کودکان اوکراین خواستار برقراری هرچه سریعتر صلح و آرامش هستند

14/03/1401 01:48 ب.ظ

کودکان اوکراین خواستار برقراری هرچه سریعتر صلح و آرامش هستند بر اساس اعلام دفتر دادستانی اوکراین، در نتیجه حملات ارتش روسیه علیه اوکراین، تاکنون 261 کودک جان خود را از دست داده و 724 کودک مجروح شد‌ه‌اند.

کودکان اوکراینی خواستار اتمام هرچه سریعتر درگیری‌ها و برقراری صلح و آرامش هستند. - خبرگزاری آناتولی 04.06.2022 کی‌کیف/خبرگزاری آناتولی بر اساس اعلام دفتر دادستانی اوکراین، در نتیجه حملات ارتش روسیه علیه اوکراین، تاکنون 261 کودک جان خود را از دست داده و 724 کودک مجروح شد‌ه‌اند.

صد روز از آغاز جنگ روسیه علیه اوکراین سپری می‌شود و کودکان اوکراینی خواستار اتمام هرچه سریعتر درگیری‌ها و برقراری صلح و آرامش هستند.

بیشترین آسیب این جنگ را کودکان در مناطق دونتسک، کی‌یف، خارکیف، چرنیهیف، لوهانسک، خيرسون، زاپروژیا، سومی و میکولائیف متحمل شده اند. داریا هراسیمچوک، کمیسر حقوق کودکان و توانبخشی اوکراین اعلام کرد که حدود 190 کودک مجروح در جنگ در بیمارستان‌های مختلف این کشور تحت درمان هستند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است تعداد کودکانی که در جنگ جان خود را از دست داده یا مجروح شده باشند بیشتر باشد، گفت: ما هیچ اطلاعاتی در مورد وضعیت مناطق اشغالی نداریم. مطمئنم با ورود نیروهای ما به این مناطق، این تعداد افزایش خواهد یافت. headtopics.com

میلانا بوزا، (6 ساله) که با همسالان خود در مرکز بورودیانکا بازی می‌کند، به خبرنگار آناتولی گفت: به دلیل جنگ به مهد کودک نمی‌روم و مجبورم در خیابان بازی کنم.

ادامه مطلب:
aa_persian »