموزشی برای این کار وجود دارد و در بسیاری از اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند نیز تمرین‌های مفیدی برای این کار معرفی شده است. برخی از آن‌‌ها صدها یا هزاران سال زنده می‌مانند. طبق فهرست قدیمی‌ترین درخت‌ها، کهن‌ترین درخت شناخته‌شده کنونی یک کاج بریستلکون در کوه‌های سفید کالیفرنیاست. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که آلمانی‌ها نسبت به دوران قبل از پاندمی کرونا بیش‌تر قدم می‌‌زنند و پیاده‌روی می‌کنند. نام آن متوسلاه است و قدمتش به حدود ۴هزار و ۸۵۰ سال می‌رسد. جایگاه دقیق آن در تدبیری حفاظتی محرمانه باقی مانده است. اما حالا که نمی‌شود به سفرهای واقعی رفت پس به سفر‌های مجازی بروید.

هیپریون، غول درختان وقتی پای هیپریون به میان می‌آید دیگر تنها یک عکس نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند. این بلندترین درخت دنیا در پارک ملی ردوود (چوب سرخ) در شمال کالیفرنیا با بلندای ۸۵/ ۱۱۵ متر (۳۸۰ فوت) بلندتر از"بیگ بن" یا بلندترین برج ساعت جهان در لندن یا مجسمه آزادی در نیویورک است. از آن‌ها استفاده کنید و رایگان مسافرت کنید! بلند شو و راه بیفت! دوچرخه‌تان را بردارید یا در یک پارک شروع به دویدن کنید. قدمت این غول درختی که در سال ۲۰۰۶ در کالیفرنیا کشف شد صدها سال تخمین زده شده است. ژنرال شرمن، یک رکوردشکن دیگر ژنرال شرمن رکوردشکنی دیگر است. اگر این امکان برایتان وجود ندارد خلاقانه در اتاقتان شروع به یوگا یا حرکات پیلاتس کنید. این درخت یک سکویای غول‌پیکر است که به افتخار ویلیام شرمن، فرمانده کل ارتش آمریکا در سال‌های ۱۸۶۹ تا ۱۸۸۳ نام‌گذاری شده است.

ارتفاع این درخت ۸/ ۸۳ متر و قطر تنه آن ۷/۷ متر است. استفاده از این کلاس‌ها یا حتی بعضی اپلیکیش‌های تلفن همراه به ما کمک می‌کند تا بر غم غلبه کنیم. سن تقریبی این درخت بیش از ۲هزار سال تخمین زده شده و جایگاه آن پارک ملی سکویا در کالیفرنیاست. ۶۰هزار گونه مختلف طبق یک مطالعه جهانی به سرپرستی محققان دانشگاه ییل آمریکا، حدود سه تریلیون درخت در سراسر جهان وجود دارد. در تعدادی از این بازی‌ها حتی می‌توانید دنیای خودتان را خلق کنید و شخصیت‌هایی جالب آفریده و حتی بازیکنان دیگری را در اینترنت ملاقات کنید. این تعداد درخت شامل ۶۰هزار گونه شناخته‌شده می‌شود که بیش از نیمی از آن‌ها بومی‌‌اند، به این معنی که فقط در کشوری خاص یافت می‌شوند. برزیل، کلمبیا و اندونزی بیش‌ترین گونه‌های درختی را در خود جا داده‌اند. خواندن کتاب، شنیدن پادکست‌ و رو آوردن به بازی‌های فکری یا کلمه‌ای راه‌هایی مطمئن برای آرام شدن است.

اما یک خبر بد: امروزه تعداد درختان کره خاکی ما نسبت به آغاز تمدن بشر ۴۶درصد کاهش یافته است. درختان مهاجرت می‌کنند" روشن است که درختان نمی‌توانند راه بروند، اما آ‌ن‌ها می‌توانند مرکز تراکم خود را به دلیل فشارهای ناشی از تغییرات آب‌ و هوایی تغییر دهند. آن‌ها دیگر مجبور نیستند برای رفتن به محل کار، راهی طولانی را طی کنند و به دلیل محدودیت‌ها مجبور شده‌ا‌ند از فعالیت‌های تفریحی خود کم کنند. در یک بررسی بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵ در شرق ایالات متحده مشخص شد که ۷۳درصد از درختان به سمت غرب، جایی که در آن بارندگی بیش‌تر بود حرکت کرده‌اند. باقی درختان نیز ظاهرا برای فرار از گرما راهی قطب‌ها شده‌اند. او در کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم بهترین‌ شیوه مرتب کردن و نظم‌دهی خانه را آموزش داده است. به طور متوسط آن‌ها در هر دهه ۱۶ کیلومتر جابه‌جا شده‌اند.

خنک‌ کردن شهرها درختان نه تنها سایه‌گسترند بلکه می‌توانند با تعریق ـ جذب اکسیژن و انتشار آب به هوا از طریق برگ‌ها ـ دمای شدید هوا را کاهش دهند. آن را امتحان کن! آشپزی کنید! برای مدت کوتاهی هم که شده از غذاهای آماده صرف‌نظر کنید و خلاقیت خود را در طبخ غذایی تازه و فرح‌بخش به کار برید. مناطق شهری امکان دارد در تابستان به"جزایر گرم و سوزنده" تبدیل شوند. اما مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۹ در آمریکا انجام شد نشان داد که پوشش تاج درختان می‌تواند در تابستان دمای شهرها تا ۵ درجه سانتی‌گراد کاهش دهد. پخت‌وپز یا طبخ یک غذا با دستورالعملی تازه، چه در تنهایی باشد یا در میان خانواده و دوستان، راه خوبی است تا استرس را از خود دور کنید و از نتیجه لذت ببرید. مکنده مواد زیان‌بخش درختان گاز دی اکسید کربن را از هوا می‌گیرند و بنابراین در مبارزه با تغییرات آب و هوایی نقشی مهم بازی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از برگ‌های خود برای فیلتر ذرات معلق در هوا و گاز‌های سمی، نظیر دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد استفاده کنند. حتی چمن‌زنی نیز نوعی مراقبه و مدیتیشن است.

اخیرا در بریتانیا تحقیقی انجام شده که حاصل آن این است: سه درخت توس نقره‌ای، سرخدار و آقطی به‌ترتیب قادرند ذرات معلق در هوا را ۷۰، ۷۱ و ۷۹درصد کاهش دهند. شفابخش انسان درختان می‌توانند سطح استرس ما را کاهش دهند و به ما کمک‌ کنند تا خود را شاد و سالم حس کنیم. ذهنتان را از افکار مزاحم دور می‌کند و به جان‌تان آرامش می‌بخشد. چندین مطالعه نشان داده که وقت گذراندن در طبیعت یا حتی نگاه کردن به درختان یا گل‌ها از پنجره می‌تواند باعث کاهش فشار خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود خواب، کاهش افسردگی و اضطراب و حتی تسریع بهبودی بعد از جراحی شود. درختان با یکدیگر"حرف می‌زنند" جنگل‌ها سیستم ارتباطی خاص خود را دارند که مثل یک اینترنت زیرزمینی زمینه مبادله مواد مغذی و ارسال پیام‌های هشداردهنده در مورد خشکسالی یا بیماری را برای آنان فراهم می‌کند. تاریخ. آن‌ها از طریق‌ شبکه‌ میکوریزا یا قارچی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

تحقیقات سوزان سیمارد بوم‌شناس نشان داد که درختان توس کاغذی (در عکس بالا) و صنوبر از این سیستم برای ارسال آب، کربن و مواد مغذی استفاده می‌کنند. ارسال سیگنال هشداردهنده درختان نمی‌توانند برای در امان ماندن از گزند گیاه‌خواران فرار کنند. اما آ‌ن‌ها می‌توانند موادی شیمیایی، حاوی ترکیبات آلی هشداردهنده از خود آزاد کنند که به سایر همنوعانشان می‌گوید: تهدیدی در منطقه وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که در این موارد سایر درختان با افزایش تولید مواد سمی ضد علف‌خواران به این پیام واکنش نشان می‌دهند؛ همان موادی که باعث تلخ شدن برگ اقاقیا می‌شود. فراخوان کمک وقتی برخی گونه‌ها مانند درختان سیب و گیاهان گوجه‌فرنگی، خیار و لوبیای لیما در محاصره حشرات موذی یا انگل‌ها قرار می‌گیرند از خود ترکیباتی به هوا ساطع می‌کنند تا شکارچی این مهاجمان را جذب کنند.

اغلب این مهاجمان حشره‌اند. طبق یک بررسی مطالعاتی در اروپا، درختان آلوده به کرم برای جذب پرندگان کرم‌خوار، مانند پرنده چرخ‌ریسک بزرگ که در عکس دیده می‌شود از خود سیگنال‌هایی شیمیایی ارسال می‌کنند. متوسلاه، قدیمی‌ترین درخت جهان درختان کهن‌ترین موجودات زنده روی زمین هستند. برخی از آن‌‌ها صدها یا هزاران سال زنده می‌مانند. طبق فهرست قدیمی‌ترین درخت‌ها، کهن‌ترین درخت شناخته‌شده کنونی یک کاج بریستلکون در کوه‌های سفید کالیفرنیاست.

نام آن متوسلاه است و قدمتش به حدود ۴هزار و ۸۵۰ سال می‌رسد. جایگاه دقیق آن در تدبیری حفاظتی محرمانه باقی مانده است. هیپریون، غول درختان وقتی پای هیپریون به میان می‌آید دیگر تنها یک عکس نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند. این بلندترین درخت دنیا در پارک ملی ردوود (چوب سرخ) در شمال کالیفرنیا با بلندای ۸۵/ ۱۱۵ متر (۳۸۰ فوت) بلندتر از"بیگ بن" یا بلندترین برج ساعت جهان در لندن یا مجسمه آزادی در نیویورک است. قدمت این غول درختی که در سال ۲۰۰۶ در کالیفرنیا کشف شد صدها سال تخمین زده شده است.

ژنرال شرمن، یک رکوردشکن دیگر ژنرال شرمن رکوردشکنی دیگر است. این درخت یک سکویای غول‌پیکر است که به افتخار ویلیام شرمن، فرمانده کل ارتش آمریکا در سال‌های ۱۸۶۹ تا ۱۸۸۳ نام‌گذاری شده است. ارتفاع این درخت ۸/ ۸۳ متر و قطر تنه آن ۷/۷ متر است. سن تقریبی این درخت بیش از ۲هزار سال تخمین زده شده و جایگاه آن پارک ملی سکویا در کالیفرنیاست. تاریخ .