کیانوش‌راد: مشارکت مقدور در انتخابات به معنای تایید همه اجزا و عملکرد یک نظام سیاسی نیست

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔻محمد کیانوش‌راد در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:مشارکت مقدور در انتخابات به معنای تایید همه اجزا و عملکرد یک نظام سیاسی نیست/مشارکت_مشروط راه به جایی نخواهد برد/راه درست قهر کردن و کناره‌گیری از انتخابات نیست این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇

*آقای خاتمی دوباره تاکید کردند باید در انتخابات شرکت کنیم.اینکه شرکت در انتخابات باید اصل باشد و تحریم انتخابات هیچ فایده‌ای ندارد، نکته‌ای اصولی است که جریان اصلاحات به آن توجه دارد تا بتواند از این طریق تاثیرگذار باشد.*اما مردم نظر دیگری دارند و می‌گویند فایده‌ای ندارد که شرکت کنیم و به چهره‌های غیراصلاح‌طلب رای بدهیم.*البته اشکالی بر شورای‌ عالی وارد نیست،ببینید، اصلاح‌طلبان بر اساس وظیفه‌‌شان در انتخابات شرکت می‌کنند و از نظر آنها کنش سیاسی بدون انتخابات معنی ندارد.

در واقع کناره‌گیری از انتخابات یا به انفعال و سرخوردگی مردم یا به عصیان و شورش و طغیان‌های مردم منجر خواهد شد. امروز تقریباً تمام کسانی که با نظام سیاسی فعلی مناسبتی ندارند و حتی مخالف نظام جمهوری اسلامی هستند، بابت خطرات چندپارگی و آشوب و تنش در جامعه ایرانی نگران هستند.باید توجه داشت که حتی اگر «نه» گفتن به انتخابات می‌توانست تعیین‌کننده باشد و یا تاثیر قابل‌ توجه و معناداری بر کنش سیاسی حاکمیت بگذارد، شاید گزینه قابل‌ تاملی بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«مشارکت آلمان در ماموریت دریایی در خلیج فارس الزامی است» | DW | 28.07.2019دولت بریتانیا از آلمان و دیگر کشورهای اروپا خواسته است در تضمین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس مشارکت کنند. برخی از سیاستمداران آلمان خواستار مشارکت این کشور در ماموریت ناوگان دریایی اروپا در خلیج فارس شده‌اند. فهمیدم چرا آلمان از آخوندای ما خوشش میاد و دل میده و قلوه میگیره با این منفوران‼️ شما هم مثل آخوند فقط دست بگیر دارید و دست بده ندارید! جونتون بالا بیاد، همه برن زمین را شخم بزنند و شما درو کنید؟ 🤨 مشارکت نمیخواد . ایران امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس را تامین‌میکند. تهدید اصلی آمریکا و انگلیس هستند که میخواهند حریم آبی ایران‌ را بین المللی جلوه دهند. تهدید هر فردی باشه. و حتی ایران. این رژیم قابل دفاع از ملت ایران نباید باشه. ملت وقتی از این رژیم متنفرند و بعد با این رژیم از مرزها دفاع میکنند باعث میشه که جدی گرفته نشوند!؟ نمیشه هم تو کوزه شاشید و هم از کوزه خورد. اگه بشه پس همین شدید که هستید. یک عده ملت ذهن حرزه!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایران: اعزام ناوگان دریایی اروپایی به خلیج فارس پیام خصمانه دارد | DW | 28.07.2019ایران به درخواست بریتانیا درباره تشکیل ناوگان اروپایی در خلیج فارس واکنش نشان داد و آن را عاملی برای افزایش تنش دانست. پیش از آن چند سیاستمدار آلمانی نیز خواستار مشارکت آلمان در ناوگان دریایی اروپایی شده بودند. امکان تشدید تنش فقط از سوی ج.ا ممکنه و لا غیر . ننه تون گاییده س ملایان ماله کش 👍😎
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صفایی‌فراهانی: مردم به حرف‌هایی گوش می‌دهند که بدانند در زندگی‌شان موثر استمحسن صفایی‌فراهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره مشارکت در انتخابات 98 گفت: این بار مردم باید خودشان تصمیم بگیرند. این بار دیگر وظیفه کسی نیست که بخواهد توصیه‌ای به مردم داشته باشد، چون مردم گوش نمی‌دهند. مردم زمانی به حرف کسی گوش می‌دهند که بدانند این حرف در زندگی و بهبود وضعیت آنها موثر بوده است. دوست عزیز، امروزه هیچ چیزی چاره‌ساز مشکلات مردم نیست اِلا روی آوردن به منجی بشریت. سید احمد_الحسن (ع) با ادله محکم و مستند بر تمام ادیان اتمام حجت کرده است. برای تحقیق 👇 ایران روایت_مرصاد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

نمی‌گذاریم آمریکا و انگلیس کنترل تنگه هرمز را در اختیار بگیرنددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با وزیر بین الملل حزب حاکم چین با تاکید بر سابقه تاریخی روابط دو تمدن ایران و چین، خواستار مشارکت دو کشور در توسعه اقتصاد و امنیت منطقه شد. دقیقا چیکار میکنید برادر رضایی؟ عملیات فریب اجرا میکنید؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مرگ ده‌ها نفر در حمله به یک مراسم سوگواری در نیجریهحداقل ۶۵ نفر در یک مراسم سوگواری در استان بورنو در شمال شرقی نیجریه در تیراندازی افراد مظنون به عضویت در بوکو حرام کشته شده اند. محمد بولاما از مقام های محلی گفت که به گمان او تازه ترین حمله به تلافی مرگ ۱۱ عضو بوکو حرام به دست همین روستاییان که دو هفته پیش روی داد انجام می شود. بوکو حرام یک گروه منافق وابسته به دبل او متعلق به سازمان های جاسوسی است که احتمالاسپاه قدس آخوندی هم آبشخوری در آنجا داشته باشد با افتخار میگم همه دنیا بدونن ، ما هم بوکوحرام داریم تو این 😎! آقا و دارو دستش هم بوکو حرامن ، هم حرام بوکو ! اینها پیشرفته ترن😎🤤 شك ندارم رد اين بوكوحرام رو هم بگيريد به حراميان حاكم در ايران ميرسيد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه نامه ظریف به رهبری در مورد سریال گاندو را تایید کردسخنگوی وزارت خارجه: اروپایی‌ها در حرف زدن کم نمی‌آورند و تکالیفی را می‌پذیرند. این دفعه حرف‌های جدی‌تری زدند ولی نمی‌شد روی حرف‌ها حساب کنیم و منتظر اقدامات عملی آنها هستیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »