کووید۱۹؛ توکیو سه ماه تا بازی‌های المپیک بار دیگر در وضعیت اضطراری قرار گرفت

23/04/2021 03:26:00 ب.ظ

کووید۱۹؛ توکیو سه ماه تا بازی‌های المپیک بار دیگر در وضعیت اضطراری قرار گرفت جزئیات بیشتر🔽

ژاپن, کووید-۱۹

کووید۱۹؛ توکیو سه ماه تا بازی‌های المپیک بار دیگر در وضعیت اضطراری قرار گرفت جزئیات بیشتر🔽

به گقته مقامات دولتی، وضعیت اضطراری وضع شده برای استان‌های توکیو ، اوزاکا، هیوگو و کیوتو قرار است تا یازدهم ماه مه ادامه داشته باشد.

دولت ژاپن روز جمعه توکیو و چند منطقه دیگر در این کشور را به دلیل شرایط ویژه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در وضعیت اضطراری بهداشتی قرار داد.این برای سومین بار طی دو سال گذشته است که دولت ژاپن برای جلوگیری از انتشار گسترده ویروس و مهار بیماری کووید مجبور به برقراری وضعیت اضطراری در برخی مناطق این کشور شده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی و خبرگزاری‌های ژاپنی، علاوه بر توکیو استان‌های اوزاکا، هیوگو و کیوتو به دلیل افزایش شمار مبتلایان و گسترش انواع مسری‌تر ویروس‌های جهش‌یافته در وضعیت اضطراری قرار می‌گیرند.یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن روز جمعه در سخنانی ضمن اشاره به مشاهده انواع متعدد ویروس جهش‌یافته در میان افراد مبتلا در برخی مناطق کشور تصریح کرد که استان‌های توکیو، اوزاکا، هیوگو و کیوتو از امروز تحت شرایط ویژه اضطراری قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ازچه باب کوید۱۹یاهمون کروناراکوید۱۹نام گذاشتن چرا مثلا نگذاشتن ۱۸یا۲۰ویا.....؟هرچندهرعددی دیگرهم می گذاشتن بازهمین سوال درذهن متبادرمی شدبااین وصف راست راستی چرا۱۹؟

مسابقات المپیک توکیو ممکن است «بدون حضور تماشاگران» برگزار شودرئیس کمیته برگزاری مسابقات المپیک تابستانی توکیو می‌گوید مسئولان برگزاری این رقابت‌ها تمام تلاش خود را خواهند کرد تا این مسابقات «لغو» نشود.

از تایپه تا توکیو؛ راهپیمایی روز جهانی حمایت از بهار میانمارراهپیمایی‌های اعلام همبستگی با معترضان میانمار و قیام خونین آنها روز یکشنبه در ۴۱ شهر از ۱۸ کشور جهان به ویژه در توکیو ، پایتخت ژاپن و سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شد.

تمایل وزنه‌بردار تراجنسیتی برای حضور در رقابتهای زنان المپیک توکیواین وزنه‌بردار نیوزیلندی می‌گوید قصد ندارد دنیا را تغییر دهد، تنها می‌خواهد در رشته‌ای که به آن علاقه دارد رقابت کند. کمتر شنیده شده که تراجنسی ها در رقابت های مردان شرکت کنند و موفق شوند چون قطعا شانس کمتری دارند. نمیشد یه عکس بهتر انتخاب کنند؟ یه عکس که وزنه رو درست بلند کرده نه این حالت که انگار از فرط فشار و ناتوانی وزنه رو ول داده.

«فایزر» و «بیون‌تک» ورزشکاران شرکت‌کننده در المپیک توکیو را واکسینه می‌کننددر بیانیه شرکت‌های داروسازی «فایزر» و «بیون تک» آمده است که برای سازماندهی روند واکسیناسیون ورزشکاران با «کمیته های المپیک در سراسر جهان» هماهنگی‌های لازم را انجام خواهند داد.

سهمیه‌های ورزش ایران در المپیک توکیو | DW | 08.05.2021نزدیک به ۱۰ هفته پیش از آغاز بازی‌های المپیک توکیو ، ورزشکاران ایران در ۱۴ رشته ورزشی مجموعا ۶۰ سهمیه کسب کرده‌اند.

Aa دولت ژاپن روز جمعه توکیو و چند منطقه دیگر در این کشور را به دلیل شرایط ویژه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در وضعیت اضطراری بهداشتی قرار داد.Aa رئیس کمیته برگزاری مسابقات المپیک تابستانی توکیو روز جمعه گفت که ممکن است این رقابت ها به دلیل همه گیری ویروس کرونا «بدون حضور تماشاگران» برگزار شود..Aa یک وزنه‌بردار نیوزیلندی آماده است تا به عنوان اولین ورزشکار تراجنسیتی در رقابت‌های المپیک شرکت کند.

این برای سومین بار طی دو سال گذشته است که دولت ژاپن برای جلوگیری از انتشار گسترده ویروس و مهار بیماری کووید مجبور به برقراری وضعیت اضطراری در برخی مناطق این کشور شده است. به گزارش رسانه‌های داخلی و خبرگزاری‌های ژاپنی، علاوه بر توکیو استان‌های اوزاکا، هیوگو و کیوتو به دلیل افزایش شمار مبتلایان و گسترش انواع مسری‌تر ویروس‌های جهش‌یافته در وضعیت اضطراری قرار می‌گیرند. سخنان او در حالی بیان می شود که کمتر از سه ماه تا آغاز مسابقات المپیک توکیو باقی مانده است. یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن روز جمعه در سخنانی ضمن اشاره به مشاهده انواع متعدد ویروس جهش‌یافته در میان افراد مبتلا در برخی مناطق کشور تصریح کرد که استان‌های توکیو، اوزاکا، هیوگو و کیوتو از امروز تحت شرایط ویژه اضطراری قرار می‌گیرند. به گقته مقامات دولتی وضعیت اضطراری وضع شده برای استان‌های یاد شده قرار است تا یازدهم ماه مه ادامه داشته باشد. رئیس کمیته برگزاری مسابقات المپیک توکیو گفت ممکن است «شرایطی پیش بیاید که نتوانیم اجازه حضور تماشاگران را بدهیم. زمان آغاز وضعیت اضطراری به نوشته رسانه‌های ژاپنی درست پیش از تعطیلات بهاره برنامه ریزی شده که طی آن شهروندان این کشور معمولا اقدام به مسافرت می‌کنند. هوبارد در حال حاضر در رده‌بندی جهانی در جایگاه شانزدهم این وزن حضور دارد.

به موجب مقرارت وضع شده، مراکز تجاری و بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ به همراه بارها و رستوران‌هایی که مشروبات الکلی سرو می‌کنند تا پایان محدودیت‌های تازه بسته خواهند بود و تغییراتی نیز در برنامه زمانی حرکت وسائل حمل و نقل عمومی و نیز قطارها و اتوبوس‌های بین شهری ایجاد خواهد شد. سیکو هاشیموتو اظهار داشت که مسئولان برگزاری رقابت ها تمام تلاش خود را خواهند کرد تا این مسابقات «لغو» نشود. این مقررات سخت گیرانه در حالی به اجرا گذاشته شده که توکیو حدود سه ماه دیگر باید میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ باشد؛ تورنمنتی بین‌المللی که سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در جهان لغو و برگزاری آن به امسال موکول شد. . مسئولان برگزاری این رقابت ها پیش از این اعلام کرده بودند که تماشاگران خارجی امکان سفر به توکیو و حضور در محل مسابقات را نخواهند داشت.