کودکی ۱۰ ساله در دهلران بر اثر انفجار مین کشته شد

05/10/1400 09:44 ب.ظ

انفجار یک مین به جای مانده از جنگ ایران و عراق جان کودکی ۱۰ ساله را در دهلران استان ایلام گرفت. به گفته فرمانده انتظامی شهرستان دهلران، ترکش حاصل از انفجار مین به سینه این کودک اصابت کرد. اخبار_ایران حقوق‌_کودکان

منوچهر مکی، فرمانده انتظامی دهلران روز یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ درباره جزییات این رویداد گفت: این کودک ۱۰ ساله عشایر در منطقه مرزی اطراف ابوغویر شهرستان دهلران مشغول چرای دام بود، که بر اثر برخورد احشام با مین ضد نفر، ترکش حاصل از انفجار مین به سینه‌اش...

منوچهر مکی، فرمانده انتظامی دهلران روز یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ درباره جزییات این رویداد گفت: این کودک ۱۰ ساله عشایر در منطقه مرزی اطراف ابوغویر شهرستان دهلران مشغول چرای دام بود، که بر اثر برخورد احشام با مین ضد نفر، ترکش حاصل از انفجار مین به سینه‌اش اصابت کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان دهلران افزود: پس از انفجار، کودک زخمی برای ادامه درمان به درمانگاه بخش دشت عباس شهرستان دهلران اعزام شد اما به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. ایران دومین کشور آلوده به مین در دنیا است و به گفته رییس مرکز مین‌زدایی ایران، چهل و دو هزار کیلومتر مربع از خاک ایران به انواع مین و مواد منفجره آلوده است.

با وجود گذشت بیش از سه دهه از پایان جنگ ایران و عراق، مین‌های عمل نکرده هم‌چنان در استان‌های مرزی ایران قربانی می‌گیرند. جمهوری اسلامی نیز، برخلاف مقاوله‌نامه های، همچنان به تولید و کاشت مین‌های ضد نفر ادامه می‌دهد. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

حمله موشکی حوثی‌ها به مارب؛ 3 کشته و 8 زخمیبر اثر حمله موشکی حوثی‌ها به استان مارب یمن 3 نفر کشته و 8 نفر دیگر مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی

حمله تروریستی در سومالی؛ 4 نظامی کشته شدندبر اثر حمله تروریستی علیه نیروهای نظامی سومالی 4 نیروی امنیتی این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

واژگونی قایق پناهجویان در آب‌های یونان دست‌کم ۱۶ قربانی گرفتدر سومین حادثه مرگبار برای پناهجویان، واژگونی یک قایق دیگر که روز جمعه رخ داد دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟

واردات اقلام ضروری خانوارها مشمول مالیات بر ارزش افزوده شدگمرک ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که واردات اقلام ضروری خانوارها از گندم و برنج گرفته تا شیرخشک کودک و روغن مشمول مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد. ملت مااصولا ملت منتظری هستن و1400ساله برده اسلام کثافتن خونحوار متوحشن وبویی ازشرف غیرت هویت نبردن واز واژه غیرت برای قتل های ناموسی بهره میگیرن این ملت را تودریا بریزی اب شش درمیارن ملتی خفته برابر کنج جهان ولی از گشنگی از خون هم تعذیه میکنن ملت لاف زن مرده پرست گنده گوز توخالی بالاخره باید افزایش چندصد درصدی بودجه نهادهای بی خاصیت مذهبی جمهوری اسلامی و سپاه از یک جایی تامین بشه. کجا راحت و بیدردسر تر از جیب مردم. صداشون هم دربیاد یکی میزنند توی سرشون.

اولین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در دولت سیزدهم برگزار شد / تاکید معاون اول رییس جمهور بر پیگیری مداوم مشکلات معلولانکمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور معاون اول رییس جمهور تشکیل جلسه داد. ای خدا چقدر نفرت انگیز و دروغگویید!!! اين تأكيدات و دستورات آقايان سرانجامي هم دارد؟!

استان‌وایر- انفجار یک مین به جای مانده از جنگ ایران و عراق جان کودکی ۱۰ ساله را در دهلران استان ایلام گرفت.

منوچهر مکی، فرمانده انتظامی دهلران روز یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ درباره جزییات این رویداد گفت: این کودک ۱۰ ساله عشایر در منطقه مرزی اطراف ابوغویر شهرستان دهلران مشغول چرای دام بود، که بر اثر برخورد احشام با مین ضد نفر، ترکش حاصل از انفجار مین به سینه‌اش اصابت کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان دهلران افزود: پس از انفجار، کودک زخمی برای ادامه درمان به درمانگاه بخش دشت عباس شهرستان دهلران اعزام شد اما به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

ایران دومین کشور آلوده به مین در دنیا است و به گفته رییس مرکز مین‌زدایی ایران، چهل و دو هزار کیلومتر مربع از خاک ایران به انواع مین و مواد منفجره آلوده است.

با وجود گذشت بیش از سه دهه از پایان جنگ ایران و عراق، مین‌های عمل نکرده هم‌چنان در استان‌های مرزی ایران قربانی می‌گیرند.

جمهوری اسلامی نیز، برخلاف مقاوله‌نامه های، همچنان به تولید و کاشت مین‌های ضد نفر ادامه می‌دهد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: