کپسول‌های جنجالی چه شدند؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کپسول‌های جنجالی چه شدند؟ اولین نمونه از هتل‌های کپسولیِ وارداتی ۴ ماه پیش رونمایی شد. نخست گفتند: ۲۰۰ دستگاه از این کپسول‌ها در نقاطی از کشور مستقر خواهد شد.اما حالا مدیران کانون جهانگردی می‌گویند: فقط ۵ کپسول وارد شده که قرار است در فرودگاه استفاده شوند

به گزارش ایسنا، رونمایی از هتل‌های کپسولیِ وارداتی سروصدای زیادی به پا کرد. مراسم در ساختمان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد و مسؤولان گفتند که قرار است در فاز اول ۲۰۰ دستگاه از هتل‌های کپسولی را در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز مستقر کنند. واردات این کپسول‌ها درست در زمانی اتفاق افتاد که صنعت گردشگری تحت تاثیر ویروس کرونا به شدت در حال ضرر بود و فعالان این بخش منتظر حمایت دولت بودند. از این رو سرمایه‌گذاری برای وارد کردن چنین محصولی با انتقادهای زیادی مواجه شد.

حالا هادی سجادی‌راد، مدیر گردشگری و صنایع‌دستی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابتدا در خبری به نقل از او منتشر کرد در فاز اول ۲۰۰ دستگاه از هتل های کپسولی در تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز مستقر می‌شود، اینک به ایسنا گفت: لزوما معنای استقرار ۲۰۰ دستگاه هتل کپسولی به معنای این نیست که قرار است این ۲۰۰ عدد از خارج تامین شود.

مدیر گردشگری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی درباره هزینه خرید و واردات این یونیت‌ها نیز گفت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی واردکننده این هتل‌ها نبوده است. بخش خصوصی وارد کرده و قطعا اطلاعات را در اختیار بخش مالی قرار داده است. آن‌ها سرمایه‌گذارانی بودند که تمایل داشتند روی این هتل‌ها سرمایه‌گذاری کنند. این شرکت خصوصی ایرانی ۵ یونیت دو نفره با ظرفیت ۱۰ نفر به کشور وارد شده کرده است. بررسی در سایت‌های جهانی نیز نشان می‌دهد قیمت هر یک از این یونیت‌ها بین ۴۰۰ تا دو سه هزار دلار است.

وی اضافه کرد: شرکت‌های فروشنده نقشه‌های تولید هتل‌های کپسولی را در اختیار مشتری قرار نمی‌دهند، بنابراین نمونه‌های وارد شده فرصتی شد برای شرکت‌های داخلی تا بررسی لازم را برای ساخت و بومی سازی این مدل انجام دهند. تعدادی هم مجموعه صنعتی نیمه دولتی برای تجهیز و تامین قطعات این هتل‌ها تمایل نشان داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در صورت پرداخت جریمه به ویلموتس، این مبلغ از منابع دولتی برداشت نخواهد شدمعاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: تنها زمانی فدراسیون فوتبال از این معاونت درخواست کمک بنماید، معاونت حقوقی با رعایت اصول استقلال و عدم دخالت در امور، اقدام به کمک به این نهاد خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهاجرت فصلی ده‌ها هزار فلامینگو از دریاچه توز به مدیترانه آغاز شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »