کوربین: اگر حزب کارگر دولت تشکیل دهد از طریق سازمان ملل برجام را احیا می‌کند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

جرمی کوربین در پارلمان بریتانیا از بوریس جانسون انتقاد کرد که در محکوم کردن اقدام یک جانبه ترامپ در خروج یک طرف از توافق هسته‌ای ایران که جامعه بین‌المللی آن را پذیرفته ناتوان بوده است. او همچنین از نخست وزیر بریتانیا پرسید ' 'آیا دولت از مقامات ایران خواهد خواست به دستگیری ناعادلانه نازنین زاغری رتکلیف خاتمه دهند'.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، وعده داد که"اگر حزب کارگر دولت تشکیل دهد، تلاش خستگی‌ناپذیری از طریق سازمان ملل خواهد کرد تا برای برقراری توافق هسته‌ای مذاکره شود و خطر جنگ در خلیج فارس برطرف شود".

جرمی کوربین در پارلمان بریتانیا گفت"درباره ایران باید به این توجه کرد که نخست وزیر در محکوم کردن اقدام یک جانبه دونالد ترامپ در خروج یک طرفه از توافق هسته‌ای ایران که جامعه بین‌المللی آن را پذیرفته ناتوان بوده است". او از نخست وزیر بریتانیا پرسید"آیا نخست وزیر برنامه‌ای دارد تا به همکاری شرکای اروپایی توافق هسته‌ای ایران را دوباره برقرا کند و تنش در خلیج فارس کاهش یابد؟"آقای جانسون در پاسخ به سوال و انتقاد جرمی کوربین گفت که دولت او به طور فعال با شرکا دوستان اروپایی‌اش همکاری داشته تا اطمینان یابد توافق هسته‌ای ادامه پیدا کند". او گفت وزارت خارجه نیز فعالانه در این مسیر قدم برمی‌دارد.

نخست وزیر بریتانیا در این زمینه پاسخ داد که وزارت خارجه در تلاش است تا از آزادی نازنین زاغری راتکلیف، شهروند ایرانی- بریتانیایی و دیگر افرادی که با اتهامات مشابه در بازداشتند اطمینان یابد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت بوریس جانسون اکثریت عملی را در مجلس بریتانیا از دست دادبا خروج یک نماینده محافظه‌کار از این حزب و پیوستنش به حزب لیبرال دمکرات، دولت بوریس جانسون اکثریت عملی را در مجلس بریتانیا از دست داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نخست وزیر گرجستان بعد از ۱۴ ماه از سمت خود کناره‌گیری کرد«ماموکا باختادزه» نخست وزیر گرجستان تنها پس از ۱۴ ماه از سمت خود کناره‌گیری کرد.\r\n آقای «باختادزه» دوشنبه شب استعفای خود را در فیسبوک اعلام کرد.\r\n او نوشت ماموریت خود را در زمین چارچوب استراتژی توسعه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

امارات: ما از لبنانی‌ها که از تصمیم‌ یکجانبه رنج می‌برند، حمایت می‌کنیمانور قرقاش وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجی، با انتقاد ضمنی از تک‌روی حزب الله لبنان در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمایت بیش از ۲۰۰ هنرمند از عکاس زندانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آلمان ۸۰ سال پس از آغاز جنگ جهانی دوم از لهستانی‌ها عذرخواهی کردفرانک-والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان ۸۰ سال پس از شروع جنگ جهانی دوم، از لهستانی‌ها به‌خاطر استبداد نازی‌ها عذرخواهی و طلب بخشش کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »