کیوان صمیمی، زندانی سیاسی 'موقتا' از زندان آزاد شد | DW | 01.02.2022

12/11/1400 09:59:00 ب.ظ

مصطفی نیلی، وکیل کیوان صمیمی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی از آزادی موقت موکلش خبر داد. صمیمی دوران محکومیت ۲ ساله خود به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» را می‌گذرانید که ۸ ماه از آن باقی مانده است.

مصطفی نیلی، وکیل کیوان صمیمی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی از آزادی موقت موکلش خبر داد. صمیمی دوران محکومیت ۲ ساله خود به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» را می‌گذرانید که ۸ ماه از آن باقی مانده است. مصطفی نیلی، وکیل کیوان صمیمی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی به خبرگزاری ایلنا از آزادی موقت موکلش خبر...

مصطفی نیلی، وکیل کیوان صمیمی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی به خبرگزاری ایلنا از آزادی موقت موکلش خبر داد که به دلیل"شرایط جسمانی" و"گزارش پزشکی قانونی" مستند به ماده ۵۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری انجام شده است.

صمیمی دوران محکومیت ۲ ساله خود به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» را می‌گذرانید که ۸ ماه از آن باقی مانده است. این فعال سیاسی و مدنی آذرماه سال ۹۸ در اوج پاندمی کرونا باوجود شکنندگی سلامت‌اش به زندان فراخوانده شد.

کیوان صمیمی پس از آزادی به وب سایت «زیتون» گفت: «روز گذشته، بعد از انتقال من به زندان سمنان مرا برای یک سری آزمایشات پزشکی بردند و به نظر می‌رسد که نظر ابتدایی پزشکان موجب این توقف حکم شده، اما در نهایت این پرونده پزشکی تکمیل نشده و من باید برای تکمیل پرونده پزشکی و قطعی شدن توقف حکم در مرحله دیگری هم معاینه شوم.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نامه کیوان صمیمی از زندان: احتمالا دنبال قتل تدریجی من هستندکیوان صمیمی، کنشگر مدنی، که به تازگی از زندان اوین به زندان سمنان تبعید شد در نامه‌ای نوشت که مسئولان زندان باعث «فشار روانی» به او شده و احتمالا دنبال «حتی قتل تدریجی» او هستند.

کیوان صمیمی به طور موقت از زندان آزاد شد

کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار زندانی: به دنبال قتل تدریجی من هستند

سازمان ملل: طالبان بیش از ۱۰۰ نفر از وابستگان به دولت سابق را کشته‌اندسازمان ملل متحد تاکنون بیش از یکصد «گزارش معتبر» از قتل اعضای نهادهای دولت سرنگون شده، نیروهای امنیتی وابسته به آن و افغان‌هایی که با نیروهای خارجی همکاری کرده بودند دریافت کرده است. این جنایات ابتدای راهه همانند جدش ینی جمهوری اسلامی هزاران نفر افراد شایسته را با چراغ سبز اروپا و آمریوا بقتل رساندند تا حکومتشان تثبیت شود

کرونا و کوهی از پسماندهای بیمارستانی حاصل از آن | DW | 01.02.2022از زمانی که ویروس 'سارس کوو ۲' پا به عرصه وجود گذاشت پسماندهای بیمارستانی نیز رو به ازدیاد گذاشتند. از آن زمان بیش از ۲۰۰هزار تن زباله خطرناک بیمارستانی بر سایر پسماندها افزوده شده است.

مایلی‌کهن: بازیکنان پرسپولیس چرا از مدیرعامل قبلی پول نگرفتند؟/ بی انصافی است از اسکوچیچ انتقاد کنیممگر قرار بود تیم‌هایی مانند پرتغال و آرژانتین در مقدماتی آسیا باشند مایلی‌کهن: بازیکنان پرسپولیس چرا از مدیرعامل قبلی پول نگرفتند؟/ بی انصافی است از اسکوچیچ انتقاد کنیم