کودک افغان پس از سه روز در چاه زابل جان باخت | DW | 18.02.2022

29/11/1400 07:30:00 ب.ظ

مقام‌های محلی ولایت زابل اعلام کرده‌اند که حیدر، کودک شش ساله زابلی که از سه روز به این طرف در یک چاه گیر افتاده بود جان خود را از دست داد. دو مقام طالبان بر عملیات تیم نجات این کودک نظارت داشتند.

مقام‌های محلی ولایت زابل اعلام کرده‌اند که حیدر، کودک شش ساله زابلی که از سه روز به این طرف در یک چاه گیر افتاده بود جان خود را از دست داد. دو مقام طالبان بر عملیات تیم نجات این کودک نظارت داشتند. به گزارش بخش دری دویچه وله، انس حقانی، مشاور وزارت کشور طالبان و عضو ارشد این گروه در پیامی در...

به گزارش بخش دری دویچه وله، انس حقانی، مشاور وزارت کشور طالبان و عضو ارشد این گروه در پیامی در صفحه توییترش خبر مرگ حیدر شش ساله را تایید کرده است. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی در این سه روز دست به دست می‌شد حاکی از آن بود که علاوه بر تیم عملیات نجات، شمار زیادی از مردم محل نیز برای نجات این کودک در محل حادثه گرد آمده بودند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در مورد اقدام طالبان برای نجات این کودک دیدگاه‌های متفاوتی عرضه کرده‌اند. این کاربران در پیام‌های خود از کشته شدن شمار زیادی کودک یاد کرده‌اند که طی دو دهه گذشته در جریان حملات طالبان جان خود را از دست داده‌اند.

در پی قدرت‌گیری طالبان و سقوط کابل ده‌ها هزار شهروند افغانستان از کشور خارج شدند، هزاران نفر دیگر هم چنین قصدی دارند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گزارش رویترز از پیش‌نویس برجام: خبری از لغو تحریم‌های نفتی نیست

کشف محموله عتیقه قاچاق پیش از خروج از ایران در مرز ترکیهگمرک ایران از کشف یک محموله قاچاق بسیار ارزشمند عتیقه‌جات که بین اثاثیه خانه جاسازی شده بود، در مرز ترکیه خبر داد.

جانسون: حمله به مهد کودک در شرق اوکراین به‌منزله آغاز جنگ استدر بحبوحه نگرانی‌های شدید غرب از تهاجم قریب الوقوع روسیه به اوکراین، روستای اوکراینی استانیتسیا لوهانسکا با سلاح‌های سنگین جدایی‌طلبان دونباس (تحت حمایت

واگذاری سرپرستی ۱۲۵۶ کودک در سال جاری/ بررسی پرونده‌های ۲۶ هزار خانواده متقاضی فرزندخواندهمدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۲۵۶ مورد فرزندخواندگی صورت گرفته است که از این تعداد ۲۷۲ مورد با حکم قضایی به صورت امین موقت بوده و ۹۸۵ مورد نیز براساس حکم قضایی فرزندخوانده شده‌اند.

عکس روز: از محکم‌کاری تا بی‌خیالی | DW | 18.02.2022از محکم‌کاری تا بی‌خیالی وضعیت بحرانی پیک ششم کرونا در ایران روندی غیرقابل کنترل به خود گرفته است. در حالی فوتی‌های روزانه نزدیک به ۲۰۰ نفر ثبت می‌شود که هشدارهای متعدد کارشناسان مبنی بر رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی همچنان مورد بی‌توجهی است. عکس روز: شما به تظاهرات ضد واکسن خودت برس گه‌ کشور ما رو نخور میزان پایبندی خیلی کم شده

یک بند از لایحه بودجه به ضررِ «کارگران دولت» / چرا فقط ۱۰ درصد افزایش دستمزد؟همین سال گذشته، در میانه سال، حقوق کارمندان دولت را در دو مرحله ۵۰ درصد به اسم مزایای انگیزشی و رفاهی زیاد کردند اما ما کارگران دولت، هیچ سهمی از این افزایش حقوق نداشتیم؛ سال آینده نیز مطمئنیم به هزار ترفند، حقوق کارمندان دولت را به نام تطبیق و رفاهیات بالا خواهند برد اما باز ما را با این استدلال که «شما کارگرید» خط خواهند زد؛ اگر ما کارگریم، چرا نمی‌گذارید مزدمان را شورایعالی کار تعیین کند؟