کولبران و دست‌فروشان لیسانسه؛ چرا جوانان سردشت مهاجرت می‌کنند؟

10/08/1399 05:49:00 ب.ظ

سال‌هاست که نام سردشت نه با جنگل‌ها و جاذبه‌های طبیعی‌اش، بلکه با بمباران شیمیایی، فقر، بی‌کاری، خودکشی و اعتیاد تداعی می‌شود. نماینده این شهرستان از مهاجرت گسترده شهروندان سردشت خبر می‌دهد. علت این مهاجرت چیست؟ اخبار_ایران awatpouri گزارش می‌دهد

با «کردپرس»، با اشاره به این که سردشت با نرخ بی‌کاری ۲۳ درصد، بیشترین آمار بی‌کاری را در استان دارد، گفته است که این آمار دو برابر میانگین استانی است.

او در این گفت‌وگو به آمار بالای آسیب‌های اجتماعی مانند بی‌کاری، افسردگی، طلاق و خودکشی اشاره کرده و عنوان کرده است که ۹۰ درصد مردم این شهرستان دارای مشاغل کاذب هستند و سردشت در آمار خودکشی منجر به مرگ در سال ۱۳۹۷ رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

دلایل مهاجرت جوانان از سردشت یک اقتصاددان اهل شهرستان سردشت که به دلایل امنیتی نخواست نامش در این گزارش ذکر شود، در خصوص دلایل مهاجرت جوانان سردشتی می‌گوید: «تلاش برای زندگی بهتر و پیدا کردن لقمه‌ای نان و البته چشم و هم‌چشمی‌هایی که در این بین وجود دارد، باعث شده که عده‌ زیادی از جوانان سردشتی راه مهاجرت در پیش بگیرند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

awatpouri قابل توجه کسانی که ان خانواده که در مانش کشته شدن را متهم بع این میکنن که چرا سردشت شیمیایی با هزار و یک بدبختی را رها کردن و به اب زدن، این نادانهای بهترست این گزارش را بخوانن، تا بیاموزند ابتدا قضاوت نکنن... awatpouri تاراج و سرکوب سازمان یافته حکومت شیعی برای قلع و قمع اقوام ایرانی به ویژه کردها.

برگزاری جشن‌های «روز مردگان» در مکزیک در اوج شیوع ویروس کرونامکزیکی‌ها در این مراسم سنتی که ۳۱ اکتبر آغاز و ۲ نوامبر پایان می‌یابد به مقام درگذشتگان و عزیزان خود ادای احترام می‌کنند.

مهاجرت‌های پرخطر ایرانیان؛ 'وقتی که راه دیگری نمانده است' | DW | 30.10.2020غرق شدن اعضای خانواده کرد ایرانی در کانال مانش بین فرانسه و بریتانیا موجی از بحث‌ مهاجرت از ایران را برانگیخت. یک نماینده کرد در مجلس گفته است بیش از هزار نفر در پنج ماه گذشته از سردشت مهاجرت کرده‌اند.

نماینده سردشت: هزار جوان سردشتی در ۵ ماه گذشته از کشور رفته‌اندکمترین وظیفه ما در این برهه حساس اینه که رسانه ها رو وادار کنیم تا در راهی که منتهی به براندازی رژیمه قدم بردارند نه اینکه به اصلاح طلبان و مجاهدین و امثالهم تریبون بدند HardtaLkinvitePahLavi

تبریک پله به «دوست بزرگ، مارادونا»: باشد که همیشه بخندی و من را بخندانیپله این پیام را به زبان‌های پرتغالی، اسپانیایی و انگلیسی و همراه با عکسی از خودش و مارادونا در جریان بازی دوستانه آرژانتین و ایتالیا در ۱۰ ژوئن ۱۹۸۷ منتشر کرده است.

تازه‌ترین آمار از زلزله در ترکیه و یونان؛ ۱۴ کشته و ۴۱۹ زخمیزلزله جمعه در ترکیه ۱۲ کشته و ۴۱۹ زخمی داشت و در یونان نیز ۲ نوجوان در جزیره «ساموس» جان خود را از دست دادند. گزارشی درباره مصدومان احتمالی این زلزله در یونان منتشر نشده است

چرا پذیرش اینکه یک همجنسگرا هستم برایم دشوار‌ بود؟گرایش جنسی،‌مانند اعتقاد دینی، حریم خصوصی افراد است. وقتی پائین‌تنه محترمتان را روی خط می‌گذارید،‌ نشان می‌دهید که با آخوند متجاوز هیچ تفاوتی ندارید.