کوه‌های شمال چاد؛ مرز مخدوش میان طلا و مرگ

12/03/1401 10:46:00 ق.ظ

کوه‌های شمال چاد؛ مرز مخدوش میان طلا و مرگ این گزارش را بخوانید 🔽

حدود یک هفته پیش رسانه‌های فرانسوی زبان اخبار مربوط به کشتار در معادن چاد را آغاز کردند. دست‌کم صد معدنچی در شمال چاد، کشته شده‌اند. دولت عملا توانی برای مهار خشونت در این منطقه ندارد. حدود یک هفته پیش رسانه‌های فرانسوی زبان اخبار مربوط به کشتار در معادن چاد را آغاز کردند. حدود صد معدنچی در شمال چاد، کشته شده‌اند. دولت عملا توانی برای مهار خشونت در این منطقه ندارد.

کوه‌های تیبستی، محل وقوع این جنایت در شمال چاد و قلب صحرای آفریقا به «غرب وحشی» منطقه معروف است؛ جایی که هیچ قانونی بر آن حکمفرما نیست. فاصله نزدیک‌ترین منبع آب با معادن طلای تیبستی بیش از ۲۰۰ کیلومتر است و فروشندگان لیبیایی، به کارگران معدن آب شرب می‌فروشند.

آنطور که مقام‌های محلی می‌گویند ماجرای کشتار، بر سر یک دعوای بی‌اهمیت میان دو کارگر ساده آغاز و بعد از دقایقی به درگیری قومی میان معدنچیان لیبیایی و موریتانیایی حاضر در محل تبدیل شد. پس از خشونت‌های بی‌سابقه، مقام‌های محلی تصمیم گرفتند تمام فعالیت‌های معادن طلا را متوقف کنند.

رئیس جمهوری چاد در درگیری با شورشیان کشته شد حدود ۱۰ سال پیش، رگه‌های طلا در کوه‌های تیبستی کشف و پای هزاران نفر از شهروندان فقیر چاد و لیبی به منطقه باز شد. جویندگان طلا، معادن غیرقانونی را برای یافت رگه‌های جدید، معادن عمیق و عمیق‌تری حفر می‌کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

ترکیه: 5 تروریست در شمال سوریه از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه 5 تروریست پ.ک.ک/ ی.پ.گ را در شمال سوریه از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

چهارده تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدندچهارده تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند وزارت دفاع ملی ترکیه امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: 14 تروریست دیگر پ.ک.ک در چارچوب عملیات پنجه-قفل در شمال عراق از پای درآمدند.

محکومیت پنج شهروند تاجیکستان در آلمان به اتهام عضویت در داعش | DW | 01.06.2022دادگاهی در آلمان پنج شهروند تاجیکستان ساکن آلمان را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش به حبس محکوم کرد. طولانی‌ترین مدت حبس برای یکی از متهمان بیش از ۹ سال است. آنها به عنوان پناهجو به آلمان آمده بودند. داعش هنوزم مده تو آلمان؟

«هیمارس»‌ آمریکا در راه اوکراین؛ «کابوس طالبان» توازن قوا را در جنگ روسیه به هم می‌زند؟جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور یک بسته ۷۰۰ میلیون دلاری کمک نظامی دیگر را به اوکراین اختصاص خواهد داد. کاخ سفید گفته است تسلیحات جدید شامل راکت‌اندازهای «هیمارس» می‌شوند. اما این سامانه‌ موشکی چیست و چرا حضور آن در جنگ اوکراین سرنوشت‌ساز تلقی می‌شود؟

تیراندازی در یک مرکز بهداشتی در اکلاهمای آمریکا ۴ کشته به جا گذاشتفرد مهاجم که هویت وی هنوز اعلام نشده با ورود به یک ساختمان پزشکی در شهر تالسا اقدام به تیراندازی کرد و به گفته منابع پلیس سپس با شلیک به سوی خود در محل کشته شد.

اوکراین در آستانه هم‌گروه شدن با ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ | DW | 02.06.2022تیم ملی فوتبال اوکراین شامگاه ۱۱ خرداد (اول ژوئن) با پیروزی ۳ بر ۱ مقابل ملی‌پوشان اسکاتلند به فینال پلی‌آف اروپا صعود کرد. اوکراین در صورت موفقیت در پیکار پلی‌آف مقابل ولز، هم‌گروه ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد شد.