کیوان صمیمی به زندان منتقل شد

17/09/1399 07:20 ب.ظ

کیوان_صمیمی، روزنامه‌نگار و سردبیر نشریه ایران_فردا، برای تحمل ۳ سال زندان به زندان_اوین منتقل شد. صمیمی گفته بود که تلاشش در همه این سال‌ها این بوده است که حتی با «خودمحوران و حکومتیان» هم اهل گفت‌وگو باشد. اخبار_ایران اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

«مصطفی نیلی»، وکیل این روزنامه‌نگار، در توییتر خود خبر داده است که صبح امروز ۱۷آذر۱۳۹۹، کیوان صمیمی پس از احضار به بخش «اجرای احکام» زندان اوین، با دستور قاضی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

۲۵خرداد۱۳۹۹ بود که دادگاه انقلاب استان تهران، کیوان صمیمی را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به تحمل ۳ سال زندان محکوم کرده بود. پس از صدور این حکم، آقای صمیمی در کانال تلگرامش نوشته بود که این حکم را عادلانه نمی‌داند و نسبت به آن اعتراض خواهد کرد.

او تاکید کرده بود که تلاشش در همه این سال‌ها این بوده است که حتی با «خودمحوران و حکومتیان» هم اهل گفت‌وگو باشد، و همچنین نوشت: «کینه‌ای از آنان به‌ دل ندارم و به‌ رغم این که بیش از نیم ‌قرن است بلاهای زیادی بر سرم آورده‌اند، اما چه‌ کنم که عاشقی شیوه‌ رندان بلاکش باشد.»

کیوان صمیمی اردیبهشت سال ۱۳۹۸ در تجمعی به مناسبت «روز جهانی کارگر» بازداشت شده بود که پس از چندی آزاد شد، اما شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران او را به صورت غیابی محکوم کرد.

ادامه مطلب:
iranwire »

کیوان صمیمی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد | DW | 07.12.2020کیوان صمیمی سردبیر نشریه 'ایران فردا' به زندان اوین منتقل شد. آقای صمیمی قبلا توسط دادگاه انقلاب تهران به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود و این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شده است.

اعتراض فعالان سیاسی به احکام زندان صمیمی و مولاوردی | DW | 13.12.2020جمعی از فعالان سیاسی در نامه به رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی به اجرای حکم کیوان صمیمی و محکومیت شهیندخت مولاوردی اعتراض کردند. آنها احکام این دو تن را 'ناعادلانه و سرکوب‌گر فعالیت مدنی و سیاسی مسالمت‌آمیز' دانسته‌اند. همه آدم حسابی ها را بگیرید ببرید صدا هم از ما در نمی اید

اعتراض وکیل شاکیان کیوان امام به کتک خوردن او در زندان

«کیوان صمیمی»، مردی که با «یک عمر مقاومت» عجین شد

تشکیل پرونده جدید برای کیوان صمیمی با اتهام نامشخصسن ایشان بیش از هفتاد سال است و انسانی به این سن جایش زندان و کارش تحمل شکنجه نیست. 😔 RahmaniTaghi مهندس صمیمی انسانی است به غایت شریف