کی‌اف: پیشنهاد ترکیه برای میانجیگری در بحران روسیه-اوکراین پتانسیل بالایی دارد

30/10/1400 12:36:00 ق.ظ

مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین پیشنهاد رجب طیب اردوغان برای میانجیگری در حل بحران با روسیه را پیشنهادی «فکر شده و با پتانسیل بالا» ارزیابی کرد. - خبرگزاری آناتولی

مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین پیشنهاد رجب طیب اردوغان برای میانجیگری در حل بحران با روسیه را پیشنهادی «فکر شده و با پتانسیل بالا» ارزیابی کرد. - خبرگزاری آناتولی 20.01.2022 کی‌اف/ خبرگزاری آناتولی مایخایلو پودولیاک، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین اظهار داشت: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه درک بسیار خوبی از وضعیت منطقه دارد.

پودولیاک با اشاره به آگاهی درست اردوغان از انگیزه‌های اوکراین و روسیه، گفت که بی‌شک روی پیشنهاد ترکیه برای میانجیگری در بحران روسیه-اوکراین به خوبی فکر شده و از پتانسیل بالایی برخوردار است.

پیش از این نیز دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین از پیشنهاد رئیس جمهور ترکیه برای میانجی‌گری در مورد بحران اوکراین استقبال کرده بود. گفتنی است، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه دیروز طی سخنانی در مورد تأثیرات احتمالی تنش بین روسیه و اوکراین بر اروپا و ناتو اعلام کرد که عواقب عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین بزرگ و غیرقابل برگشت خواهد بود و ترکیه آماده است تا هر نقشی در حل این مشکل ایفا کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

خطیب‌زاده: در صورت شکست مذاکرات وین «پلن بی» ایران برای آمریکا جذاب نخواهد بودسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر «پلن بی» واشینگتن در قبال ایران گفت، ایران نیز پلن بی بابا پلن باز ،وقتى چيزى براى گفتن ندارن واق واق ميكنن، زير و رو تونو ديديم ، خوب چربش كن به پلان دوم نرسه وگرنه مجبوريد ساك بزنيد👅👅👅👅👅👅👅👅👅

هشدار برای تامین برق در کشورهشدار برای تامین برق در کشور سخنگوی صنعت برق: با توجه به اینکه با سرد شدن هوا میزان مصرف گاز در کشور افزایش یافته، اکنون ۵۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها با سوخت دوم است و امیدواریم با همکاری مشترکان مشکلی برای تامین پایدار برق و گاز ایجاد نشود.

فراخوان سازمان ملل از طرف‌ها در قبرس برای تداوم مذاکراتفراخوان سازمان ملل از طرف‌ها در قبرس برای تداوم مذاکرات سازمان ملل از طرف‌های در قبرس می‌خواهد در غیاب مذاکرات به گفت‌وگو و نزدیکی در روابط ادامه دهند.

درخواست شرکت‌های هواپیمایی از دولت بایدن برای «مداخله فوری» در زمینه فعالیت اینترنت نسل پنجم🔺درخواست شرکت‌های هواپیمایی از دولت بایدن برای «مداخله فوری» در زمینه فعالیت اینترنت نسل پنجم جهان هوانوردی نگران است که سیگنا‌ل‌های ۵جی با فناوری‌های مورد استفاده در هوانوردی، از جمله ارتفاع‌سنج رادار، در هواپیماها تداخل ایجاد کند.

هدف‌گذاری حوزه مدیترانه ترکیه برای صادرات 20 میلیارد دلاری در سال 2022صادرکنندگان حوزه مدیترانه ترکیه صادرات 20 میلیارد دلاری را برای سال 2022 هدفگذاری کردند. - خبرگزاری آناتولی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شرط ارائه آزمایش منفی برای دانشجویان واکسینه‌نشدهوزارت بهداشت ایران از جان‌باختن ۱۹ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه در ایران بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.