کیفرخواست بزرگ دولت آمریکا علیه گوگل - BBC News فارسی

29/07/1399 11:07:00 ب.ظ

کیفرخواست بزرگ دولت آمریکا علیه گوگل

دولت آمریکا، پرونده‌ای علیه شرکت گوگل تشکیل داده که طی آن این غول اینترنتی متهم شده که با زیر پا گذاشتن قوانین رقابتی، جست‌وجو و تبلیغات اینترنتی را در انحصار خود در آورده است. بیش از یک سال است که درباره این بزرگترین شرکت تکنولوژیکی در حال تحقیق هستند و حالا با بزرگ‌ترین...

بیش از یک سال است که درباره این بزرگترین شرکت تکنولوژیکی در حال تحقیق هستند و حالا با بزرگ‌ترین چالش در داخل آمریکا و خارج از کشور روبه‌رو شده‌اند. شرکت گوگل گفته که این پرونده «عمیقا معیوب است». گوگل می‌گوید که برخلاف آنچه که دستگاه نظارتی دولت می‌گوید، میدان تبلیغات اینترنتی بسیار رقابتی است و این شرکت پیش از هرچیز به فکر مشتریان خود است.

به گفته این شرکت مردم «انتخاب می‌کنند که از گوگل استفاده کنند. نه اینکه مجبور باشند یا حق انتخاب دیگری نداشته باشند.» انحصار‌گرایی اتهام‌ها به گوگل در دادگاه فدرال ثبت شده است. کیفرخواست را دادگستری آمریکا و یازده ایالت با هم نوشته‌اند. تمرکز این کیفرخواست بر میلیاردها دلار پولی است که گوگل می‌پردازد تا روی هر مرورگری به صورت خودکار موتور جست‌وجوی گوگل نصب شود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حال روز آمریکا شده داستان سگ و گربه

آمریکا تحریم‌های را علیه اشخاص و نهادهایی به اتهام ارتباط با ایران اعمال کردوزارت خزانه داری آمریکا از اعلام تحریم‌های جدید علیه ۳ شخص و ۷ نهاد به اتهام ارتباط با جمهوری اسلامی ایران خبر داد. للجير 👍👍😁😁 دستشون درد نکنه

گزارش وال استریت ژورنال از دیدار مخفیانه یک مقام ارشد کاخ سفید با دولت بشار اسدمنابع مطلع در گفتگو با وال استریت ژورنال اعلام کردند که کاش پاتل، از دستیاران دونالد ترامپ در زمینه مبارزه با تروریسم اوایل سال جاری میلادی برای مذاکرات محرمانه به دمشق سفر کرده بود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

هزاران دانش‌آموز ایرانی با وجود وعده‌های دولت همچنان به تبلت یا موبایل دسترسی ندارندمقام‌های استانی در ایران از عدم دسترسی گسترده دانش‌آموزان به تبلت و گوشی‌های لازم برای آموزش مجازی خبر می‌دهند. با این حال وعده‌های مقام‌های دولتی ادامه دارد و وزیر ارتباطات هم گفته است شرکت‌های داخلی در چند ماه آینده می‌توانند تبلت ارزان‌قیمت تولید کنند.

نمی‌توان دولت را تنها مقصر و مسبب گرفتاری مردم دانستمحمود جام‌ساز گفت‌: اقتصاد ایران فضایی پر از گره و شلختگی را تجربه می‌کند اما نمی‌توان نهاد دولت را تنها مقصر و مسبب گرفتاری مردم دانست. در واقع در مجموعه بی‌نظم اقتصاد ایران، دولت‌های پنهان متعددی وجود دارند. به همین دلیل سیاست‌گذارِ‌ دولتی تحت تاثیر فعالیت‌هایی خارج از اختیار دولت است.