کودکان بلوچ در پی آب، در معرض خطر تمساح - BBC News فارسی

10/06/1399 09:59:00 ب.ظ

کودکان بلوچ در پی آب، در معرض خطر تمساح

سال‌ها است که کودکان روستاهای سیستان و بلوچستان در آب‌های برکه‌ها و رودخانه‌ها غرق یا طعمه تمساح‌ها می‌شوند.

این روستاها به آب آشامیدنی دسترسی ندارند و کودکان مجبورند برای آوردن آب به گودال‌های آبی که هوتک خوانده می‌شوند بروند. سال گذشته هم قطع دست کودکی به نام حوا در حمله تمساح‌ها خبرساز شد. با این حال مسئولان می‌گویند کسی محتاج آب رودخانه‌ها نیست و حوادثی که رخ می‌دهد به دلیل بی احتیاطی ساکنان است..شرکت صاحب این برج‌ و هتل‌ها در بیانیه خود آورده است که تعطیل شدن این مکان در ماه مارس و هزینه‌های جاری از زمان شیوع کرونا به همراه کمبود درآمد عامل این تصمیم بوده است..در این حادثه هر چهار سرنشین این خودرو جان باختند و یک سرباز آمریکایی نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شد..میزان بارش در این ایالت در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است..

باران عباسی گزارش می‌دهد...یک شرکت ساخت‌و‌ساز مالزیایی مستقر در کانادا که به نام «گروه هلبورن» فعالیت می‌کند، طبق توافقی در سال ۲۰۱۳ امتیاز حق استفاده از نام ترامپ را در پروژه‌های خود خریداری کرده است و مالک این برج به شمار می‌رود..

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ورشکستگی برج و هتل ترامپ در ونکوور کانادا در پی همه‌گیری کروناپیمانکار برج و هتل‌های‌ بین‌المللی ترامپ در ونکوور کانادا در پی رکود ناشی از همه‌گیری کرونا اعلام ورشکستگی کرده است بیشتر بخوانید🔽

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.

جاری شدن سیل در هند در پی باران‌های موسمیبنابر اعلام مقامات ایالت گجرات در غرب هند، باران‌های موسمی در دو روز گذشته باعث مرگ دست‌کم ۱۴ تن شده است.

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.

شناسایی ۱۷۵۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۰۳ نفر در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: شناسایی ۱۷۵۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۰۳ نفر در شبانه روز گذشته