کوهنورد یابنده جعبه جواهرات صاحب نیمی از آن شد | DW | 05.12.2021

14/09/1400 09:38:00 ب.ظ

یک کوهنورد در یکی از یخچال‌های کوه مون بلان در آلپ جعبه‌ای حاوی زمرد و یاقوت سرخ و کبود پیدا کرد که بازمانده یک هواپیمای سقوط کرده بود. پس از گذشت چند سال بالاخره تصمیم گرفته شد نیمی از سنگ های قیمتی به یابنده تعلق گیرد.

جعبه جواهرات, کوه مون بلان

یک کوهنورد در یکی از یخچال‌های کوه مون بلان در آلپ جعبه‌ای حاوی زمرد و یاقوت سرخ و کبود پیدا کرد که بازمانده یک هواپیمای سقوط کرده بود. پس از گذشت چند سال بالاخره تصمیم گرفته شد نیمی از سنگ های قیمتی به یابنده تعلق گیرد.

یک کوهنورد در یکی از یخچال‌های کوه مون بلان در آلپ جعبه‌ای حاوی زمرد و یاقوت سرخ و کبود پیدا کرد که بازمانده یک هواپیمای سقوط کرده بود. پس از گذشت چند سال بالاخره تصمیم گرفته شد نیمی از سنگ های قیمتی به یابنده تعلق گیرد.

اریک فورنیر، شهردار شهر کوچک شامونی در این رابطه گفت: «سنگ‌های گران‌قیمت این هفته به دو قسمت مساوی تقسیم شدند که ارزش هر قسمت ۱۵۰هزار یورو است.»به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدفورنیر گفت، خشنود است از این‌که این قضیه بالاخره فیصله یافته است.

شهردار شامونی از صداقت کوهنوردی که این سنگ‌ها را در سپتامبر ۲۰۱۳ در میان یخچال بوسون یافته بود قدردانی کرد. این کوهنورد که آن زمان ۲۰ ساله بود، پس از یافتن جعبه حاوی سنگ‌های قیمتی در ارتفاع ۴۳۰۰ متری بر فراز شهرک شامونی، آن‌ را به ژاندارمری محل تحویل داد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

روایت یک مقام وزارت خارجه از سختی و دشواری کار تیم مذاکراتی ایران در وینروایت یک مقام وزارت خارجه از سختی و دشواری کار تیم مذاکراتی ایران در وین: سختی و مشکل کار تیم مذاکراتی ایران در آن است که آنچه را می‌داند فعلا نمی‌تواند علنی سازد زیرا که حریف دست او را می‌خواند. والا ما راضی نیستیم اینقد به خودشون فشار بیارن. یکم هم به خودشون استراحت و تفریح بدن. کسشر میگی ها کاش علنی کنه ببینیم چی نوشتند تو اون نامه ها که جریان به هم خورد

کسب یک مدال طلا و یک نقره توسط وزنه‌برداران در قهرمانی جهاندر آخرین روز از رقابت‌های پاراوزنه برداری قهرمانی جهان امین زاده با مهار وزنه ۲۵۵ کیلوگرم به مدال طلا و صیادی با مهار وزنه ۲۴۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند یه نکته بگم به عمق فاجعه اقتصاد ایران پی ببر ارزش یک شیبای بدون پشتوانه یکساله بیصاب جوک معدل ۱۵ریال هست... توجه کن یعنی خاک عالم تو سره تک تک سردمداران ج ا خاک توسر کل سیستم اقتصادی وبانک مرکزی و کارشناسان اقتصادی واقعا باس از شرم اب بشید و حتی خودکشی هم کمه براتون

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرددر میان مسافران این پرواز یک‌طرفه، ۲۵۸ افغان که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری داشته‌اند حضور دارند.

اردوغان: زنان ترکیه پیشتر از بسیاری از کشورهای اروپایی حق شرکت در انتخابات را کسب کرده‌انداردوغان: زنان ترکیه پیشتر از بسیاری از کشورهای اروپایی حق شرکت در انتخابات را کسب کرده‌اند

سرقت بیش از ۹ هزار در منهول فاضلاب در خوزستان طی یک‌سال

بازداشت یک فعال کارگری در اصفهان

هشت سال پس از یافتن جواهرات ارزشمند در یکی از یخچال‌های کوه مون بلان، سنگ‌های گران‌قیمت بین کوهنوردی که آن‌ها را یافته بود و ادارات محلی تقسیم شدند.به گزارش ایسنا، سید رسول موسوی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت : «‏سختی و مشکل کار تیم مذاکراتی ایران در آن است که آنچه را می داند فعلا نمی تواند علنی سازد زیرا که حریف دست او را می خواند.به گزارش ایسنا، در آخرین روز از رقابت‌های پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان که در گرجستان در حال برگزاری است، امروز(یک‌شنبه ۱۴ آذر)، احمد امین‌زاده و مهدی صیادی در دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم به روی تخته رفتند که امین زاده با مهار وزنه ۲۵۵ کیلوگرم به مدال طلا و  صیادی با مهار وزنه ۲۴۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.Send فرانسه می‌گوید توانسته بیش از ۳۰۰ نفر از جمله ۲۵۸ افغان را روز جمعه از افغانستان خارج کند.

اریک فورنیر، شهردار شهر کوچک شامونی در این رابطه گفت: «سنگ‌های گران‌قیمت این هفته به دو قسمت مساوی تقسیم شدند که ارزش هر قسمت ۱۵۰هزار یورو است.» به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید فورنیر گفت، خشنود است از این‌که این قضیه بالاخره فیصله یافته است.» انتهای پیام. شهردار شامونی از صداقت کوهنوردی که این سنگ‌ها را در سپتامبر ۲۰۱۳ در میان یخچال بوسون یافته بود قدردانی کرد. این کوهنورد که آن زمان ۲۰ ساله بود، پس از یافتن جعبه حاوی سنگ‌های قیمتی در ارتفاع ۴۳۰۰ متری بر فراز شهرک شامونی، آن‌ را به ژاندارمری محل تحویل داد. این سنگ‌ها از جنس زمرد و یاقوت سرخ و کبود در کیسه‌های کوچکی با برچسب"ساخت هند" بسته‌بندی شده بودند. ماکرون: کشورهای اروپایی دفتر مشترک نمایندگی در افغانستان تاسیس می‌کنند از زمان به قدرت رسیدن طالبان در ماه اوت در افغانستان، بسیاری از کشورهای خارجی از جمله تمام کشورهای اروپایی سفارت‌خانه‌های خود در افغانستان را تعطیل کردند و تمام دیپلمات‌ها به خانه بازگشتند.

احتمال داده می‌شود، این جواهرات در هواپیمایی بوده که حدود ۵۰ سال پیش در این منطقه به کوه مون بلان اصابت کرده بود. صاحب جواهرات پیدا نشد در سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۶ دو هواپیمای مسافربری هندی به کوه مون بلان برخورد کردند و منهدم شدند. در سقوط هواپیمای اول ۵۸ نفر و در سقوط دومین هواپیما ۱۱۷ نفر جان خود را از دست دادند. هیچ یک از مسافران و خدمه هواپیماها جان سالم به در نبردند. از آن زمان بدین سو، هر چند گاه یک بار تکه‌هایی از هواپیما و یا چمدان‌ها و بقایای اجساد در این منطقه پیدا می‌شوند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید گمان زده می‌شود که این جعبه حاوی جواهرات متعلق به هواپیمای ایرایندیا بوده است که در ۲۴ ژانویه ۱۹۶۶ در ارتفاع ۴۷۵۰ متری به کوه مون بلان اصابت کرد و متلاشی شد. تحقیقات نشان داد که نمی‌توان صاحب یا وراث این جواهرات را پیدا کرد. تاریخ .