کودتای میانمار؛ ادامه تظاهرات و نگرانی از تحویل مسلمانان پناهجو در مالزی به کودتاگران

02/12/1399 07:27 ب.ظ

روز شنبه و در جریان تظاهرات مخالفان کودتاگران و حکومت نظامی در شهر ماندالای، دو معترض در پی اصابت گلوله جنگی نیروهای امنیتی به سر و سینه، کشته شدند.

روز شنبه و در جریان تظاهرات مخالفان کودتاگران و حکومت نظامی در شهر ماندالای، دو معترض در پی اصابت گلوله جنگی نیروهای امنیتی به سر و سینه، کشته شدند. ناظران حقوق بشر در میانمار گزارش کردند روز شنبه و در جریان تظاهرات مخالفان کودتاگران و حکومت نظامی در شهر ماندالای، دو معترض در پی اصابت گلوله جنگی نیروهای امنیتی به سر و سینه، کشته و چندین نفر دیگر به‌شدت زخمی شدند.

اعتراض‌ها در نزدیکی بارانداز بندر یادانابون ماندالای با خشونت شدید پلیس رو‌به‌رو شد؛ منطقه‌ای که کارگرانش روز شنبه به جنبش نافرمانی مدنی پیوستند.

به این ترتیب شمار جان‌باختگان اعتراضات در میانمار به سه نفر رسید. روز جمعه خانواده یکی از معترضانی که هفته گذشته و پس از اصابت گلوله به سرش در بیمارستان بستری شده بود، خبر درگذشت وی را تائید کردند. جنبش نافرمانی مدنی در میانمار از هفته گذشته و پس از تصمیم کارگران راه‌آهن برای اعتصاب عمومی با خواسته کناره‌گیری نظامیان از قدرت، وارد مرحله جدیدی شد.همزمان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد نسبت به بازگرداندن پناهجویان میانماری ساکن مالزی به دولت نظامی مستقر در نایپیداو، پایتخت، هشدار داد.

نگرانی‌ها همزمان با ورود شناورهای ارتش میانمار به آب‌های مالزی برای تحویل گرفتن اتباع «بازداشت شده» این کشور افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تظاهرات بازنشستگان در اعتراض به فقر و حرمان در شهرهای ایرانبازنشستگان ایرانی یکشنبه 21 فوریه در اکثر شهرهای این کشور با تجمعات خود به عدم تناسب حقوق بازنشستگی واقعا شرم آوره

ویدئو؛ تظاهرات در مینیاپولیس در آستانه محاکمه پلیس متهم به قتل جورج فلویدمرگ جورج فلوید که ساعاتی پس از بازداشت توسط پلیس روی داد موجی از اعتراض‌ها و تظاهرات کم‌سابقه بر ضد نژاپرستی را ابتدا در ایالات متحده و سپس در بسیاری از کشورهای جهان رقم زد. آمریکا نماد مردم سالاری جهان !!!!!

تظاهرات هزاران نفر در استرالیا در اعتراض به آزار جنسی زنان | DW | 15.03.2021دهها هزار نفر در شهرهای استرالیا در اعتراض به آزار جنسی زنان به خیابان‌ها آمدند. اتهام تجاوز به یک کارمند حزب لیبرال از سوی همکارش دلیل این اعتراضات است. دولت محافظه‌کار این کشور متهم است که 'با زنان مشکل دارد'. نکو. مذاق. جدی اونجا که همه چی ازاده از حجابم خبری نیست ..مرداشونم که از نظر جنسی سیرن ...پس چرا تجاوز ؟ مسیح گوه نژاد و دوستانش بیان توضیح بدن ما روشن شیم داستان چیه خبر. رسیده. که. حزب. خانم میرکل باخته. به او خاطر عصبانی استی. او که تقصیر استرالیا. نیسته. دست نا شسته غذا خوردی خواب های رنگارنگ دیدی

پناهجویان در اعتراض به وضعیت خود در آتن تظاهرات و خواسته‌هایشان را مطرح کردنددر این تظاهرات صدها نفر از پناهجویان و همچنین فعالان حقوق بشر از دولت یونان خواستند در خصوص نحوه رسیدگی به وضعیت این افراد آواره تجدید نظر کند.

هزاران نفر در اعتراض به نژادپرستی علیه آسیایی‌تباران در آمریکا تظاهرات کردند«از سال گذشته و در جریان شیوع ویروس کرونا، که سرچشمه آن شهر ووهان چین بود، نفرت علیه آسیایی‌تباران در ایالات متحده افزایش یافته است.» باید همه چینیها روکشت دنیارو به گندکشیدن کرونا بکی ازهدایایه چین به دنیاست لعنت به نژاد پرستی و نژاد پرستان ما از کنگرس امریکا خواهشمندیم که جلوی تعصبان تبار گرای استاده شود وممثل دیموکراسی واقعی باشد

تظاهرات در لندن در اعتراض به خشونت علیه زنانزنان انگلیسی در لندن علی‌رغم محدودیت‌های کرونایی تظاهرات کرده و خواستار اقدامات سختگیرانه‌تر دولت در زمینه خشونت علیه زنان شدند. - خبرگزاری آناتولی

تظاهرات علیه کودتاگران در میانمار روز شنبه دو کشته برجا گذاشت. همزمان نگرانی‌ها از تحویل پناهجویان میانماری ساکن مالزی به حکومت نظامی میانمار تشدید شده است.

ناظران حقوق بشر در میانمار گزارش کردند روز شنبه و در جریان تظاهرات مخالفان کودتاگران و حکومت نظامی در شهر ماندالای، دو معترض در پی اصابت گلوله جنگی نیروهای امنیتی به سر و سینه، کشته و چندین نفر دیگر به‌شدت زخمی شدند. اعتراض‌ها در نزدیکی بارانداز بندر یادانابون ماندالای با خشونت شدید پلیس رو‌به‌رو شد؛ منطقه‌ای که کارگرانش روز شنبه به جنبش نافرمانی مدنی پیوستند.

به این ترتیب شمار جان‌باختگان اعتراضات در میانمار به سه نفر رسید. روز جمعه خانواده یکی از معترضانی که هفته گذشته و پس از اصابت گلوله به سرش در بیمارستان بستری شده بود، خبر درگذشت وی را تائید کردند.

جنبش نافرمانی مدنی در میانمار از هفته گذشته و پس از تصمیم کارگران راه‌آهن برای اعتصاب عمومی با خواسته کناره‌گیری نظامیان از قدرت، وارد مرحله جدیدی شد.همزمان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد نسبت به بازگرداندن پناهجویان میانماری ساکن مالزی به دولت نظامی مستقر در نایپیداو، پایتخت، هشدار داد.

نگرانی‌ها همزمان با ورود شناورهای ارتش میانمار به آب‌های مالزی برای تحویل گرفتن اتباع «بازداشت شده» این کشور افزایش یافته است. مالزی پناهجویان میانمار را در گروه پناهجویان قرار نمی‌دهد و با وجود فرار گسترده صدها هزار آواره مسلمان روهنگیایی به این کشور در سال‌های گذشته، این گروه در مالزی صرفا به‌عنوان اتباع خارجی بدون مجوز ورود در کمپ‌های بسته بازداشت هستند.

دولت مالزی قول داده است که پناهجویان روهنگیا را به کودتاگران میانمار تحویل ندهد. با این حال کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می‌گوید با توجه به عدم دسترسی به این گروه از یک سال گذشته، نگران سرنوشت این گروه قومی تحت سرکوب در میانمار است.

به گزارش رویترز سفیر ایالات متحده آمریکا در کوالالامپور به همراه دیپلمات‌های چند کشور اروپایی دیگر نگرانی خود در این باره را به دولت مالزی ابراز کرده اند.

نظامیان میانمار روز اول فوریه با سرنگونی دولت آنگ سان سو چی، اعضای کابینه و بسیاری از نمایندگان پارلمان را بازداشت یا محصور کردند.