کیفرخواست متهمان قتل مُنا حیدری صادر شد

30/01/1401 10:42:00 ق.ظ

دادستان عمومی و انقلاب اهواز از صدور کیفرخواست برای «عوامل» قتل مُنا (غزل) حیدری، زن جوانی که شوهرش، سر وی را برید، خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز از صدور کیفرخواست برای «عوامل» قتل مُنا (غزل) حیدری، زن جوانی که شوهرش، سر وی را برید، خبر داد. نامه عالیه مطلب‌زاده به رئیس قوه قضاییه در اعتراض به شیوه بازداشت او عالیه مطلب‌زاده روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین با هجوم ماموران وزارت اطلاعات به خانه نرگس محمدی به همراه او بازداشت و به زندان منتقل شد عالیه مطلب‌زاده، نایب رئیس انجمن دفاع از آزادی...

نامه عالیه مطلب‌زاده به رئیس قوه قضاییه در اعتراض به شیوه بازداشت او عالیه مطلب‌زاده روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین با هجوم ماموران وزارت اطلاعات به خانه نرگس محمدی به همراه او بازداشت و به زندان منتقل شد عالیه مطلب‌زاده، نایب رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات ایران، با انتشار نامه‌ای از زندان قرچک ورامین شرحی از چگونگی بازداشت اخیر خود داد و آن را «غیرقانونی» و نشانه‌ای از تسلط نهادهای امنیتی بر قوه قضاییه دانست.

این نامه که تاریخ روز یکشنبه ۲۸ فروردین را بر خود دارد خطاب به غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه ایران، نوشته شده است و می‌گوید که پس از انتقال به دادسرای اوین، قاضی اجرای احکام مستقر در اوین از بازداشت او ابراز تعجب کرده است.

عالیه مطلب‌زاده روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین با هجوم ماموران وزارت اطلاعات به خانه نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، به همراه او بازداشت و برای اجرای حکم به زندان منتقل شدند. خانم مطلب‌زاده به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری محکوم شده که تاکنون نیمی از این حکم را گذرانده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

طالبان با وعده بازگشت به کار یک نظامی پیشین را به قتل رساندبستگان قاسم قایم، یک افسر وزارت امور داخله حکومت پیشین افغانستان گفته‌اند که طالبان این افسر پیشین را با وعده بازگشت به کار پس از شکنجه به قتل رسانده العربیه فارسی قرارداد خبر های دروغی را چند به اینسو گرفته مبارکت باشد لعنت برشما تا ب ان وخشیان او ځناور دي نپوهیږم څه غول دي انسان نه دي

رئیس‌جمهور، سخنران مراسم شب نوزدهم ماه رمضان در حرم امام خمینیجزئیات برنامه‌های لیالی قدر در حرم رهبر کبیر انقلاب اسلامی اعلام شد.

صادرات ۴ محصول کشاورزی ممنوع شدصادرات ۴ محصول کشاورزی ممنوع شد بر اساس نامه وزارت جهاد کشاورزی به گمرک، صادرات چهار محصول گوجه فرنگی، سیب زمینی، بادمجان و پیاز تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

تیرباران یا صندلی الکتریکی؛ مرد محکوم به اعدام در آمریکا مجبور به گزینش شدوکلای مدافع این مرد هر دو روش اعدام را با استناد به ممنوعیت «مجازات بی‌رحمانه و غیرمعمول» در قانون اساسی آمریکا به چالش کشیده‌اند. 😐 چه‌ نوعشه ؟ 🫤 جنایت کاملاً فاشیستی.

مشکل بیکاریِ جوانان تحصیلکرده با مشاغل خانگی رفع نمی‌شودیک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: وقتی مشکل اصلی ما مشکلِ اشتغال جوانان تحصیلکرده است نمی‌توانیم با مشاغل خانگی مشکل شغل را حل کنیم. یک جوان تحصیلکرده بعد از سال‌ها درس خواندن گرایشی به کار خانگی ندارد و اگر مجبور به کار خانگی شود در اولین فرصت آن را ترک می‌کند.

خطیب‌زاده: نمایندگان طالبان پس از «به‌رسمیت شناخته‌شدن» در تهران مستقر خواهند شدسعیدخطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در اظهاراتی گفت، اگر طالبان به‌عنوان نظام سیاسی جدید در افغانستان به رسمیت شناخته شود، کابل می‌تواند نمایندگان رسمی