کی‌یف: در بحث غرامت ابتدا باید همه جوانب سقوط هواپیمای اوکراینی روشن شود

29/05/1399 03:40 ب.ظ

معاون وزیر امور خارجه اوکراین: محاسبات پرداخت غرامت ایران برای ساقط کردن هواپیمای_اوکراینی باید پس از مشخص شدن حقیقت پیرامون این حادثه انجام شود

معاون وزیر امور خارجه اوکراین گفت که محاسبات پرداخت غرامت ایران برای سقوط هواپیمای اوکراینی باید پس از مشخص شدن حقیقت پیرامون این حادثه انجام شود. ینین ادامه داد: بستگان جان باختگان نیز همین انتظار را دارند. بر اساس جزئیات رخ دادهایی که به سقوط هواپیمای اوکراینی منجر شد، محاسبات غرامتی را که باید به بستگان قربانیان، شرکت هواپیمایی و کشور اوکراین پراخت شود انجام خواهیم داد.

معاون وزیر خارجه اوکراین در ادامه برای اولین بار مطرح کرد: ما سه هدف را در تحلیل اطلاعات جعبه های سیاه دنبال می کردیم. می خواستیم ثابت کنیم که هواپیما نقص فنی نداشت، خلبان و گروه پرواز اشتباهی مرتکب نشدند و هواپیما در اثر حمله موشکی سقوط کرد. ما به هر سه هدف رسیدیم.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

محکومیت ۱۶۵ میلیاردی فدراسیون فوتبال از سوی فیفا/ مهلت ۳۰ روزه ایران برای پرداخت غرامت ویلموتساتاق حل اختلاف فیفا با تایید قسمتی از درخواست ویلموتس، فدراسیون فوتبال را محکوم غرامت ۶ میلیون یورویی به سرمربی بلژیکی کرده است.

فیفا ایران را به پرداخت غرامت ۶ میلیون یورویی به سرمربی سابق تیم ملی محکوم کرد؛ واکنش کاربران در شبکه‌های اجتماعیفیفا ایران را به پرداخت غرامت ۶ میلیون یورویی به سرمربی سابق تیم ملی محکوم کرد؛ واکنش کاربران در شبکه‌های اجتماعی

خطر مرگ از بیخ گوش ترامپ گذشت- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimخطر مرگ از بیخ‌گوش ترامپ گذشت نیروی هوایی آمریکا حادثه هواپیمای ترامپ را تاييد كرد هواپیمای حامل ترامپ نزدیک بود با یک فروند پهپاد در نزدیکی فرودگاهی در واشنگتن برخورد کند

صدا و سیما باید ملجاء باشد و سخن حق از آن شنیده شود/ نقد نباید به یأس جامعه تبدیل شودرئیس جمهور، صدا و سیما را رسانه صدا و سیمای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و با قدردانی از نقش و حضور ارزشمند رسانه ملی در روند مقابله با بیماری کرونا، تاکید کرد که بی تردید نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت ما، در مبارزه مهم فراگیر و بین المللی با کرونا درخشیدند.

خطر از بیخ گوش ترامپ گذشتخطر از بیخ گوش ترامپ گذشت *هواپیمای رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه شب هنگام نزدیک شدن به فرودگاهی در نزدیکی واشنگتن ظاهرا در آستانه برخورد با یک پهپاد کوچک بود *این وسیله که زرد و مشکی و صلیبی شکل بود، در سمت راستای هواپیمای ریاست جمهوری آمریکا دیده شد

زالی: برخی محدودیت‌ها باید در پاییز ادامه یابدمحدودیت‌ها در پاییز ادامه می‌یابد | زالی: پاییز امسال سخت ترین پاییز خواهد بود و این موضوع مربوط به ایران نیست. همزمانی کرونا با بیماری های فصلی، تمایل مردم به حضور در فضاهای سرپوشیده، ایجاد علایم تنفسی و آلرژی و ورود موج آنفولانزا H۱N۱ نگران کننده است

به گزارش ایسنا، یون ینین معاون وزیر امور خارجه اوکراین در گفت و گویی درباره هواپیمای اوکراینی که در دی ماه سال گذشته در ایران به اشتباه مورد هدف قرار گرفته و سقوط کرد، با گفتن این که کی‌یف تا کنون نتوانسته است ایران را متقاعد به در پیش گرفتن"رویکردی سازنده" کند، گفت که دریافت غرامت برای بستگان جان باختگان این حادثه غم انگیز، باید پس از دست یافتن به حقیقت این فاجعه مطرح شود.

ینین ادامه داد: بستگان جان باختگان نیز همین انتظار را دارند. بر اساس جزئیات رخ دادهایی که به سقوط هواپیمای اوکراینی منجر شد، محاسبات غرامتی را که باید به بستگان قربانیان، شرکت هواپیمایی و کشور اوکراین پراخت شود انجام خواهیم داد.

معاون وزیر خارجه اوکراین در ادامه برای اولین بار مطرح کرد: ما سه هدف را در تحلیل اطلاعات جعبه های سیاه دنبال می کردیم. می خواستیم ثابت کنیم که هواپیما نقص فنی نداشت، خلبان و گروه پرواز اشتباهی مرتکب نشدند و هواپیما در اثر حمله موشکی سقوط کرد. ما به هر سه هدف رسیدیم.

ینین در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تعمدی در سقوط این هواپیما در کار باشد، گفت: در روند تحقیق، تمام احتمالات سنجیده می شوند. احتمال عمدی بودن این اقدام ایران نیز یکی از موار تحقیق است. اما به دلیل این که اطلاعات درباره تحقیقات کیفری ادامه دار محرمانه است، وزارت امور خارجه اوکراین از یافته های(این تحقیق) بی خبر است.