کیفیت بنزین استاندارد است/ مسئولیت ضایعات در گندم با وزارت کشاورزی است

09/07/1398 04:21:00 ب.ظ

رئیس سازمان ملی استاندارد: کیفیت بنزین استاندارد است مسئولیت ضایعات در گندم با وزارت کشاورزی است

رئیس سازمان ملی استاندارد مسئولیت وجود ضایعات در گندم را با وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت که برای دریافت جزئیات آزمایش کیفیت بنزین از شرکت کنترل کیفیت هوا، در حال مکاتبه با این شرکت هستند اما آزمایش‌ها نشان داده میزان گوگرد در بنزین حتی پایین‌تر از حد استاندارد بوده است. به گزارش ایسنا، در گزارشی که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هفته گذشته منتشر کرد، غلظت گوگرد در تمام نمونه‌ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - فراتر از حد مجاز اعلام شد.

پیروزبخت در ادامه با بیان اینکه استاندارد ملی ایران در زمینه تولید و واردات گندم تدوین شده، تصریح کرد: اختلافی بین ارزیابی براساس استاندارد ملی و ضوابط فنی وزارت جهادکشاورزی وجود داشته که گله‌مندی برخی ذی‌نفعان و دست‌اندرکاران این بخش نیز مربوط به همین مسئله است، اما تاکنون تغییری در استانداردهای گندم اعمال نشده و باید از الک دو در بیست برای (خرید تضمینی) گندم استفاده شود.

این مقام مسئول ضمن ابراز امیدواری به پایبندی مسئولان و دست اندرکاران این بخش به استاندارد گندم، اظهار کرد: ناخالصی با آلودگی متفاوت است و وجود ضایعات در گندم نشان دهنده آلودگی آن نیست و با وجود سیستم‌های پیشرفته در کارخانه‌های آردسازی، ضایعات کاملاً جدا می‌شود؛ بنابراین جایی برای نگرانی مردم نیست. این مسئله مشکلی برای سلامتی مردم ایجاد نمی‌کند و فقط بحث قیمتی مطرح است.

باید در مراجعی همچون دولت به وجود ضایعات در گندم رسیدگی شود احتمال حذف سبوس از استاندارد اجباری

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

جان باختن 113 تن در اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در هندمنابع خبری هند تایید کردند که تعداد قربانیان سیل در این کشور طی چهار روز اخیر پس از باران‌های شدید

19 تن در یک آتش‌سوزی در چین جان باختندآتش‌سوزی بزرگی عصر یکشنبه 29 سپتامبر در یک کارخانه‌ در استان «ژیانگ» در شرق چین رخ داد که موجب جان

آتش‌سوزی و درگیری در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان | DW | 29.09.2019در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان به دنبال وقوع آتش‌سوزی، میان پلیس و پناهجویان درگیری شد. نماینده سازمان ملل در امور پناهجویان در یونان گفته است که در این درگیری یک کودک و یک زن جان خود را از دست داده‌اند.

آتش سوزی مرگبار در اردوگاه پناهجویان موریا در یونانبنا بر گزارش ها، آتش سوزی در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان حداقل یک کشته برجای گذاشته است. حدود ۱۲ هزار پناهجو از کشورهایی نظیر ایران، افغانستان و سوریه، در شرایط دشواری در چادرها و کانتینرها در این اردوگاه زندگی می کنند.

قطع انگشت نوزاد در بیمارستانی در شهریاروااای فاجعه 😞😑 خوب است خبرنگاری به بیمارستان طب کودکان بخش فیزوتراپی مراجعه وگزارشی در مورد نوزادانی که هنگام تولد دچار آسیبهای بدنی خصوصا از ناحیه دست میشوند تهیه کند جالب اینکه خانواده نه تنها در خصوص پرسنل نابلد و بیسواد کاری نمی‌توانند انجام دهند بلکه باید هزینه‌های سنگین درمان پرداخت کنند این بیمارستان در گذشته هم پرونده ی خوبی نداشته و اشتباهاتش زیاد بوده بیچاره این کودک حالا نمی شد انگشت این کودک را پیوند کرد ؟ چقدر تاسف آور است

آتش‌سوزی در یک کارخانه در چین جان ۱۹ نفر را گرفتاین آتش‌سوزی در حالی صورت می‌گیرد که چینی‌ها خود را آماده برگزاری جشن‌های هفتاد سالگی به قدرت رسیدن حزب کمونیست می‌کنند.