کودکان زباله‌گرد در گودها شرایط سختی دارند

19/06/1399 12:32:00 ب.ظ

عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان از مکان‌های مملو از زباله در حاشیه شهرها به نام «گود» خبر داد و گفت: کودکان زباله‌گرد به گودها می‌روند و در آنجا در شرایط بسیار سخت و عجیبی زندگی و آنجا هم زباله‌گردی می‌کنند

تهران - ایرنا - عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان از مکان‌های مملو از زباله در حاشیه شهرها به نام «گود» خبر داد و گفت: کودکان زباله‌گرد به گودها می‌روند و در آنجا در شرایط بسیار سخت و عجیبی زندگی و آنجا هم زباله‌گردی می‌کنند. وی ادامه داد: از سوی دیگر کودکان زباله‌گرد از این طریق امرار معاش می‌کنند و زندگی آنها تامین می شود، پس اگر کار آنها را بگیریم باید به فکر معاش کودکان نیز بود.

عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: ریشه اصلی کار کودک، فقر و مشکلات معیشتی است پس لازم است که خدمات حمایتی و اجتماعی به کودکان ارائه شود به آن معنا که کودکان کار در جایگاهی که هستند، باید خدمات بگیرند، آموزش داده شوند، توانمند شوند و در صورت گرفتن کار آنها، باید این امکان برای آنها وجود داشته باشد که بتوانند از پس زندگی خود برآیند.

نادی تصریح کرد: به رغم وعده‌هایی که داده شده شاهدیم که همچنان کودکان در منظر عام، زباله‌گردی می‌کنند. خدمات حمایتی و اجتماعی آنان اجرا نمی‌شود و پیمانکاران به راحتی کودکان را به کار می گیرند و خدمات بهداشتی آموزشی و اجتماعی که کیفیت زندگی کودکان را تحت تاثیر قرا ر می‌دهد، وجود ندارد.

وی گفت: کودکان کار هر روز خشونت‌های زیادی تحمل می کنند و گویا هیچکس وظیفه قانونی خود را انجام نمی دهد و هیچ برنامه جامعی برای ورود به این حوزه وجود ندارد. آمار دقیقی از کودکان کار در کشور در دست نیست، آمارهای غیررسمی از حدود ۱۵ هزار تا هفت میلیون نفر کودک کار متغیر است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

رهبر مخالفان در ونزوئلا از ارتش می‌خواهد از تحریم انتخابات پشتیبانی کند🔺رهبر مخالفان در ونزوئلا از ارتش می‌خواهد از تحریم انتخابات پشتیبانی کند ⚡️ خوان گوایدو، رهبر مخالفان در ونزوئلا، از رهبران نظامی آن کشور خواسته است که از تحریم انتخابات پارلمانی ۶ دسامبر ونزوئلا حمایت کنند.

از حجاب اجباری در خانه تا عکس یادگاری با ماسک؛ مدرسه در دوران کرونا

وزارت دفاع افغانستان: بیش از 50 شبه‌نظامی طالبان در ولایات مختلف کشته شدند

دادگاه رسیدگی به پرونده استرداد جولیان آسانژ در بریتانیا از سرگرفته شدبه ادعای مقامات قضایی ایالات متحده،‌ آقای آسانژ در همدستی با یک تحلیلگر اطلاعاتی ارتش آمریكا، سیستم‌های رایانه‌ای پنتاگون را هک كرده و صدها هزار فایل حاوی اطلاعات محرمانه دیپلماتیک و نظامی در خصوص جنگ‌های عراق و افغانستان را منتشر کرده است.

حمایت کانون وکلای فرانسه از نسرین ستوده و وکلایی که جان‌شان در خطر است

حقوق بشر، از محورهای گفتگوی وزیر امور خارجه سوئیس در ایران؟ | DW | 07.09.2020درباره مضمون مذاکرات ایگناتسیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس با مقامات جمهوری اسلامی ایران اطلاع‌رسانی دقیقی نشده است. کاسیس با انتشار یک پست توییتری گفته با مقامات ایران بر سر کانال مالی و مسائل حقوق بشر گفتگو کرده است.