کیف پول گمشده در قطب جنوب بعد از ۵۳ سال به صاحبش بازگردانده شد

06/02/2021 09:00:00 ب.ظ

کیف پول گمشده در قطب جنوب بعد از ۵۳ سال به صاحبش بازگردانده شد

عجایب, قطب جنوب

کیف پول گمشده در قطب جنوب بعد از ۵۳ سال به صاحبش بازگردانده شد

این کیف پول پشت کمد یکی از مراکز تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا در قطب جنوب افتاده بود و صاحبش که حالا ۹۱ سال دارد، به کلی فراموش کرده بود روزی چنین کیفی را گم کرده بود.

یک هواشناس که ۵۳ سال پیش کیف پول خود را در قطب جنوب گم کرده بود، بعد از بیش از نیم قرن دوباره به آن دست یافت.به گزارش یک رسانه محلی در سن‌دیگو پل گریشمان وقتی از طریق ایمیل متوجه شده که کیف پول او پیدا شده، در ابتدا حتی به یاد نیاورده که چنین کیف پولی وجود داشته که او قبلا آن‌را گم کرده باشد.

پل گریشام که حالا ۹۱ ساله است هواشناس بازنشسته نیروی دریایی آمریکا است که به مدت یک سال در جزیره رز در قطب جنوب فعالیت می‌کرده است.کیف پول آقای گریشام، در واقع در سال ۲۰۱۴ و در هنگام تخریب یک پایگاه علمی در جزیره راس در قطب جنوب پیدا شده بود. جایی که گریشام از اکتبر ۱۹۶۷ تا نوامبر ۱۹۶۸ به عنوان کارشناس هواشناسی نیروی دریایی ایالات متحده در آنجا حضور داشته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نفت وسرمایه های کشورها و جنگ به بهانه تسلط بر ذخایر جهان سوم و قتل وکشتار هزاران مادر وکودک پیش کش کیف بزارید سر جاش صاحبش خودش میاد دنبالش اونوقت من تخم نمیکنم نیم ساعت بقیه پیتزامو بزارم تو یخچال. توف به این زندگی Canadian Style دکل گم شده ایران کی پیدا خواهد شد؟ کیف پیدا شد لکن کیف کش آن پس کو؟

بی‌سوادی در رفتار مجلس در رد کلیات لایحه بودجه عیان بودقاسم میرزایی نیکو، نماینده سابق مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:بی‌سوادی در رفتار مجلس یازدهم در رد کلیات لایحه بودجه عیان بود /نمایندگان خودشان متوجه نشدند چه چیزی را رد کردند /بدنه مجلس سطح کارشناسی نابرابری دارد تو کدوم مجلس باسوادها بودن ما بی خبر بودیم .

دستگیری 3 یمنی در مرز مکزیک که نامشان در لیست ترویسم آمریکا بودیکی از دستیاران کنگره آمریکا به تارنمای «اکسیوس» گفت مرکز گمرک و گارد مرزی آمریکا، سه شنبه 16 مارس

مرگ نوزادی که در سقز در کیسه زباله رها شده بودReleasing Manuscript with commentaries by 21 scholars on Shlokas of the sacred Gita.

پخش کردن یک نوار صوتی محرمانه توسط یک رسانه ضد ایران و ضد اسلام برای این بود که اختلاف ایجاد کنند و وحدت جامعه را از بین ببرند/ برخی از مطالب مطرح شده در نوار صوتی محرمانه، نظر دولت و رئیس جمهور نیست/ میدان و دیپلماسی دو صحنه مقابل هم نیست و اگر کسی فکر می کند یا میدان و یا دیپلماسی، حرف دقیقی نیست/ سردار سلیمانی کسی بود که توطئه صهیونیست‌ها و آمریکا را در منطقه خنثی کرد و بهترین مشاور برای ما در سیاست خارجی در منطقه بودرئیس جمهور با بیان اینکه امروز در جامعه هر روز دشمنان داستانی را می سرایند و می خواهند با مشغول کردن ما وحدت جامعه را بر هم بزنند، گفت: ماجرای پخش شدن یک نوار صوتی محرمانه توسط کثیف ترین برنامه و شبکه ای که سراسر آن ضد اسلام و ضد ایران است و پول را آن را عربستان سعودی تامین می کند، با این هدف انجام شد که وحدت جامعه را از بین ببرند و اختلاف ایجاد کنند. این مصاحبه که تحت نظر ریاست جمهوری بوده، کدوم خری نوار رو پخش کرده؟

رمدسیویر ایرانی تولید هند بود، فقط بسته‌بندی عوض شده بود؛ چه کسی راست می‌گوید؟pkhwshhal توی قزوین TT_Section pkhwshhal فکر میکردین خودشان ساختن؟😂 pkhwshhal هند از امریکا خرید دستور عملشو( طرز تهیه ساخت و اینا) هند هم همونو فروخت به ایران. تولید داخله چند شرکت الان دارن رمدیسیویر میزنن.یکی از اشناهامون تو شرکتش کار میکنه همین روزا مشغول ساختن

Aa یک هواشناس که ۵۳ سال پیش کیف پول خود را در قطب جنوب گم کرده بود، بعد از بیش از نیم قرن دوباره به آن دست یافت.مساله مخالفت مجلس یازدهم با گزارش کمیسیون تلفیق بودجه به محل مزاح رسانه‌ها تبدیل شده است.2021 به کنگره گزارش داد که از اول اکتبر، 4 نفر را دستگیر کرده که اسامی آن‌ها با داده‌های مربوط به جست و جوهای تروریسم وابسته به اف بی آی، تطابق دارد.استان‌وایرـ  نوزادی که هفته گذشته  بدون لباس در یک کیسه زباله در شهرستان سقز پیدا شده بود، جان خود را از دست داد.

به گزارش یک رسانه محلی در سن‌دیگو پل گریشمان وقتی از طریق ایمیل متوجه شده که کیف پول او پیدا شده، در ابتدا حتی به یاد نیاورده که چنین کیف پولی وجود داشته که او قبلا آن‌را گم کرده باشد. پل گریشام که حالا ۹۱ ساله است هواشناس بازنشسته نیروی دریایی آمریکا است که به مدت یک سال در جزیره رز در قطب جنوب فعالیت می‌کرده است.   وی در این باره تاکید کرد: با توجه به نکته‌هایی که در اظهارات موافقان و مخالفان با گزارش کمیسیون تلفیق مطرح شد، مشخصا حتی موافقان تایید کلیات نیز به خاطر موافقت با دولت یا همراهی با آن، این کار را انجام نمی‌دادند. کیف پول آقای گریشام، در واقع در سال ۲۰۱۴ و در هنگام تخریب یک پایگاه علمی در جزیره راس در قطب جنوب پیدا شده بود. بیشتر مهاجرانی که به مرز آمریکا و مکزیک می رسند، از مکزیک یا آمریکای مرکزی آمده و در ایالات متحده درخواست پناهندگی، پیوستن به خانواده یا مشاغل بهتر می‌کنند. جایی که گریشام از اکتبر ۱۹۶۷ تا نوامبر ۱۹۶۸ به عنوان کارشناس هواشناسی نیروی دریایی ایالات متحده در آنجا حضور داشته است.   وی با بیان این که یک دسته دیگر در مجلس برعکس بودند، تاکید کرد: این گروه فقط می‌خواستند به موضوعی منتسب به دولت رای منفی بدهند و مدیریت جلسه نیز خود متوجه نبود چه چیزی را به رای گذاشته است. ظاهرا کیف پول گم‌شده پشت یک کمد قرار داشته و در تمام این سالها کسی متوجه حضور آن نشده بود. فقر اقتصادی و عدم آگاهی‌رسانی از یک سو و ممنوعیت پایان خودخواسته بارداری در ایران از سوی دیگر به رویدادهای دلخراشی مانند مرگ این نوزاد منجر می‌شود.

در این کیف مدارکی چون کارت شناسایی نیروی دریایی، گواهینامه رانندگی و همچنین یک کارت سهمیه آبجو بوده است.   وی ادامه داد: برخی از نمایندگان متوجه شدند که رای منفی یعنی رد کردن گزارش کمیسیون تلفیق و این به نفع دولت است، به همین علت به دنبال رای مثبت و تصویب کلیات بودند اما برخی این مساله را درک نمی‌کردند یا اهدافی مبنی بر اختلافات داخلی مجلس مطرح بود. به گفته دفتر اف بی آی، آمریکا لیست طولانی از اسامی زیر نظر گرفته شده دارد و این افراد شامل « افراد سابقه‌دار یا مظنون به دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی هستند. به یاری تصاویر ماهواره‌‌ای گلّه‌های جدید پنگوئن در قطب جنوب کشف شد گریشام می‌گوید از پیدا شدن مدارک قدیمی‌اش بسیار بسیار شگفت‌زده و خوشحال شده است. این کیف بسیار دست به دست شده و تعداد زیادی از افراد نیروی دریایی آمریکا تلاش کرده‌اند تا آن‌را به صاحبش برسانند.. در ابتدا رئيس یک گروه تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا در قطب جنوب با یکی از کارمندان سابق خود که پیشتر یک دستبند شده را به صاحبش رسانده بوده تماس گرفته تا به او در یافتن صاحب این کیف پول کمک کند. این فرد هم به همراه دخترش با یک نهاد مربوط به کهنه‌سربازان تماس گرفته تا اطلاعاتی در خصوص آقای گریشام پیدا کنند.

پس از آن‌هم این نهاد از انجمن خدمات هواشناسی نیروی دریایی کمک گرفته تا در نهایت مشخصات تماس آقای گریشام را بیابند. این کیف بالاخره روز شنبه در سن کارلوس در شمال ایالت کالیفرنیا به دست صاحبش رسید. .